Przejdź do treści

Pozorni Twardziele

Pozorni Twardziele
Ilustracja: Hello Zdrowie
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Cytologia – zwróć uwagę na to, czym masz pobierany materiał
płaczące dziecko
Zimne powietrze na obrzęk krtani. 31-letnia matka uratowała swoje dziecko za pomocą zamrażarki
Sałatka: sałata, burak, fiołek trójbarwny
Jadalne kwiaty, które mogą być trujące
mężczyzna w koszulce z kieszenią na piersi, w której siedzi dziecko
T-shirt, który ułatwia ojcom zajmowanie się dzieckiem
Uczestniczki kampanii Rimmel #iwillnotbedeleted
Red Lipstick Monster, Rita Ora i Cara Delevingne w światowej kampanii przeciwko hejtowi

Pozorni Twardziele uważają, że dbanie o zdrowie jest dla hipochondryków. Oni sami nie przyznają się do żadnych kłopotów i nie będą zmieniać swojego życia tylko dlatego, że tak jest zdrowo. To dla mięczaków.

Oni sami będą raczej jeść, co zechcą, nie patrząc na wagę i nie stroniąc od papierosów i alkoholu. Nie będą też ćwiczyć, bo to przecież nie dla prawdziwych życiowych twardzieli. Twardziel się nie wyśpi, ale wypije kawę i napój energetyczny, żeby nie dać po sobie poznać zmęczenia. O swoim życiu seksualnym opowie jak o wyczynie sportowym. Do lekarza pójdzie tylko wtedy, kiedy naprawdę będzie musiał, ale wyjdzie bez przekonania co do zaleceń, jakie dostanie. Wielu Pozornych Twardzieli wyznaje maksymę „żyj szybko, umrzyj młodo”.

Wskazówki i wyzwania dla ciebie:

Czujesz się bardzo dobrze i jesteś absolutnie pewien, że tak będzie zawsze? Szczerze tego życzymy, ale prawda jest taka, że jeśli nie kontrolujesz na bieżąco stanu swojego organizmu, to wiesz o swojej kondycji naprawdę niewiele. Korona ci z głowy nie spadnie, jeśli raz na jakiś czas zrobisz podstawowe badania. Jeśli dzieje się cokolwiek niedobrego, co nie daje wyraźnych objawów, dowiesz się o tym dzięki badaniom profilaktycznym odpowiednio wcześniej i będziesz mógł działać. Chyba zależy ci na dobrej formie? To wyzwanie pomoże ci się zmobilizować: Zbadaj się wreszcie.

Wydaje ci się, że funkcjonujesz świetnie, brak snu i ruchu nie robi na tobie wrażenia, papierosy zupełnie ci nie szkodzą, a wieczorne piwko (albo dwa…) jeszcze nikogo nie zabiły. A pomyślałeś, jakbyś się czuł o poranku, gdybyś nie palił i przesypiał 8 godzin po wypiciu bezprocentowej zielonej herbaty i solidnym wysiłku fizycznym? Może uważasz, że jest w porządku, bo po prostu nie wiesz, jak byłoby, gdybyś nagle zmienił swoje nawyki?

Proponujemy ci mały eksperyment, który potrwa tylko tydzień: podejmij nasze wyzwanie i przez 7 dni żyj zdrowo. Na próbę.

„Nigdy w życiu!” – to twoja odpowiedź na naszą propozycję? Jeśli to wszystko brzmi dla ciebie zniechęcająco i niewykonalnie, wytłumacz sobie, że to tylko tydzień testowy. Zobacz, „co by było, gdyby”. Jesteśmy pewni, że zauważysz gigantyczną różnicę. A jeśli po tym tygodniu nie wrócisz do starych przyzwyczajeń, to dopiero będziesz prawdziwym twardzielem!

Odwiedź stronę www.stylezdrowia.pl i sprawdź jakich ciekawych faktów o zdrowiu Polaków dostarczyło badanie Style Zdrowia. 

 

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

kubek herbaty trzymany w dłoniach

Herbata dobra na choroby serca

8 nawyków, których warto się pozbyć przed trzydziestką

8 sposobów, jak szybko i bez leków ukoić ból głowy

Sposoby na wzdęcia

6 zaskakujących rzeczy powodujących wzdęcia

Kubek kawy

Kawa a jakość plemników. Okazuje się, że jest zależność!

Bruschetta z pieczoną dynią

Bruschetta z pieczoną dynią

Angelina Jolie najpierw szokowała, teraz ratuje życie

11 rzeczy, które niszczą twoje zęby

10 faktów o napięciowym bólu głowy

10 faktów o napięciowym bólu głowy

11 przyczyn bólu głowy

Męski „PMS”, czyli Syndrom Poirytowanego Samca

Męski „PMS”, czyli Syndrom Poirytowanego Samca

Strach przed bólem gorszy niż ból

Strach przed bólem gorszy niż ból