Przejdź do treści

Poprawni Optymiści

Poprawni Optymiści
Ilustracja: Hello Zdrowie
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Amy Schumer w czerwonej sukience pozuje na ściance
Amy Schumer w szpitalu. Aktorka cierpi na ciążowe dolegliwości
kobieta, mężczyzna, czwórka dzieci
„Matczyna emerytura” później niż zakładano
Kobieta w aptece rozmawia z farmaceutą
Szczepienia w aptekach? Co na to krajowy konsultant?
Kobieta trzyma w ręku e-papierosa
E-papierosy mają szkodliwy wpływ na układ oddechowy
Anja Rubik na spotkaniu z mediami
Anja Rubik popiera akcję #ThisIsNotConsent

To osoby, którym zależy na wypełnieniu pewnego standardu społecznych oczekiwań. Wierzą w to, co się mówi na temat właściwych sposobów życia i dbania o siebie, i starają się do tego stosować. Chętnie zakładają rodziny i spędzają z nimi czas, najlepiej aktywnie i na powietrzu.

Nie palą, rzadko piją, zachowują zróżnicowaną dietę, ćwiczą i robią okresowo badania, bo tak należy. Pilnie słuchają mediów i chcą wciąż robić jak najwięcej dla swojego zdrowia. Są to często ludzie młodzi, bardzo ambitni i przedsiębiorczy.

Właściwie ten styl zdrowia mógłby służyć jako wzór do naśladowania, ale zawsze można zrobić więcej!

Wskazówki i wyzwania dla Ciebie:

Poprawni Optymiści to wzorce zrównoważonego, zdrowego trybu życia. Jeśli jest cokolwiek, na co warto zwrócić ich uwagę, to może… papierosy. Niestety, ci spośród Porządnych Obywateli, którzy palą, sięgają od razu po duże ilości papierosów! Jeśli zaliczasz się do tej niechlubnej części, rozpraw się z nałogiem już dziś, podejmując wyzwanie: Rzuć palenie.

Wszystko wskazuje na to, że dbasz o swoją kondycję na co dzień. Świetnie! Wytrwaj w swoich dotychczasowych postanowieniach i postaraj się również wprowadzić nowe nawyki – to gwarantuje nową energię. Codzienne chodzenie do pracy zamiast jazdy samochodem lub przejście dwóch przystanków autobusowych zamiast przejechania całej trasy może dać ci jeszcze więcej satysfakcji. Oto wyzwanie dla ciebie: Przeżyj tydzień bez silnika. Spróbuj i zobacz, jak to poprawi twój nastrój, samopoczucie i doda ci energii.

Jesteś typem domatora, rodzina jest dla ciebie zdecydowanie najważniejsza. Do tego stopnia, że kompletnie zapominasz o życiu towarzyskim. Warto nad tym popracować! Spotykając się z różnymi ludźmi, poszerzamy swoją kreatywność, szybciej się rozluźniamy i czujemy się bardziej szczęśliwi. Zatem otwórz się na ludzi i zadbaj o swoje grono znajomych już dziś, podejmując wyzwanie: Zadbaj o swoje życie towarzyskie.

Być może w natłoku codziennych zajęć i obowiązków zapominasz o sobie samym. Błąd – każdy ma prawo do własnego wolnego czasu. Może pora, byś znalazł swoją nową pasję? Podejmij wyzwanie: Znajdź swoją pasję i sprawdź, co jest twoim konikiem.

Albo przynajmniej znajdź w natłoku codziennych czynności choć chwilę na poczytanie książki. To nie tylko relaks, ale też ćwiczenie dla mózgu.

Zastanów się, czy na co dzień pamiętasz także o swojej kondycji psychicznej i intelektualnej. To bardzo ważne. Rozwój naszej sfery intelektualnej i psychiki jest równie ważny jak rozwój fizyczny. Zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności czy rozwiązywanie zagadek logicznych może być świetną rozrywką dla naszego mózgu. Uelastycznia go i pobudza komórki nerwowe do działania. Poza tym poprawia pamięć i koncentrację! Podejmij wyzwanie: Ćwicz swoją pamięć i przekonaj się, jak to działa.

Odwiedź stronę www.stylezdrowia.pl i sprawdź jakich ciekawych faktów o zdrowiu Polaków dostarczyło badanie Style Zdrowia. 

 

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

Szarlotka wegańska – najszybsza i najprostsza

kubek herbaty trzymany w dłoniach

Herbata dobra na choroby serca

8 nawyków, których warto się pozbyć przed trzydziestką

8 sposobów, jak szybko i bez leków ukoić ból głowy

Sposoby na wzdęcia

6 zaskakujących rzeczy powodujących wzdęcia

Kubek kawy

Kawa a jakość plemników. Okazuje się, że jest zależność!

Bruschetta z pieczoną dynią

Bruschetta z pieczoną dynią

Angelina Jolie najpierw szokowała, teraz ratuje życie

11 rzeczy, które niszczą twoje zęby

10 faktów o napięciowym bólu głowy

10 faktów o napięciowym bólu głowy

11 przyczyn bólu głowy

Męski „PMS”, czyli Syndrom Poirytowanego Samca

Męski „PMS”, czyli Syndrom Poirytowanego Samca