Przejdź do treści

Gry vintage

Gry vintage
Gry vintage będą świetną rozrywką nie tylko dla sentymentalnych 30-latków, WildandWolf.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
doktor michał lipa przodem
Czy USG jest bezpieczne?
Meghan Markle jest w ciąży. Poinformował Pałac Kensington
Marta Frej dla Hello Zdrowie!
smutna kobieta
Czy kobiecy gniew może być zdrowy?
trójka niemowlaków na łóżku
Mama trojaczek zawiedziona swoim poporodowym brzuchem

Fajnie jest spędzać razem czas. Antycypując potrzebę prezentów, które integrują rodzinę, wpadłam na obiecujący trop: gry vintage.

Gry vintage to takie, które obywają się bez całego nowoczesnego sztafażu technologii, kabelków, padów, okularów i trików 3D. To gry, w których akcesoria ograniczone były zazwyczaj do garści drobiazgów wykonanych z plastiku lub drewna, ewentualnie planszy. Podczas gdy świat planszówek typu Carcasonne, Osadnicy czy Gra o Tron rozrósł się do rozmiarów sporego biznesu, one odeszły w zapomnienie. Na gry mojego dzieciństwa (z wyłączeniem tych na ZX Spectrum i cartridge’owe Nintendo) natrafiłam ostatnio podczas zakupów w Berlinie. Urzekła mnie ich prostota i piękne, tchnące retro-czarem opakowania.

vintage

Niezwykle estetyczne opakowanie tryktraka, źródło: AllGoodGifts.co.uk

Okazuje się, że wszystkie wyprodukowała jedna firma: brytyjska Wild and Wolf. To prawdziwa historia sukcesu, dzięki której jej założyciele od 9 lat ledwo mają czas na lunch. Nic dziwnego – wchodzą w tyle nowych gałęzi rynku gadżetów i tak rozliczne kolaboracje, że trudno połapać się, która z odnóg ich produkcji jest główną. Nas jednak najbardziej interesuje linia gier i zabawek vintage, która sprzyja slow-life’owemu myśleniu w duchu eko: pomaga długo i wielokrotnie cieszyć się prostymi rozrywkami w sprawdzonym gronie, pielęgnując rodzinne i przyjacielskie więzy.

vintage

Bajeczny asortyment gier vintage – jest nawet mini-pinball! Źródło: JohnLewis.com

Wzruszona pięknymi opakowaniami, na półkach berlińskiego sklepu Victoria met Albert od razu wypatrzyłam zbiorcze opakowanie gier, zawierające bodaj karty, warcaby, domino i tryktraka. Zachwycona, zorientowałam się, że wiele z gier jest też dostępnych osobno – na stronie z powodzeniem kupicie warcaby, szachy, zestaw kart do pokera, tryktraka i warcaby chińskie.

vintage

Zestaw do pokera Texas Hold’em, źródło: Ikon-Gallery.org

Na tym jednak nie koniec! Okazało się, że Wild and Wolf produkują całą masę zabawek, których nie widziałam od czasu mojego dzieciństwa: zestawy do magicznych sztuczek, „schodząca” po schodach sprężynka, naklejki-gwiazdki, które świecą w ciemnościach – kiedy byłam mała, wyklejało się nimi sufit, bierki, modele samolocików do składania czy szklane kulki do zabawy i kolekcjonowania. To urocze, że te wszystkie kalejdoskopy i jojo uznano za godne odtworzenia i przywrócenia dzisiejszym dzieciakom. Dla podkreślenia klimatu retro, wszystkie zabawki z kolekcji Ridley’s (Ridley’s Kaleidoscope, Ridley’s Circus, Ridley’s House of Novelties i Ridley’s Games Room) mają piękne, oldskulowe opakowania, które nawiązują nawet do czasów wcześniejszych niż wspominane przeze mnie – do estetyki lat 40. i 50. Ceny są bardzo przyzwoite, a dostawa do Polski – np. ze strony domów towarowych Bloomsbury – jeszcze możliwa przed świętami.

Uwaga! Jeśli dziecko w was obudzi się na dobre, możecie odczuwać przemożną potrzebę zrobienia swoim bliskim żarciku rodem z kreskówek przy pomocy zestawu 4 Classic Jokes.

vintage

Wspaniałe żarciki w duchu vintage, źródło: BloomsburyStore.com

Składa się z gumy do żucia, która łapie za palec, poduszki wydającej nieprzyzwoite odgłosy, zakrwawionego bandażu z gwoździem do nakładania na palec i zamrożonych w kostce lodu insektów. To naprawdę będzie zabawa w stylu vintage!

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia