Przejdź do treści

Deski Epicurean dla eko-epikurejczyków

Deski Epicurean dla eko-epikurejczyków
Zdjęcie: Sklep.epicurean.pl
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
kobieta myje twarz
Seks dobry na wszystko, nawet na trądzik? HZ kontra mity #10 Trądzik
Kobieta dekoruje pierniki
8 sposobów na spędzenie świąt bez wyrzutów sumienia
Dobra wiadomość dla chorych na rdzeniowy zanik mięśni – lek na SMA będzie refundowany w Polsce
stół świąteczny
Racjonalne podejście do jedzenia podczas świąt. Dietetyk radzi, jak znaleźć złoty środek
Magiczne portrety chorych dzieci w szpitalach. Zobacz zdjęcia z projektu „Heart Project”

Markę Epicurean® założyło trzech panów, którzy w swojej pracy nad innowacyjnym designem nie zapominają o korzeniach. Tony Ciardelli oraz bracia Greg i Dave Benson lubią wymyślanie projektów, które odpowiadają na prawdziwe ludzie potrzeby. Spotkali się już po tym, jak wszyscy trzej wyfrunęli z rodzinnych domów w stanie Minnesota, ale Hawksboot – ekologiczną siedzibę – uruchomili w rodzinnym stanie w miejscowości Duluth, co pozwoliło im na zatrudnienie sporej liczby lokalnych pracowników. Początkowo, jako True Ride, zajmowali się budowaniem ramp dla skateboarderów ze specjalnych odpadów produkcyjnych, by z czasem znaleźć nowe zastosowanie dla tej samej technologii w zgoła innej dziedzinie życia – gotowaniu. Tak powstał pomysł, by powołać do życia Epicurean® – deski do krojenia stworzone w całości z odnawialnych lub zrecyklowanych surowców.

Linia Eco Paper powstaje w 100% ze zrecyklowanego papieru! Ta technologia nie tylko umożliwia stworzenie desek, które są odporne i przyjazne środowisku, ale też można je myć w zmywarce i poddawać działaniu wysokich temperatur – zniosą to wszystko z godnością! W dodatku pokryte są substancją, która sprawia, że w zetknięciu z nożem deski nie uginają się – co zapobiega nadmiernemu tępieniu się noża. Najmniejsze kosztują 59 zł, największe – 179 zł.

Źródło: Sklep.epicurean.pl

Linia Eco Plastic – Milk’n it! (na zdjęciu głównym) – to z kolei produkt, który w poprzednim życiu był butelką po mleku. A właściwie kilkoma, bo na pół kilo deski przypada mniej więcej osiem ex-butelek. Linia Kuchenna zaś w 50% składa się z przetworzonej tektury falistej i drewna orzechowego. Te modele to wyjątkowo cieniutkie deseczki, które łatwo zmywać i pielęgnować.

Deska z odzyskanej tektury falistej w akcji, 109 zł, do kupienia na: Sklep.epicurean.pl

Epicurean inwestują w lokalne inicjatywy ekologiczne, udostępniają rodzimym elektrowniom resztki z produkcji desek do krojenia w celach grzewczych, a także opakowują swoje projekty w najprostsze kartonowe pudełka, które same powstały z recyklingu. Nawet siedziba firmy, Hawksboot, to przebudowany, by spełniał ekologiczne standardy, budynek dawnej fabryki odlewającej betonowe formy.

Biura w Hawksboots, źródło: Hawksboots.com

Grunt, wykupiony przez Loll Designs, służy za biuro właścicielom, czyli firmie produkującej meble zewnętrzne, ekologicznym epikurejczykom z Epicurean® i producentom architektonicznych powierzchni Intectural. Zacne sąsiedztwo i mądre, zielone projektowanie sprawiają, że aż chciałoby się tam popracować. Epicurean® robią ekologię po epikurejsku – z przyjemnością i z głową!

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia