Przejdź do treści

Zadbaj o siebie – ale naprawdę!

Zadbaj o siebie – ale naprawdę!
Zdjęcie: materiały prasowe
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Kampania Fundacji Arena i Świat
Wspaniałe bohaterki w kampanii „Badaj się i żyj pełną piersią. Nie daj się rakowi”
Agnieszka Hyży o macierzyństwie: wszystkie jedziemy na tym samym wózku!
Michał Lipa o dodatkowych kilogramach w ciąży. Ile może przytyć ciężarna?
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?

Polacy doskonale dbają o swoje zdrowie… w teorii. Kiedy przychodzi czas na wcielenie prozdrowotnych aktywności w życie, są jakby bardziej oporni. Na szczęście to się szybko zmienia. Coraz więcej z nas rozumie, że nie wystarczy wiedzieć, co jest zdrowe. Trzeba działać!

Doskonale rozumiemy, że dieta ma kluczowy wpływ na nasze zdrowie. Zgadzamy się także z tym, że aktywność fizyczna jest niezbędna do utrzymania jego dobrego stanu. Chociaż te idee są nam znane, praktyczne dbanie o zdrowie nie jest naszą mocną stroną. Jak pokazują statystyki, coraz więcej Polaków ma nadwagę. Nic dziwnego, skoro aż 40% z nas nie zwraca uwagi na to, co je. Uczymy tego samego najmłodsze pokolenie ‒ 80% rodziców stołuje się wraz ze swymi pociechami w fast foodach… Jakie konsekwencje ma to dla naszego zdrowia? Niestety, większość Polaków woli tego nie wiedzieć! Badań profilaktycznych unikamy jak ognia ‒ aż 60% osób uczestniczących w badaniu fundacji MyPacjenci otwarcie przyznało, że w ciągu ostatnich pięciu lat nie skorzystało z żadnych nieodpłatnych badań profilaktycznych oferowanych przez NFZ.

Szczęśliwie inaczej wyglądają statystyki dotyczące aktywności fizycznej Polaków. Tu idzie nam lepiej! Sport jest dla nas najczęściej formą dbania o zdrowie, przyjemnością, a także sposobem na odreagowanie codziennych stresów. Już 40% z nas regularnie trenuje. Najchętniej wybieranymi przez Polaków aktywnościami są jazda na rowerze, pływanie oraz bieganie.

Chociaż widać zmiany na lepsze, Polacy wciąż potrzebują prozdrowotnej edukacji. Chociażby po to, aby przestać wierzyć, że zjedzenie jabłka przed snem może zastąpić… szczotkowanie zębów (stwierdziło tak 94% spośród ponad tysiąca ankietowanych Polaków!).

Dla wszystkich, którzy postanowili wziąć sprawy własnego zdrowia we własne ręce, mamy dobrą wiadomość ‒ już od dzisiaj będzie można połączyć przyjemne z pożytecznym. We Wrocławiu na placu Nowy Targ powstało Centrum Stworzone dla Zdrowia. To miejsce, które może być prawdziwą kopalnią wiedzy na temat funkcjonowania organizmu. Specjalne urządzenia pozwolą na sprawdzenie takich parametrów jak gęstość kości, masa mięśni, BMI, nawodnienie organizmu i wiele innych. Będzie też można wziąć udział w spotkaniach z ekspertami w dziedzinie aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, a także psychologii. To właśnie w tym miejscu znajdziesz wiele inspiracji, jak jeszcze lepiej zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

Kubek kawy

Kawa a jakość plemników. Okazuje się, że jest zależność!

Angelina Jolie najpierw szokowała, teraz ratuje życie

Strach przed bólem gorszy niż ból

Strach przed bólem gorszy niż ból

6 badań, dzięki którym diagnozujemy nowotwory

Nie odkrywaj swojej pasji – stwórz ją

Zdenerwowany? Zjedz coś

Fitness na zdrowe jelita

Owoce i warzywa bez przemycania

Owoce i warzywa bez przemycania

Pies kontra upał. Jak pomóc zwierzakowi?

10 ekokosmetyków idealnych na lato

10 rzeczy, które czyścisz źle, za rzadko lub wcale

Mamo, mam coś w oku!