Przejdź do treści

Design w siłowni

Design w siłowni
Źródło: www.vintage-views.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Chora kobieta stoi z kubkiem w ręku i chusta na głowie i patrzy przez okno
Przełom w leczeniu chorób nowotworowych. „Ostatnia nadzieja dla pacjentów bez nadziei”
Kobieta w ciąży trzyma w ręku zdjęcie z badania USG
Rezygnacja z Banku Tkanek Germinalnych. Czy jest szansa dla kobiet chorych na raka?
kobieta używająca mikroskopu
Leki na cukrzycę i nadciśnienie sposobem na raka?
wegański stek wydrukowany w drukarce 3D
Wegański stek z drukarki 3D
Białe rzeźby przedstawiające troje młodych lduzi siedzących na ławce i patrzących w telefony. Telefony oświetlają ich twarze.
Jak bardzo jesteśmy uzależnieni od smartfonów? Zobacz wymowną rzeźbę

Przyrządy do ćwiczeń nie muszą kojarzyć się z gigantycznymi siermiężnymi maszynami, które rujnują wystrój wnętrza. Oto dowody, że takie sprzęty mogą być nie tylko praktyczne, ale też bardzo gustowne. Choć niektóre bywają tylko gustowne…

Pionier siłowni

Na początek będzie oldskulowo. Kiedy Gustav Zander, szwedzki ortopeda, opracowywał w połowie XIX wieku pierwsze profesjonalne przyrządy do gimnastyki leczniczej, kierował się pewnie przede wszystkim ich użytecznością. Ale w porównaniu ze sprzętami ze współczesnych siłowni te ustrojstwa są zdecydowanie ładniejsze! Tak kiedyś wyglądał fitness…

Chudnij bez ćwiczeń

Design w siłowni

Źródło: efitology.com

Od zawsze dążono do skonstruowania cudownej maszyny, która pozwoliłaby chudnąć bez większego wysiłku. Namiastką tego są np. platformy i pasy wibracyjne, które poprzez wysyłanie wibracji do ciała powodują skurcze mięśni. Takie urządzenia od dawna cieszyły się dużym powodzeniem…

…I nie wyszły z mody do dziś, bo oto nawet Kenzo Takada zaprojektował platformę wibracyjną w wersji full color. Koszt takiej zachcianki to prawie 8 tys. euro.

Źródło: www.stylefrizz.com

Ćwicz w fotelu

Design w siłowni

Źródło: www.padwa-design.com

Idea połączenia relaksu i spalania kalorii stała się inspiracją dla studia Padwa Design. Projektanci pod tą marką stworzyli fotel Hobart I-Cool, który ich zdaniem spala tkankę tłuszczową poprzez dopasowanie temperatury do indywidualnych parametrów osoby w nim siedzącej. Twórcy gwarantują, że „trening” odbywa się bez kropli potu, zatem nie jest to rodzaj sauny. Trzeba przyznać, że brzmi dość abstrakcyjnie. Ale jeśli nawet nie działa, to przynajmniej ciekawie wygląda.

Jak z galerii sztuki

Design w siłowni

Źródło: www.designfolio.co.nz

Znacznie bardziej praktyczne i ciekawe zarazem są znane urządzenia, ale w nowej odsłonie. Równie dobrze jak w siłowni mogłyby stać w galerii sztuki nowoczesnej. Rowerek Ciclotte, który zaprojektował włoski designer Luca Schieppati, powstał właśnie z potrzeby stworzenia urządzenia do fitnessu, które jest jednocześnie ozdobą wnętrza i nowoczesnym meblem. Ten jednokołowiec dzięki opływowym kształtom dopasowuje się do wielu przestrzeni.

ZenCircus Fitness Chair to kolejna ciekawa hybryda – mebel i sprzęt sportowy w jednym. Ma wiele zastosowań. Najpierw może posłużyć do wykonywania figur pilates lub innych ćwiczeń, by później zamienić się w wygodny hamak.

Źródło: www.furniii.com

Dobry kamuflaż

Design w siłowni

Źródło: www.luciekoldova.com

Dla tych, którym zależy na ukryciu sprzętu do trenowania, idealną propozycją jest projekt czeskiej designerki Lucie Koldovy. Stawiasz biurko na boku i już możesz wykonywać brzuszki, otwierasz szafę, a tam ścianka wspinaczkowa, liny do rozciągania i drążek do podnoszenia. To rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które bez wychodzenia z domu lub biura chcą mieć siłownię na miejscu, i to na małej przestrzeni.

Jeszcze mniej miejsca zajmuje szafa X Fit włoskiej firmy o wdzięcznie brzmiącej nazwie Tumidei. Zestaw zawiera bieżnię, ławkę do ćwiczeń, ciężarki, linki do rozciągania, a także telewizor i odtwarzacz DVD. Chętni na zakup będą musieli wydać około 6 tys. dolarów.

Źródło: www.bornrich.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Bez nudy na bieżni

Kręgosłup kocha siłownię, ale...

Kręgosłup kocha siłownię, ale…

Indoor zamiast outdoor?

Indoor zamiast outdoor?

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Etykieta na siłowni

Etykieta na siłowni

Słów kilka o białku

Słów kilka o białku

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata