Przejdź do treści

Farma kosmetyków

Farma kosmetyków
Bottega Organica, czyli farma, na której „rosną" zdrowe kosmetyki, BottegaOrganica.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Agnieszka Hyży o macierzyństwie: wszystkie jedziemy na tym samym wózku!
Michał Lipa o dodatkowych kilogramach w ciąży. Ile może przytyć ciężarna?
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?
Marihuana leczy raka. Mit czy prawda?

Bottega Organica jest jak najmodniejsza restauracja: wszystkie składniki jej produktów pochodzą z własnego pola.

Właściwie jest farma numer jeden i farma numer dwa. Z tej pierwszej, w Ligurii, twórcy kosmetyków Bottega Organica pozyskują część potrzebnych ziół oraz oliwę, czyli podstawowy nośnik odmładzających olejków roślinnych, w których tkwi cały sekret ich skuteczności. Jak pewnie wiecie, dobrej jakości oliwę wytłacza się na zimno w ciągu doby od zbiorów owoców, by te nie zdążyły utracić swoich dobroczynnych wartości. Tak zabezpieczone, są przechowywane i transportowane w zgodzie z najwyższymi standardami (jak wielu z nich można uchybić, prześledźcie na tej genialnej grafice z „The New York Timesa”). Z drugiej farmy, 80-akrowej Anglehill w stanie Nowy Jork, pochodzą wszystkie pozostałe rośliny, uprawiane stricte organicznie i z takąż starannością później obrabiane. Drogocenne esencjonalne olejki roślinne i mgiełki kwiatowe pozyskiwane są metodą parowej ekstrakcji, co sprzyja wydobyciu z nich przeciwdziałających starzeniu się skóry molekuł. Działanie firmy Bottega Organica jest bowiem oparte na badaniach doktora Andrei Alimontiego, wywodzącego się właśnie z liguryjskiej ziemi, który spędził wiele lat, badając wpływ roślinnych ekstraktów na możliwości samo-odnawiania się skóry i ludzkich komórek.

Esencja firmy Bottega Organica w pigułce, źródło: BottegaOrganica.com

Kosmetyki Bottega Organica z roślin obrabianych tradycyjnymi metodami nie zawierają żadnych sztucznych dodatków, konserwantów i barwników. Olejki, sera i mydła są w 100% wegańskie, co oczywiście oznacza brak testów na zwierzętach przy jednoczesnym rygorystycznym testowaniu bezpieczeństwa wszystkich kosmetyków. Firma używa wyłącznie certyfikowanych organicznych składników lub tych z własnych farm, których się nie nawozi i nie pryska pestycydami.

farma 

Prostota opakowań kosmetyków Bottegi Organiki odpowiada prostocie ich składu, źródło: BottegaOrganica.com

Opakowania wszystkich produktów zrobione są z recyklowanego papieru pochodzenia roślinnego, a napisy na nich wykonano z użyciem tuszu z roślin. Stacjonarny sklep firmy w Nowym Jorku zbudowano z wykorzystaniem wyłącznie odzyskanych surowców, takich jak drewno (na podłogi, półki i meble), beton (na lady) i płótno. Na szczęście, jeśli mieszkamy poza Wielkim Jabłkiem, nie musimy się martwić, że nie starczy dla nas fantastycznych produktów, takich jak mgiełki do twarzy (38-48 dolarów), olejki do ciała (np. dla pływaków, 66 dolarów) czy lawendowe mydło do włosów (24 dolary). Firma wysyła swoje towary także do reszty świata, a za zakupy powyżej 100 dolarów możemy spodziewać się darmowej dostawy na terenie Unii Europejskiej i USA! Wprost nie ma się tu do czego przyczepić!

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia