Przejdź do treści

Dowiedz się, co warto jeść

Dowiedz się, co warto jeść
Zdjęcie: shutterstock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?
Marihuana leczy raka. Mit czy prawda?
Mama i stetoskop
Mama i stetoskop: Nie wierzcie we wszystko co znajdziecie w internecie. Jeśli jest coś, co was nurtuje, to pytajcie lekarzy
Niepożądany odczyn poszczepienny. Jak często występuje?

Czy warto sięgać po produkty light w czasie odchudzania? Czy syrop glukozowo-fruktozowy to zdrowy zamiennik cukru? Które tłuszcze są dobre, a których lepiej unikać? Odpowiedzi na te i inne pytania szukaj już w najbliższy weekend w Centrum Stworzone dla Zdrowia. Dr Anna Senderska będzie potwierdzać fakty i obalać mity dotyczące odżywiania.

Zanim zaczniesz zadawać pytania o wszystko, najpierw będziesz mógł sprawdzić swoją wiedzę w quizie z nagrodami „Fakty i mity o zdrowej żywności”, odpowiadając na pytania dotyczące zasad zdrowego odżywiania. Upewnisz się w ten sposób, czy wiesz, jaka powinna być maksymalna dzienna zawartość soli w diecie, czy płatki śniadaniowe na mleku są zdrowym śniadaniem dla dzieci, co kryje się pod nazwami: benzoesan sodu, azotyny, sorbitol, aspartam potasu. Na wypadek, gdybyś w quizie nie wypadł jak prymus, dr Anna Senderska podczas wkładu uzupełni braki w twojej wiedzy. Omówi piramidę zdrowego żywienia, opowie o zasadach zbilansowanej diety, podpowie, jak obliczać twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Rozszyfruje także skróty: eko, light, bio, opowie o zapotrzebowaniu na sód, którego nadmiar powoduje nadciśnienie tętnicze, wytłumaczy, co to jest indeks glikemiczny produktów i jakie ma znaczenie w rozwoju otyłości i cukrzycy.

Wyposażony w tę wiedzę będziesz mógł także wziąć udział w quizie z wiklinowymi koszami. Trzeba będzie przyporządkować produkty do 2 koszy: ze zdrową i niezdrową żywnością.

Zamiast wertować dietetyczne poradniki i szukać porad wszędzie, gdzie się da, przyjdź do Centrum. O zdrowej diecie będziesz wiedział wszystko – od eksperta!

Spotkania odbędą się:
Sobota, 21.09: 13:00, 15:00 i 17:00
Niedziela, 22.09: 13:00, 15:00 i 17:00

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

Kubek kawy

Kawa a jakość plemników. Okazuje się, że jest zależność!

Angelina Jolie najpierw szokowała, teraz ratuje życie

Strach przed bólem gorszy niż ból

Strach przed bólem gorszy niż ból

6 badań, dzięki którym diagnozujemy nowotwory

Nie odkrywaj swojej pasji – stwórz ją

Zdenerwowany? Zjedz coś

Fitness na zdrowe jelita

Owoce i warzywa bez przemycania

Owoce i warzywa bez przemycania

Pies kontra upał. Jak pomóc zwierzakowi?

10 ekokosmetyków idealnych na lato

10 rzeczy, które czyścisz źle, za rzadko lub wcale

Mamo, mam coś w oku!