Przejdź do treści

Ecological Streetwear: tchórz z Wyoming, królik z Waszyngtonu

Ecological Streetwear: tchórz z Wyoming, królik z Waszyngtonu
Kickstarter.com/projects
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Kampania Fundacji Arena i Świat
Wspaniałe bohaterki w kampanii „Badaj się i żyj pełną piersią. Nie daj się rakowi”
Agnieszka Hyży o macierzyństwie: wszystkie jedziemy na tym samym wózku!
Michał Lipa o dodatkowych kilogramach w ciąży. Ile może przytyć ciężarna?
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?

Na pierwszy rzut oka ta kombinacja wydaje się skomplikowana. Ecological Streetwear jest jednak bardzo prostym i wdzięcznym konceptem. Anne-Marie, Amerykanka o filipińskich i chińskich korzeniach, która zajmuje się na co dzień projektowaniem pluszowych zabawek i biżuterii, wymarzyła sobie linię ekologicznych ubrań z przesłaniem. Stworzenie fajnych projektów wymaga wyłącznie czasu i talentu, jednak zakup gotowych bluz i T-shirtów (Anne-Marie posiłkuje się ubraniami American Apparel), zadrukowanie ich, rozreklamowanie i wysłanie do klientów, to już znacznie większy koszt – zwłaszcza jeśli chce się, by użyte farby nie zanieczyszczały środowiska. Projektantka wpadła więc na pomysł, by zebrać fundusze na swoją działalność właśnie poprzez crowdfunding – czyli sposób finansowania umożliwiający kupującym, czy też, de facto, „inwestującym”, wpływ na rozwój marki i małe prezenty w podzięce.

Jeśli zainwestujecie w fajne projekty marki Ecological Streetwear, oprócz samych T-shirtów lub bluz otrzymacie też np. tapety na pulpit komputera czy płócienne torby z nadrukami z koszulek. Różne poziomy finansowego zaangażowania owocują też różnymi możliwościami – np. za wydane 20 dolarów dostaniemy koszulkę z wybranym przez nas wzorem (ale już nie kolorem) z karteczką z informacjami na temat przedstawionego zwierzęcia, a za 60 – białą lub żółtą bluzę.

Źródło: Kickstarter.com/projects

Jeśli Anne-Marie osiągnie pułap 3 tysięcy zainwestowanych dolarów, doda piąty wzór na koszulki dla dorosłych. Dzięki temu, że niedawno zainteresowani wpłacili już prawie 2,7 tys. dolarów, niedługo dostępne będą też malutkie koszulki dla dzieci!

Jakie ginące gatunki zobaczymy na T-shirtach? Do moich ulubionych należą tchórz czarnołapy, czyli zwierzątko w typie fretki, o którym myślano pod koniec lat 70., że już wyginęło (na zdjęciu głównym). W 1981 roku okazało się jednak, że liczące sto sztuk stadko przetrwało na prerii Wyoming i dzięki ściśle kontrolowanej hodowli udało się przywrócić tchórza lasom północnej Ameryki.

Inny ciekawy wzór to malutki królik Brachylagus idahoensis, który występuje tylko w stanie Washington w dorzeczu rzeki Columbia. Jego naturalna populacja została zdziesiątkowana. Na szczęście dzięki działaniom ochronnym jakieś sto sztuk tego gatunku występuje dzisiaj na równinie Sagebrush Flat.

Źródło: Kickstarter.com/projects

Dzięki koszulkom Ecological Streetwear populacje tych zwierzaków zapewne od razu nie wzrosną, ale przynajmniej poszerzymy wiedzę swoją i wszystkich napotkanych ciekawskich. A to już coś, prawda?

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

Kubek kawy

Kawa a jakość plemników. Okazuje się, że jest zależność!

Angelina Jolie najpierw szokowała, teraz ratuje życie

Strach przed bólem gorszy niż ból

Strach przed bólem gorszy niż ból

6 badań, dzięki którym diagnozujemy nowotwory

Nie odkrywaj swojej pasji – stwórz ją

Zdenerwowany? Zjedz coś

Fitness na zdrowe jelita

Owoce i warzywa bez przemycania

Owoce i warzywa bez przemycania

Pies kontra upał. Jak pomóc zwierzakowi?

10 ekokosmetyków idealnych na lato

10 rzeczy, które czyścisz źle, za rzadko lub wcale

Mamo, mam coś w oku!