Przejdź do treści

Design z myślą o maluchach

Design z myślą o maluchach
Facebook.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Amy Schumer
Amy Schumer jest w ciąży. Zdradziła to w niecodzienny sposób
Marta Lech-Maciejewska: kto rozsiewa mit o tym, że macierzyństwo to bułka z masłem?
Krwawią, pocą się i mają próchnicę. Fantomy pacjentów pomagają w nauce medycyny
kobieta myjąca zęby
Dbaj o zęby! Higiena jamy ustnej wpływa też na ciśnienie krwi
Tabletki
Dobre wiadomości dla chorych na szpiczaka, nadciśnienie płucne i łuszczycę

Polskie firmy coraz częściej biorą pod uwagę nie tylko edukacyjną wartość zabawek, ale i piękny design. Projektują tak, żeby podobało się zarówno dzieciakom, jak i ich rodzicom – w końcu to oni podejmują decyzję o zakupie!

Ekologiczność tych projektów głównie opiera się na tym, że w całości produkowane są w Polsce. Dzięki temu koszty dostarczenia towarów do odbiorców (zarówno te fizyczne, jak i ekologiczne) znacznie maleją, a praca wykonywana na miejscu odbywa się w dużo lepszych warunkach, niż gdyby zabawki powstawały w tzw. sweatshopach gdzieś w Azji. Dlatego z całej siły popieramy twórcze inicjatywy, jak Zwierzaki, tekturowe mebelki firmy Trzy Myszy czy też Papierowe Miasto. Ta ostatnia w dodatku ma też ten walor, że powstaje z ekologicznej tektury makulaturowej.

Źródło: Facebook.com

Ale po kolei – Zwierzaki to świetna alternatywa dla zabawek inspirowanych serialami dla dzieci typu Witch i disneyowskich pluszaków. Wydra, kot, wilk, zając, szczur i pies mają bowiem nie tylko urodziwe mordki, ale też prezentują rozmaite zabawy i godne pochwały postawy. W tym gronie jest bowiem i lekkoatleta, i baletnica i superbohater, i marynarz. Każdy jest do kupienia za 98,89 zł przez sklep Zwierzaków z towarzyszeniem wspaniałej bawełnianej torby, spersonalizowanej dla każdej zabawki, w której zwierzakowi najwygodniej będzie się przemieszczać.

Źródło: Baja.pl

Trzy Myszy proponują natomiast świadomym rodzicom i ich pociechom zabawki, które wspierają dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię, skłaniają do wspólnych aktywności i pozwalają otaczać się ładnymi przedmiotami. Jak słusznie zauważa współtwórczyni Trzech Myszy, Farida Dubiel, to, czym bawią się dzieci, jest przecież nie bez znaczenia dla rozwoju ich poczucia estetyki. Tektura, z której wykonano kartonowe samochodziki, pralki, domki i szafki, wytrzymuje wiele godzin zabaw, można po niej mazać lub dowolnie ozdabiać ją naklejkami, a do wysyłki wszystko pakowane jest na płask, co minimalizuje koszty transportu. Cały asortyment Trzech Myszy w cenach 49-138 zł obejrzycie tu.

Kartonowe kołyski dla lalek, źródło: TrzyMyszy.pl

O wierniejsze odtworzenie tego, co za oknem, dba natomiast Papierowe Miasto. Typowe dla polskiego miasta elementy krajobrazu składają się wprawdzie na dużo bardziej harmonijną całość, niż w prawdziwym polskim mieście, tym niemniej jest to wizja realistyczna. Z pomocą tekturowych plansz, z których „wyciskamy” zaprojektowane i ponacinane kształty budynków i małej architektury, stworzymy przestrzeń pełną autobusów, ciężarówek, kiosków, stacji benzynowych i sześciennych domków.

Źródło: PapieroweMiasto.pl

Co ważne, miasteczka można rozbudowywać bez końca, dokupując kolejne zestawy (póki co, występują w trzech wariantach po 24 zł w sklepie internetowym), a ich montaż nie wymaga użycia żadnych narzędzi ani klejów.

Źródło: PapieroweMiasto.pl

Zastanawiam się tylko, czy wszyscy rodzice będą na pewno skłonni oddać te zabawki swoim dzieciom…

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Agnieszka Hyży o macierzyństwie: wszystkie jedziemy na tym samym wózku!

Dlaczego warto zabrać całą rodzinę na rower?

Co nam zostanie z wakacji? Lista dobrych praktyk

Daj dziecku komiks

Przez pianino do… języka

Potówki – problem upalnego lata

5 sposobów, jak chronić skórę podczas upałów

Owoce i warzywa bez przemycania

Owoce i warzywa bez przemycania

Co nam daje plaża?

Dzieciak w wodzie: subiektywny poradnik bezpieczeństwa

Pod kontrolą

Jak chronić dziecko przed upałem?