Przejdź do treści

Zdrowie? Mam w planach!

Zdrowie? Mam w planach!
Zdjęcie: Michał Zachwieja
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Dziewczynka w różowymswetrze siedzi na podłodze w przedszkolu i bawi się klockami
Smog – oczyszczacze powietrza w poznańskich żłobkach
Mrożone jeżyny i maliny
Mrożonki – co można mrozić, a czego lepiej nie
Położna trzyma rękę na brzuchu ciężarnej kobiety
Nowe standardy opieki okołoporodowej już od stycznia
Czy odchudzanie do świąt ma sens? Dietetyk odpowiada
mierzenie obwodu brzucha
RFM – nowy sposób pomiaru tkanki tłuszczowej

Zdrowy Kalendarz to prosta w obsłudze aplikacja, która nie tylko dostarcza wiedzy na temat niezbędnych badań, ale pozwala też je łatwo zaplanować. Dzięki niej nie będziesz musiał martwić się, że zapomnisz o wyznaczonych terminach wizyt lub że nieodpowiednio przygotujesz się do badania.

Zdjęcie: Dorota Białkowska

Marcin, Kinga i Kasia specjalnie dla Hello Zdrowie testują Zdrowy Kalendarz na sobie i dzielą się wrażeniami.

20+ Kinga Lusińska

Zdjęcie: Michał Zachwieja

Współtworzę festiwal Need for Street, robię akcesoria rowerowe Cheesy, od czasu do czasu VJ-uję. Na co dzień jestem digital project managerem. Wieczorami lubię zjeść coś pysznego i ponarzekać sobie na pogodę.

Zdrowy Kalendarz to bardzo fajna apka. Nie wiedziałam, że jako dwudziestoparolatka powinnam zrobić tyle badań krwi! Wciągnęłam do Zdrowego Kalendarza całą rodzinę o przekroju wiekowym 7–80. Plus dopisałam wizyty i badania związane z moim refluksem. Synchronizacja z kalendarzem w smartfonie to bardzo wygodna opcja. Wreszcie czuję, że mam to pod kontrolą.

30+ Marcin Polakowski

Zdrowie? Mam w planach!

Zdjęcie: Michał Zachwieja

Pracuję jako grafik w agencji reklamowej. Poza pracą jestem wokalistą zespołu HC/punk, stopniowo pokrywam całe ciało tatuażami i nie wyobrażam sobie poruszania się po mieście inaczej niż na rowerze.

Zdjęcie: Michał Zachwieja

Jestem osobą, która chodzi do lekarza zazwyczaj wtedy, gdy coś boli. Sam z siebie raczej bez wyraźnej potrzeby bym się do lekarza nie wybrał… Ta aplikacja uświadomiła mi, że aby dbać o swoje zdrowie, powinienem jednak regularnie się kontrolować. Wyświetliła mi listę badań, które powinienem wykonać, dostosowaną do mojego wieku i trybu życia. Byłem zaskoczony, że w moim wieku powinienem już zrobić szczegółową morfologię! Polecenie zbadania sobie BMI wskazuje, że aplikacja rozumie moje zdrowie dość szeroko, dba też o to, bym był w dobrej formie. Poza tym pozwala na zaplanowanie wizyt u lekarza i przypomina o terminach, co jest dla mnie szczególnie ważne, biorąc pod uwagę moje codzienne zabieganie. Generalnie fajny pomysł!

40+ Kasia Grupińska

Zdrowie? Mam w planach!

Zdjęcie: Michał Zachwieja

Z wykształcenia jestem artystą plastykiem, zajmuję się projektowaniem graficznym. Jestem również instruktorem astangi jogi. Obie te prace wykonuję na co dzień. Mam syna. Uprawiam mój ogródek na wsi i produkuję ekologiczną żywność. Kocham Indie – byłam tam wiele razy. Fascynują mnie odmienne kultury. Sporo podróżuję po świecie. Kocham zwierzęta.

Zdjęcie: Michał Zachwieja

Aplikacja jest wspaniała! Jestem dość roztargniona i zapracowana i zwykle zapominam o podstawowych badaniach. Trudno mi zapamiętać, co kiedy mam wykonać, sprawdzić. Wywoływało to często we mnie niepokój, że nie dbam o siebie wystarczająco. Ale, jak to zwykle bywa, zapominałam o tym szybko. Teraz dzięki Zdrowemu Kalendarzowi wiem, co i kiedy zbadać. Mogę zaplanować badania zarówno dla siebie, jak i dla mojego syna. Kalendarz dostosowuje zalecane badania do mojego wieku i mówi o częstotliwości ich wykonywania. Mogę zaplanować następne badania, a aplikacja przypomni mi, kiedy i co powinnam sprawdzić. Zaskoczyło mnie, że muszę zrobić np. badania słuchu oraz liczne badania jelita grubego. Ciekawa będzie również spirometria (badanie objętości i pojemności płuc) i jej wyniki ze względu na moją pracę – jogę i oddychanie, czyli pranayamę. 

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Najnowsze w naszym serwisie

mężczyzna umiera

Rak płuc – objawy, przyczyny, leczenie

Kilka faktów o (nie)przytulaniu

„Przytulanie jest zdrowe”! Jest ważniejsze od seksu, zachwyca naukowców, a świat stawia je na piedestale. Lecz czasem nie chcemy przytulać się w związku. Czy to my powinniśmy się martwić, że coś z nami nie tak, czy może świat zachłysnął się kultem przytulania? Sprawdźmy.
Frytki z batatów z domowym sosem aioli

Zdrowa przekąska na wieczór! Frytki z batatów z domowym sosem aioli

Sezon zimowy nie rozpieszcza z wyborem warzyw. Na szczęście przestajemy się bać nowości i coraz częściej sięgamy po pyszne bataty. Jeśli chodzi o frytki, to spokojnie mogą konkurować z ziemniakami. Przekonajcie się!

9 oznak niedoboru żelaza

Brak siły, szybkie męczenie się, podenerwowanie, blada cera… To wcale nie musi być przesilenie jesienno-zimowe. Zamiast czekać, aż samo przejdzie, zrób badania krwi – może brakować ci żelaza. Zobacz, jakie jeszcze sygnały mogą o tym świadczyć.

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

mężczyzna umiera

Rak płuc – objawy, przyczyny, leczenie

szczepienie

Tężec – objawy. Jak szybko rozpoznać chorobę?

naukowiec

Objawy salmonelli – jak je szybko rozpoznać?

dziecko z wysypką

Różyczka – objawy u dzieci i dorosłych. Jak je rozpoznać?

dziecko z rotawirusem

Rotawirus u dzieci i niemowląt – jakie daje objawy?

reumatyzm

Reumatyzm – objawy chorób tkanki łącznej. Jak rozpoznać reumatyzm?

lekarka ogląda zdjęcie płuc

Rak płuc – rokowania, objawy, przebieg i leczenie

Zdjęcie płuc

Rak płuc – objawy, wykrywanie raka płuc we wczesnym stadium

rak kości wynik badania

Rak kości – objawy i przyczyny

kobieta chora na raka

Rak jelita grubego – objawy wczesne i późne. Jak rozpoznać raka jelita grubego?

chora kobieta

Przewlekłe zapalenie oskrzeli – przyczyny, objawy, leczenie

zdjęcie kości

Osteoporoza – objawy. Jak szybko rozpoznać chorobę układu kostnego?