Przejdź do treści

Jeansy na przemiał

Jeansy na przemiał
Te jeansy to cała masa historii! Jeanbag.com.au
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Kampania Fundacji Arena i Świat
Wspaniałe bohaterki w kampanii „Badaj się i żyj pełną piersią. Nie daj się rakowi”
Agnieszka Hyży o macierzyństwie: wszystkie jedziemy na tym samym wózku!
Michał Lipa o dodatkowych kilogramach w ciąży. Ile może przytyć ciężarna?
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?

W nowy rok warto wchodzić lżejszym – o spłacone długi, zażegnane konflikty, o rzeczy, których nie potrzebujemy albo przestaliśmy potrzebować. Australijska firma Jeanbag mądrze wykorzystuje nasze zużyte jeansy!

KT Doyle wpadła na pomysł zamiany starych spodni w całkiem nowe siedzisko pod wpływem konkursu na lokalny przetwórczy produkt. Wykorzystując swoją wiedzę z zakresu projektowanie, obeznanie z pracą z materiałami i zasoby lokalnego sklepu z używaną odzieżą, wymyśliła Jeanbag – rodzaj worka z odzyskanego płótna jeansowego wypełnionego łatwo dającymi się formować polistyrenowymi kulkami. Pokrycie Jeanbag wykonane jest ze zszytych ze sobą solidnie fragmentów używanych jeansów, które firma pozyskuje od lokalnych grup i organizacji charytatywnych. W przyszłości KT Doyle zamierza opracować ekologiczne wypełnienie dla swoich siedzisk, bo idea recyklingu i odciążania zasypanej śmieciami planety leży jej bardzo na sercu. Już teraz sugeruje wykorzystanie łupinek po pistacjach lub odpadów styropianowych w tym celu, ale te rozwiązania wciąż ustępują polistyrenowi wygodą.

jeansy

Wygoda i sprytny eko zamysł w jednym wdzięcznym produkcie, źródło: Jeanbag.com.au

Siedziska Jeanbag – same jeansy przerobione na kształtne pokrowce, które następnie wypełniamy we własnym zakresie – występują na razie w jednym rozmiarze i kosztują dość słono, zważywszy że trzeba jeszcze zapłacić za transport z Australii: 500 dolarów australijskich, czyli równowartość prawie półtora tysiąca złotych. Może warto więc zainspirować się tym pomysłem i samemu stworzyć inne materiałowe siedzisko, które będzie nas kosztowało tylko pracę własnych rąk i kilka nieużywanych ciuchów? Pomyślcie o tym! A na zachętę podpatrujemy inny patent ze strony Jeanbag: dekoracyjne imprezowe jeansy-chorągiewki.

jeansy

Te jeansy zostały pocięte jeszcze drobniej, ale dzięki temu lepiej widać szlachetność i różnorodność materiału, źródło: Jeanbag.com.au

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia