Przejdź do treści

Agresja w aptece. „Kiedyś facet rzucił we mnie dużym pudełkiem leku po tym, jak spytałam czy może zapłacić kartą, bo nie miałam jak wydać”

Agresja w aptece / istock
Agresja w aptece / istock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
stres trening
Sposoby na stres. Oto 6 skutecznych sposobów, które ukoją twoje nerwy
Nadmierna potliwość – o czym świadczy, jakie są przyczyny?
Szczepionka
Szczepionka na gruźlicę może uchronić nas przed koronawirusem?
Kobieta trzyma się za szyję
Ból i zesztywnienie mięśni karku – przyczyny, leczenie
Kobieta czesząca włosy
Problemy z włosami: łupież, wypadanie włosów, przetłuszczanie się. Co robić?

Wydaje ci się, że bycie farmaceutą bądź farmaceutką jest jednym z tych spokojniejszych zawodów? Nic bardziej mylnego. Tematem ostatniego postu Anny Wyrwas, znanej z profilu „Będąc Młodym Farmaceutą” w mediach społecznościowych jest agresja w aptece. Nieprzyjemne sytuacje przy okienku zdarzają się tu na porządku dziennym. 

Agresja w aptece

„Są różni ludzie, jedni są pozytywnie nastawieni do świata, a jeszcze inni… cóż, sami wiecie. W zasadzie to nikt nas nie uczy jak mamy radzić sobie z agresywnym pacjentem. Zawód aptekarza opiera się na pracy z ludźmi, w dodatku chorymi. Trzeba być niezwykle wyrozumiałym i empatycznym, ale no, czasem bywa na serio ciężko. Dziś Wam opowiem o nieprzyjemnych sytuacjach w aptece…” – pisze Anna Wyrwas, farmaceutka prowadząca profil „Będąc Młodym Farmaceutą” na Instagramie.

Farmaceutka opisała nieprzyjemne sytuacje, które spotkały ją (albo jej znajomych farmaceutów) w aptece.

„Do apteki mojej koleżanki przyszła kobieta z małymi dziećmi, która miała pretensje, że leki polecone przez koleżankę nie zatrzymały biegunki u jej dzieci i „miała spieprzony weekend, bo musiała jechać z nimi do szpitala”. Po czym rzuciła w nią szklaną bilownicą, na szczęście chybiła.

Kiedyś facet rzucił we mnie dużym pudełkiem Ibupromu po tym, jak spytałam czy może zapłacić kartą, bo naprawdę nie miałam jak mu wydać z dużego nominału. Trafił. W twarz.

Następna historia miała miejsce w mojej pierwszej pracy. Pracowałam w tym dniu ze starszą koleżanką techniczką. Podszedł do niej rosły mężczyzna, który miał receptę weterynaryjną. Koleżanka nie wiedziała jaką dawkę wydać, chciała zadzwonić do lekarza, by dopytać, a pan zaczął się wściekać. Zaczęły lecieć obrzydliwe wyzwiska, że aż się zlecieli gapie. Nie chciał się uspokoić, miał agresywne ruchy ciała. Stanęłam w obronie koleżanki i stanowczym tonem kazałam natychmiast opuścić aptekę. Pan chwilę później wymaszerował gniewnie z apteki, nazywając mnie m.in. głupią gówniarą.

Miałam też akcję z pewnym panem spod monopolowego, który przyszedł do mnie z zakrwawioną ręką i mgliście pamiętał co przed chwilą i komu zrobił… Bardzo się bałam, byłam sama w aptece, a pan zaczął opowiadać, że latał po mieście z maczetą i leczył się psychiatrycznie, ale już się nie leczy, bo go leki otumaniały… Całe szczęście, że weszła wtedy kobieta, z którą bardzo długo starałam się rozmawiać, żeby pan się znudził i sobie poszedł. To właśnie po tej akcji zaopatrzyłam się w mój pierwszy gaz pieprzowy” – pisze farmaceutka.

istockphoto.com

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Wczoraj na Stories rozpoczęłam temat agresji w aptece. Temat na czasie. Kto pracuje w aptece, ten wie. . Są różni ludzie, jedni są pozytywnie nastawieni do świata, a jeszcze inni… cóż, sami wiecie. W zasadzie to nikt nas nie uczy jak mamy radzić sobie z agresywnym pacjentem. Zawód aptekarza opiera się na pracy z ludźmi, w dodatku chorymi. Trzeba być niezwykle wyrozumiałym i empatycznym, ale no, czasem bywa na serio ciężko. Dziś Wam opowiem o nieprzyjemnych sytuacjach w aptece. . Do apteki mojej koleżanki przyszła kobieta z małymi dziećmi, która miała pretensje, że leki polecone przez koleżankę nie zatrzymały biegunki u jej dzieci i „ miała spieprzony weekend, bo musiała jechać z nimi do szpitala”. Po czym rzuciła w nią szklaną bilownicą, na szczęście chybiła. . Kiedyś facet rzucił we mnie dużym pudełkiem Ibupromu po tym jak spytałam czy może zapłacić kartą, bo naprawdę nie miałam jak mu wydać z dużego nominału. Trafił. W twarz. . Następna historia miała miejsce w mojej pierwszej pracy. Pracowałam w tym dniu ze starszą koleżanką techniczką. Podszedł do niej rosły mężczyzna, który miał receptę weterynaryjną. Koleżanka nie wiedziała jaką dawkę wydać, chciała zadzwonić do lekarza by dopytać, a pan zaczął się wściekać. Zaczęły lecieć obrzydliwe wyzwiska, że aż się zlecieli gapie. Nie chciał się uspokoić, miał agresywne ruchy ciała. Stanęłam w obronie koleżanki i stanowczym tonem kazałam natychmiast opuścić aptekę. Pan chwilę pózniej wymaszerował gniewnie z apteki, nazywając mnie m.in. głupią gówniarą. . Miałam też akcję z pewnym panem spod monopolowego, który przyszedł do mnie z zakrwawioną ręką i mgliście pamiętał co przed chwilą i komu zrobił… Bardzo się bałam, byłam sama w aptece, a pan zaczął opowiadać, że latał po mieście z maczetą i leczył się psychiatrycznie, ale już się nie leczy, bo go leki otumaniały… Całe szczęście, że weszła wtedy kobieta, z którą bardzo długo starałam się rozmawiać, żeby pan się znudził i sobie poszedł. To właśnie po tej akcji zaopatrzylam się w mój pierwszy gaz pieprzowy. . Jeśli chcecie się podzielić swoimi sytuacjami – piszcie w komentarzach.

Post udostępniony przez Będąc Młodym Farmaceutą (@mlodyfarmaceuta)

Praca farmaceuty nie jest łatwa

Sytuacje opisywane przez farmaceutkę nie zdarzają się tylko w aptece. Pod postem możemy przeczytać sporo innych historii, które spotkały osoby na co dzień pracujące z klientami.

„Ja miałam podobną sytuację, obsługiwałam pacjentkę, która potrzebowała porady z małym dzieckiem wymiotującym, a facet z wściekłością rzucił we mnie jakimś produktem prosto w twarz. Byłam w ciąży i jeszcze pracowałam, ale to wydarzenie tak mnie przejęło, że na drugi dzień wylądowałam na zwolnieniu. I już do pracy nie wróciłam”,

„Zawsze do paragonu na lek robiony dołączany numer leku, aby wiedzieć, który lek wydać. Pewnego razu, gdy poprosiłam o ten numer, pan tak się wściekł, stwierdził że specjalnie stwarzam mu problemy z odbiorem leku i z wściekłością uderzył pięścią w klamkę od drzwi wyjściowych… odpadła”,

„Ja dostałam raz okularami +2,5, gdyż po miesiącu odmówiłam przyjęcia zwrotu, a okazały się za słabe, a ja zostałam nazwana tępą idiotką, która kupiła dyplom na targu (nie umiem zrobić kropli do oczu, nie szkodzi, że w naszym mieście robiła tylko 1 apteka, niestety nie moja), sklepową z pss, bo wiadomo deficyty, a ja nie umiem zamówić…”,

„Ja ostatnio dostałem w twarz próbkami tabletek nawilżających gardło, zacytuję panią: „Ja się leczę na cukrzycę, jak pan śmie!”, a sytuacji, gdzie nazwany zostałem złodziejem, oszustem, mafią lekową lub usłyszałem inne epitety już nawet nie liczę…” – czytamy w komentarzach pod postem.

Anna Wyrwas

Mgr Anna Wyrwas to farmaceutka i blogerka znana w sieci pod pseudonimem „Będąc Młodym Farmaceutą”. Ekspertka na swoim Instagramie często publikuje inspirujące posty związane ze zdrowiem. Opisuje także anegdoty, absurdy i ciekawostki z życia farmaceutki

Zobacz także

Pierwsze suplementy od kobiet dla kobiet

Poznaj WIMIN

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Nie możesz skupić się w pracy? Może na to wpływać kilka czynników

Koniec pracy zdalnej? Zobacz, jak uniknąć zarazków w publicznym transporcie

kobieta z dzieckiem w aptece

W aptekach zabraknie leków? Przedstawiciele branży farmaceutycznej ostrzegają

Flegmatyk – poznaj jego cechy i znajdź wspólny język

Katarzyna Kucewicz

„Nie musisz być ciągle online ani mieć z tego powodu wyrzutów sumienia” – mówi psycholożka Katarzyna Kucewicz

Męczy cię praca z domu z dzieciakami "na głowie"? Oto kilka rad ode mnie, mamy bliźniaków

Męczy cię praca z domu z dzieciakami „na głowie”? Oto kilka rad ode mnie, mamy bliźniaków

Urlop macierzyński w 2020 roku

Święto Pielęgniarek / Instagram W czepku urodzona

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. „Chciałabym, żeby wszyscy pamiętali w pozostałe 364 dni roku o naszej pracy” – pisze Weronika Nawara z „W czepku urodzona”

kobieta w biurze

„Pracodawca może sprawdzić, czy pracownicy przeszli koronawirusa”? Prawniczka wyjaśnia, czy polskie przepisy na to pozwalają

Interakcje leków - czego nie powinniśmy łączyć z innymi lekami, żywnością lub alkoholem?

Interakcje leków – czego nie powinniśmy łączyć z innymi lekami, żywnością lub alkoholem?

3 kobiety pracują na laptopach w kawiarni i rozmawiają ze sobą

Ergonomia – nie pracuj kosztem zdrowia!

Karmienie piersią / istock

Powrót do pracy nie musi oznaczać końca karmienia piersią

zestresowana kobieta

„Stres jest najpowszechniejszym czynnikiem, który rujnuje życie seksualne”. Dowiedz się, jak toksyczna praca wpływa na nasz organizm

kobieta w pracy wieczorem

„Jeśli szef ma ochotę zostawać po godzinach, jest to jego zdrowie psychiczne. Ty martw się swoim”. O zagrożeniach wynikających z pracy „po godzinach” mówi psycholog Jadwiga Grech

badania wysokościowe

Badania wysokościowe – na czym polegają? Jak się do nich przygotować?

Co słyszą młode pielęgniarki w pracy?

„No popatrz, niby po studiach, a jednak nie wiesz wszystkiego”. Siostra Bożenna o tym, co słyszą młode pielęgniarki w pracy

kobieta w pracy

5 podstępnych odciągaczy uwagi. Zdemaskuj je i spróbuj wyeliminować

Badania psychotechniczne — dowiedz się wszystkiego o badaniach psychotechnicznych!

Badania psychotechniczne – wskazania, jak się do nich przygotować?

Badania okresowe — jak przebiegają i co ile czasu należy je wykonywać?

Badania okresowe – jak przebiegają i co ile czasu należy je wykonywać?

Macierzyństwo może być dobre dla twojej kariery

Dziecko przekreśli twoją karierę? Nie wierz w to! „Macierzyństwo uczy cierpliwości i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, a także sztuki negocjacji i komunikacji”

Kobieta stoi w aptece i patrzy się na leki

Leki wstrzymane i wycofane. Czym się różnią i co należy z nimi zrobić?

„Na przeziębienie i grypę antybiotyk nie zadziała”. Farmaceutka relacjonuje, co dzieje się w aptekach w sezonie infekcyjnym

Popularne tabletki na ból i gorączkę wycofane z obrotu. Sprawdź, czy je masz!

Nuda a wypalenie zawodowe. Nuda a relacje ze współpracownikami.

Nuda w pracy – 5 sposobów jak sobie z nią radzić

Najpopularniejsze

Kortyzol – jak go obniżyć? Objawy i przyczyny podwyższonego poziomu kortyzolu

Masturbacja może być jeszcze przyjemniejsza. Co robić, aby przenieść doznania na wyższy poziom?

Płatki kwiatków na otwartej dłoni

Zastrzał – 7 domowych sposobów jak sobie z nim poradzić

5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku

5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku

Para na kanapie

Seks analny – co to jest i jakie są najlepsze pozycje analne?

spuchnięta powieka - kobieca powieka

Spuchnięta powieka – przyczyny i leczenie opuchlizny. Domowe sposoby na opuchnięte powieki.

kobieta, ból

Fibromialgia – kiedy boli cię wszystko. Czym objawia się ta tajemnicza choroba?

Ból trzustki - kobieta trzymająca się za brzuch

Ból trzustki – jak boli trzustka i jak odróżnić ból trzustki od bólu żołądka?

Truskawki - produkty bogate w błonnik

Błonnik – w czym jest go dużo? Sprawdź, jakie owoce i warzywa są bogate w błonnik

Kobieta pokazuje język, na nim jest zaznaczony czerwony punkt

Krosta na języku – przyczyny powstawania, leczenie. Skąd się bierze krosta na języku i jakie ma formy?

Regeneracja organizmu po odstawieniu alkoholu. Sprawdź, jakie są efekty, kiedy zrezygnujesz z weekendowego drinka

kobieta, którą bolą plecy

O czym świadczy ból pod łopatką? Charakter bólu, objawy i możliwe sposoby leczenia

Kiedy występuje niskie ciśnienie i wysoki puls?

Niskie ciśnienie i wysoki puls – kiedy występują? Co to oznacza?

Kobieta krzywi się z powodu bólu spowodowanego złamanym palcem

Jak rozpoznać złamanie palca – czyli objawy złamanego palca u ręki i stopy?

Policzek kobiety z włókniakiem miękkim

Włókniak miękki ‒ jakie są jego przyczyny i jak się pozbyć takich zmian?

kobieta z bólem zęba

Ropień zęba – domowe sposoby na opuchliznę