Przejdź do treści

Dobra karma

Dobra karma
Psie przysmaki mogą występować w zdrowej wersji – np. jako karma na bazie słodów piwnych, Blogs.Browardpalmbeach.org
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Kampania Fundacji Arena i Świat
Wspaniałe bohaterki w kampanii „Badaj się i żyj pełną piersią. Nie daj się rakowi”
Agnieszka Hyży o macierzyństwie: wszystkie jedziemy na tym samym wózku!
Michał Lipa o dodatkowych kilogramach w ciąży. Ile może przytyć ciężarna?
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?

Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak poprawić swoją karmę, musicie szukać dalej. My bowiem zastanowimy się nad tym, skąd się bierze dobra karma dla psa.

W tym celu należy wymyślić patent, który pozwoli na bezbolesne i zrównoważone pozyskiwanie surowca. Wyszperana przeze mnie karma o zabawnej nazwie SniffingButt Dog Bone Brewery (Browar Psich Kostek „Wąchanie tyłka”) ma właśnie taki pomysł założycielski. Jego twórcy kochają zarówno swoje psy, jak i dobre rzemieślnicze browary, postanowili więc połączyć obie pasje w jedno. Okazuje się bowiem, że wiele z małych piwnych przetwórni wyrzuca użyte ziarno (słód), które zostało na wstępnym etapie warzenia piw zalane wodą źródlaną, by wykorzystać naturalną słodycz jęczmienia, żyta czy pszenicy. Woda trafia do dalszego procesu, a słód – do kosza. Szkoda. Poddane takiej obróbce ziarno ma natomiast swój smak i może nadać się do stworzenia produktów, które nie są obarczone procentami będącymi wynikiem fermentacji, mają natomiast lekko piwny posmak.

karma

Trzy rodzaje karmy SniffingButt Dog Bone Breweryźródło: Dog-Milk.com

 

To jest właśnie casus trzech rodzajów ciasteczek dla psów SniffingButt Dog Bone Brewery. Pug Porter – dosłownie ciemne piwo dla mopsów – powstaje na bazie odzyskanego słodu jęczmiennego, organicznej mąki i masła orzechowego. Wheaten Wit, którego nazwa jest grą słów z nazwą odmiany terierów, Wheaten (co oznacza właśnie „pszeniczny”), to z kolei mieszanina słodu pszenicznego i jęczmiennego z dodatkiem owsa. Trzecia odmiana, IPA, które wyjątkowo tłumaczy się tutaj jako India Puppy Ale, a nie India Pale Ale, reprezentuje ten klasyczny styl piwa; w wydaniu psim skrót rozwija się jako „ale dla indyjskiego szczeniaka”.

karma

Etykieta dla karmy zrobionej z pozostałości po piwie aleźródło: Beergraindogtreats.com

Taka karma ma nie tylko ekologiczne pochodzenie, ale też ulubiony przez wiele psów smak piwa. Sam pienisty trunek jest jednak dla zwierząt niezdrowy, bo zawarty w nim chmiel może okazać się silnym alergenem. Na szczęście w kostkach od browaru Wąchanie Tyłka nie ma go ani grama – podobnie jak procentów, kukurydzy, soi (potencjalnie modyfikowanych genetycznie) czy konserwantów. Sama natura! A i nazwa nawiązuje właśnie do naturalnych psich zwyczajów – karma SBDB ma być tak prosta i oczywista, jak ta forma psiej pogawędki poprzedzającej zadzierzgnięcie bliższej znajomości. 

karma

Gadżety producenta podobają się nie tylko ludziomźródło: Cafepress.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia