Przejdź do treści

Make Life Harder: psychotest dla miłośników jabłek

Make Life Harder: psychotest dla miłośników jabłek
Zdjęcie: archiwum własne
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Cytologia – zwróć uwagę na to, czym masz pobierany materiał
płaczące dziecko
Zimne powietrze na obrzęk krtani. 31-letnia matka uratowała swoje dziecko za pomocą zamrażarki
Sałatka: sałata, burak, fiołek trójbarwny
Jadalne kwiaty, które mogą być trujące
mężczyzna w koszulce z kieszenią na piersi, w której siedzi dziecko
T-shirt, który ułatwia ojcom zajmowanie się dzieckiem
Uczestniczki kampanii Rimmel #iwillnotbedeleted
Red Lipstick Monster, Rita Ora i Cara Delevingne w światowej kampanii przeciwko hejtowi

Jabłko – jak to prosto powiedzieć, a jak trudno zrobić. Niech te słowa poety będą przewodnikiem w rozważaniach na temat jabłek. Jak już chyba wszyscy wiemy, w ostatnią niedzielę jabłko zostało koronowane na oficjalny owoc Polski. Cała akcja odbyła się na zasadzie wymiany z Kanadą – my dostaliśmy jabłko, a oni od nas cebulę.

Z tej okazji portal Hello Zdrowie zorganizował ogólnokrajową akcję rozdawania jabłek i bicia rekordu w ich jedzeniu. A jako że jabłuszka są bardzo zdrowe i pożywne, to w roli ekspertów zaproszono do współpracy dwóch najzdrowszych blogerów w sieci, czyli nas (nie bez powodu na Lucjana mówią „Pektyna”, a na Maćka wołają „Witamina C”).

Jabłko, jako owoc w Polsce stosunkowo nowy, wzbudza wiele pytań i kontrowersji związanych z tym, jak ów tajemniczy owoc jeść – dlatego przygotowaliśmy specjalny psychotest, po którym będziecie mieli jeszcze więcej pytań i jeszcze więcej wątpliwości.

1. Idealny piątek wieczór to dla ciebie:

A. Wieczór z mamą przed telewizorem
B. Ognisko, gitara, Zalew Zegrzyński
C. Bal u senatora
D. Dzika biba u Gucia na chacie, po której budzisz się 200 km. od domu w samych sandałach i nic nie pamiętasz
E. Sushi z towarzystwie przyjaciół z pracy

2. Twój wymarzony dom:

A. Dom lalek
B. Leśniczówka w Bieszczadach
C. Luwr
D. Nie rozumiem pytania
E. Tabelka w Excelu

3. Ulubiona gra:

A. Puzzle z mamą
B. Słoneczko
C. Rozpoznawanie win po etykietce
D. Można prosić o powtórzenie pytania?
E. Zabawa innymi ludźmi

1. Przewaga odpowiedzi A.
Mamisynek, mały synek swojej mamy. Na ogół bez wykształcenia, ale za to z zaburzeniem osobowości. Czas wolny najchętniej spędzasz, bawiąc się w dom albo szyjąc ubranka dla lalek. Boisz się prądu, niskich ludzi i często pocą ci się stopy.

Preferujesz tarte jabłuszko. Co prawda ze skórką jest zdrowsze, ale od czasu twoich 30 urodzin, kiedy zgubiłeś obie jedynki w urodzinowym torcie, coraz bardziej boisz się o swoje mleczne zęby.Jabłuszko najbardziej ci smakuje, kiedy jesteś już w piżamce, mama bierze cię na opa i karmi łyżeczką. Chętnie też nadajesz jabłuszkom imiona (Filip, Miłosz, Agata). W ramach dodatkowej zabawy możesz porobić z ogonków fikuśne ozdoby albo kolczyki dla mamy.

Ulubione jabłko: lobo – bo kojarzy ci się z twoją pierwszą lobotomią.

2. Przewaga odpowiedzi B.
Wrażliwy wegetarianin. Znajomi nazywają cię żartobliwie „sandał”. Twoim największym osiągnięciem jest szpagat zrobiony w siódmej klasie, ale mimo to świetnie się ze sobą czujesz. Nigdy też nie byłeś za granicą, ale znasz na pamięć wszystkie kawałki Dżemu.

Na widok wiadra kortlandów czujesz przyjemne mrowienie w okolicach krocza. W liceum przedawkowałeś vibovit i od tego czasu masz fioła na punkcie witamin, więc jabłka jesz w całości ze skórką. Zawsze na golasa, często w miejscach publicznych (park, plac zabaw, przedszkole). Nie gardzisz też ogryzkiem, co zdradza twoje zamiłowanie do pożyczania kasy. Często po zjedzeniu jabłka robisz szybką rundkę do lasu i siadasz okrakiem na drzewie.

3. Przewaga odpowiedzi C.
Typ arystokraty, miłośnik sztuki, pozer. Często chodzisz do opery, ale wszyscy wiedzą, że w aucie i tak słuchasz Linkin Park. Jesteś rodzinny, ale nikt cię nie lubi, bo nie umiesz się dzielić. Na spotkaniach towarzyskich po kryjomu wąchasz buty innych ludzi.

Nic nie sprawia ci takiej przyjemności jak jabłecznik na ciepło podany na porcelanowej zastawie twoich dziadków. No chyba że twoi dziadkowie podani na porcelanowej zastawie twojego jabłecznika. Od swojego jabłecznika wymagasz przynajmniej podstawowej znajomości języka francuskiego. Jesz zwykle w towarzystwie kolegów z Klubu Kolecjonerów Drogich Butów, którzy uważają, że pachniesz jak stara kobieta.

4. Przewaga odpowiedzi D.
Lump, mitoman, człowiek z zasadami. Lubisz pożyczać, ale nie lubisz oddawać (zasada 1). Lubisz się bawić, ale nie lubisz płacić (zasada 2). Z kłopotliwych sytuacji często potrafisz wybrnąć uśmiechem, ale nie zawsze. Karany.

Masz prawdziwego fioła na punkcie jabłek. Dla jabłek poświeciłeś karierę i rodzinę. Spożywasz je 2-3 razy w tygodniu, a jak jest kasa, to przez cały tydzień – zawsze w towarzystwie kolegów i na świeżym powietrzu (brama, śmietnik, trzepak).

Ulubiony film o jabłkach: „Zostawić Las Vegas”.

Ulubione jabłko: antonówka, bo kojarzy ci się z Rosją, gdzie kiedyś pojechałeś na wczasy i pierwszy raz spróbowałeś jabola. Od tego czasu nic nie pamiętasz.

5. Przewaga odpowiedzi E.
Typ korpoświni z dużego miasta. Lubisz nosić skarpety przed kolano i żal w sercu. Kiedyś się dobrze bawiłeś i to był najgorszy dzień w twoim życiu.

Swoje jabłko lubisz najpierw długo oglądać, obchodzić dookoła. Akt zjedzenia zwykle odwlekasz w czasie, bierzesz jabłko do ręki, odkładasz, zachodzisz je od tyłu i szepczesz zdania typu: „I co teraz?”, „Chyba się nigdzie nie wybierasz?”, „Komu się teraz poskarżysz? Mamusi?”.

Ostatecznie jabłko zawsze obierasz ze skórki i kroisz w łódeczki. Przez cały ten czas masz na sobie naszyjnik z pestek. Dodatkową przyjemność może ci sprawić krojenie jabłka na oczach innych jabłek.

Tym samym mamy nadzieję, że każdy odnalazł swój sposób jedzenia jabłek i dzięki temu będzie miał jeszcze więcej frajdy z jedzenia jabłek podczas ustanawiania rekordu w jedzeniu jabłek. A jeśli ktoś się jednak w naszym psychoteście nie odnalazł, bo nie umie czytać, to też nic nie szkodzi, bo to wszystko jest przecież nieprawda.

Wszelkie treści zamieszczone przez autorów niniejszego portalu wyrażają ich osobiste poglądy i refleksje, co oznacza, że w żaden sposób nie powinny być utożsamiane z USP Zdrowie Sp. z o.o.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

waga

Czy po jednym dniu obżarstwa można przytyć? Dietetyk odpowiada

Produkty, które można jeść przy wrzodach

Wrzody żołądka – dieta. Co wolno jeść, a czego unikać?

Produkty, które mogą wywołać alergie pokarmowe u dorosłych

Jak się może objawiać alergia pokarmowa? Wysypka i inne objawy

Kobieta poddaje się testowi na różne alergie pokarmowe

Jak zdiagnozować alergię pokarmową?

Kobieta drapie się w miejscu, gdzie ma wysypkę od alergii pokarmowej

Jak postępować z wysypką przy alergii pokarmowej?

Chłopiec trzyma jedzenie, którego nie może jeść z powodu alergii pokarmowej

Objawy alergii pokarmowej u dzieci

Kobieta drapie się po przedramieniu z powodu objawów alergii pokarmowej

Jak poznać objawy alergii pokarmowej?

Niemowlę płacze z powodu alergii pokarmowej

Jakie są objawy alergii pokarmowej u niemowląt?

Szczepionki na choroby autoimmunologiczne

Jaka dieta w chorobach autoimmunologicznych?

Kobieta z kamicą nerkową ściska okolice nerek

Kamica nerkowa – dieta. Co jeść przy kamicy nerkowej?

Mleko w różnych opakowaniach

Czym spowodowana jest alergia na mleko? Czym można je zastąpić w diecie?

Owoce i tabela produktów, które może jeść na diecie osoba chora na cukrzycę typu 1

Cukrzyca typu 1 – dieta, która wspomoże leczenie. Jaką stosować dietę w cukrzycy typu 1?