Przejdź do treści

Biuro ojcowskich podróży

Biuro ojcowskich podróży
Zdjęcie: archiwum własne
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
doktor michał lipa przodem
Czy USG jest bezpieczne? Dr Michał Lipa uspokaja kobiety
Meghan Markle jest w ciąży. Poinformował Pałac Kensington
Marta Frej dla Hello Zdrowie!
smutna kobieta
Czy kobiecy gniew może być zdrowy?
trójka niemowlaków na łóżku
Mama trojaczek zawiedziona swoim poporodowym brzuchem

Idea Tatostrefy zamyka się w haśle – Aktywnie i ciekawie spędzony czas taty z dzieckiem.

Inicjatorką serwisu jest Karina Iwanek, mama dwójki dzieci. Wpadła na pomysł stworzenia serwisu organizującego wypady dla ojców z pociechami, pracując w korporacji. Z jej obserwacji wynikało, że męscy współpracownicy, pracując na najwyższych obrotach pięć dni w tygodniu, mają dla swoich dzieci najwyżej godzinę wieczorem, a i to nie zawsze się udaje. Stwierdziła, że jedyną szansą na nadrobienie zaległości jest weekend – tylko z tatą. I tak zaczęły się Tatostrefowe wyprawy. Do wyboru są dwie opcje – sobotnia wycieczka Tatobusem po Warszawie albo Weekend z Tatą – dwudniowa plenerowa wycieczka w różne atrakcyjne przyrodniczo rejony Polski.

Żółty Tatobus przypomina szkolny, ale z programu wycieczek wynika, że będzie jeszcze ciekawiej niż w szkole. Tatobus, do którego wstęp mają wyłącznie tatusiowie z dziećmi, wyrusza w soboty o godz. 9. Przez 8 godzin uczestnicy penetrują ciekawe miejsca stolicy, patrząc, zależnie od rodzaju zaplanowanego przystanku, oczami naukowców, artystów, przyrodników albo kucharzy. Tatobus zabiera wycieczkowiczów w miejsca, w które wyprawę samodzielnie czasem trudno zorganizować. Na przykład do Instytutu Chemii Fizycznej PAN, gdzie dzieci w asyście tatusiów mogą zrobić samodzielnie pastę do zębów dla słonia albo spróbować chemicznych lodów zamrożonych ciekłym azotem. Albo do teatru, ale tym razem od strony kulis, do garderoby, by mogli poczuć na własnej skórze, jak wygląda praca aktorów. Tatobusowa wycieczka do Łazienek, w ramach przystanku przyrodniczego, też nie przypomina zwykłego spaceru. Uczestnicy pod okiem przyrodników podglądają dzięcioła zielonego, puszczyka i wiewiórki i poznają szczegóły życia małych mieszkańców królewskiego parku. A jak zgłodnieją, to sami sobie przygotowują obiad w ramach warsztatów kulinarnych. Chyba nic nie smakuje lepiej niż pierogi ulepione razem z tatą!

Zdjęcie: archiwum własne

Ile to kosztuje? 259 zł tata, 129 ZŁ dziecko. W tej cenie zorganizowane warsztaty zamknięte, obiad, przejazdy autokarem, ubezpieczenie, 23% VAT.

Dłuższa opcja to Weekend z Tatą. Przez dwa dni w ciekawym zielonym terenie (do 100 km od Warszawy) tatusiowie z dziećmi pod okiem animatorek malują (można się brudzić!), gotują, budują, lepią, szukają i odkrywają. Poszukują też skarbów w lesie, obserwują przyrodę, rozwiązują zagadki. W wyjeździe uczestniczy maksymalnie 16 tatusiów, a organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i pełne wyżywienie – przygotowywane specjalnie pod kątem małych niejadków. Bo też ideą wyjazdu jest, by nie musieć martwić się o wikt i opierunek, tylko bez reszty poświęcić się dziecku.

Zdjęcie: archiwum własne

Ile to kosztuje? 495 zł tata, 285 zł dziecko. W tej cenie nocleg w pokoju dwu lub trzy osobowym pełne wyżywienie w formie bufetu: 2 drugie śniadania, 2 obiady, podwieczorek, kolacja, napoje, materiały do zajęć, zajęcia zorganizowane w sobotę i niedzielę, 23% VAT.

www.tatostrefa.pl, kontakt: Karina Iwanek, kontakt@tatostrefa.pl, tel. 662 281 926 w godz. 9.00-17.00

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

Angelina Jolie najpierw szokowała, teraz ratuje życie

Strach przed bólem gorszy niż ból

Strach przed bólem gorszy niż ból

6 badań, dzięki którym diagnozujemy nowotwory

Nie odkrywaj swojej pasji – stwórz ją

Zdenerwowany? Zjedz coś

Fitness na zdrowe jelita

Owoce i warzywa bez przemycania

Owoce i warzywa bez przemycania

Pies kontra upał. Jak pomóc zwierzakowi?

10 ekokosmetyków idealnych na lato

10 rzeczy, które czyścisz źle, za rzadko lub wcale

Mamo, mam coś w oku!

Tarta z pomidorami, ricottą i parmezanem