Przejdź do treści

Jedziemy na wycieczkę

Jedziemy na wycieczkę
Centrum Nauki Leonardo da Vinci | źródło www.em4.pl
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Niepożądany odczyn poszczepienny. Jak często występuje?
Mama Kosmetolog o bliznowcu – czym się charakteryzuje i jak powstaje?
Joanna Horodyńska
Karolina Gilon i Joanna Horodyńska zachęcają do badań piersi
magda gessler
Magda Gessler ambasadorką kampanii „Diagnostyka Jajnika”
Keira Knightley
Keira Knightley zakazała swojej córce oglądania filmów Disneya

Szukacie pomysłu na weekendowy wypad z dziećmi? Zabierzcie je tam, gdzie pobiegają, pobawią się i zaspokoją swoją ciekawość.

Mały fizyk, konstruktor i zoolog chcą wszystko zobaczyć i wszystkiego dotknąć. Mamy dla was pomysły na trzy jednodniowe wycieczki. Pod dach i w plener, na każdą pogodę. Do wybiegania, zabawy i eksperymentowania. Z obowiązkową dawką emocji.

Centrum Nauki Leonardo da Vinci, Podzamcze Chęcińskie k. Kielc

Główną atrakcją Centrum jest interaktywna wystawa „Świat Leonarda da Vinci” i możliwość przetestowania wynalazków piętnastowiecznego wizjonera na własnej skórze. Przegląd zebranych w Podzamczu projektów uzmysławia, że nie ma chyba mechanizmu, którego by da Vinci nie wymyślił. Wśród trójwymiarowych modeli przedziwnych maszyn największe emocje wzbudzają maszyna latająca, mechaniczny lew czy tajemnicza machina czasu. Jest i model mostu obrotowego, i projekt miasta idealnego, są reprodukcje najsłynniejszych obrazów mistrza. Małych konstruktorów ucieszy możliwość zbudowania wybranych wynalazków Leonarda na stanowiskach interaktywnych.

Ogród Doświadczeń, Kraków

Gdy ładna pogoda – obowiązkowy! Dzieciaki beztrosko szaleją po parku, a przy okazji odkrywają prawa fizyki na nietypowym placu zabaw. Wszystkiego można dotknąć, wszystkim pokręcić i bawiąc się, przeprowadzić całkiem poważny eksperyment. W Ogrodzie można zagrać na dzwonach rurowych, zobaczyć, co widać przez peryskop, i wprawić w ruch kołyskę Newtona. Każdy eksponat aż prosi się, aby przy nim manipulować i obserwować, co z tych manipulacji wynika. Nie ma barierek i zakazów wstępu, tu wolno wszędzie zaglądać i deptać trawę. Zabierzcie koc i zaplanujcie piknik!

Afrykarium, Wrocław

Komu marzy się wyprawa na Czarny Ląd? Afrykarium to 19 gigantycznych akwariów i basenów pełnych zwierząt zamieszkujących wodne akweny Afryki. Bajecznie kolorowe ryby rafy koralowej, hipopotamy, pingwiny, krokodyle. Istne podwodne safari. Dzięki sprytnie zaprojektowanym tunelom zwierzęta można obserwować nie tylko nad, ale i pod wodą. W Afrykarium są też dwa ośmiometrowe wodospady i rozsuwany latem dach. Chcecie emocji? Wybierzcie się na pokaz karmienia rekinów albo piranii. Niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dlaczego warto zabrać całą rodzinę na rower?

Co nam zostanie z wakacji? Lista dobrych praktyk

Daj dziecku komiks

Przez pianino do… języka

Potówki – problem upalnego lata

5 sposobów, jak chronić skórę podczas upałów

Owoce i warzywa bez przemycania

Owoce i warzywa bez przemycania

Co nam daje plaża?

Dzieciak w wodzie: subiektywny poradnik bezpieczeństwa

Pod kontrolą

Jak chronić dziecko przed upałem?

Pora na rower