Przejdź do treści

Halo, Ziemia, tu jestem!

Halo, Ziemia, tu jestem!
Jedyny kłopot to drzewo. Bez odpowiednio mocnych i szerokich gałęzi frajdy z takiego domku w koronie nie będzie. Zdjęcie Tentsile.
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Meghan Markle jest w ciąży. Poinformował Pałac Kensington
Marta Frej dla Hello Zdrowie!
smutna kobieta
Czy kobiecy gniew może być zdrowy?
trójka niemowlaków na łóżku
Mama trojaczek zawiedziona swoim poporodowym brzuchem
Marihuana
Medyczna marihuana zalegalizowana w Wielkiej Brytanii

To chyba Darwin twierdził, że ludzkość zeszła z drzewa? W teorie dotyczące naszego odmałpiego pochodzenia zagłębiać się nie będziemy (powiedzmy, że na to był czas w szkole), ale nawołujemy do powrotu na wysokości pienne (tam się jakoś ładnie powiedziało, prawda?). Matka Natura – choć mijają wieki i wszystko się teoretycznie cywilizuje – człowiekowi nie jest specjalnie bardziej przyjazna. Niby latamy w stratosferze, niby nurkujemy na dno najgłębszych oceanów, a tymczasem na ziemi wciąż żyjemy zagrożeni. Stopień zagrożenia bywa różny, bo wszystko zależy od miejsca, gdzie przyjdzie nam – na przykład – zanocować. W Europie potną nas komary lub ktoś nas okradnie. W Afryce, Azji czy Ameryce Południowej z takim nocowaniem już gorzej, bo prócz tego, że komuś się nie spodobamy, to jeszcze możemy zostać zwyczajnie pożarci. Namiot ustawiony na ziemi nie jest bezpieczny. Co innego, gdy ustawimy go wyżej. Gdzie? Na przykład na dachu samochodu terenowego lub – jak proponują bioaktywiści z Wielkiej Brytanii – zawiesimy na drzewie. Namiot o nazwie „Tentsile”  może pomieścić, w zależności od wielkości, od 2 do nawet 8 osób! Na razie przechodzi testy, ale – jeśli ktoś chciałby taki namiot zamówić – Tentsile może być wasz. Czy taki namiot-cudak nie urwie się z drzewa? Należy wierzyć projektantowi! Alex Shirley-Smith na co dzień buduje domki na drzewach. Spokój gwarantowany.

Domek w koronie drzew powinien spodobać się eko-entuzjastom. Przecież nie niszczy przyrody w najmniejszym stopniu… Zdjęcie: Tentsile.


 

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

Badania piersi – w jakim dniu cyklu je robić?

Angelina Jolie najpierw szokowała, teraz ratuje życie

Strach przed bólem gorszy niż ból

Strach przed bólem gorszy niż ból

6 badań, dzięki którym diagnozujemy nowotwory

Nie odkrywaj swojej pasji – stwórz ją

Zdenerwowany? Zjedz coś

Fitness na zdrowe jelita

Owoce i warzywa bez przemycania

Owoce i warzywa bez przemycania

Pies kontra upał. Jak pomóc zwierzakowi?

10 ekokosmetyków idealnych na lato

10 rzeczy, które czyścisz źle, za rzadko lub wcale

Mamo, mam coś w oku!