Przejdź do treści

Jennifer Lopez ćwiczy z dzieckiem

Jennifer Lopez ćwiczy z dzieckiem
Zamiast hantli - dziecko. Tu Jennifer Lopez z synem. Zdjęcie: East News
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?
Marihuana leczy raka. Mit czy prawda?
Mama i stetoskop
Mama i stetoskop: Nie wierzcie we wszystko co znajdziecie w internecie. Jeśli jest coś, co was nurtuje, to pytajcie lekarzy
Niepożądany odczyn poszczepienny. Jak często występuje?

Dzieci nie służą tylko do lansu. Nie tylko do tego, żeby je przebierać w drogie łaszki i robić im zdjęcia. Z dziećmi bardzo dobrze się ćwiczy, pod warunkiem, że nie będziemy im kazali robić nudnych układów tanecznych na fitnessie!

Na nartach nauczyłam się jeździć dzięki synowi. Po prostu kiedy miał 4 lata pojechaliśmy w góry (dobrze pamiętam, Bukowina Tatrzańska i te mini zjazdy, pagóreczki, na któe dzisiaj bym nawet nie spojrzała) i postanowiliśmy, że on się nauczy i my, przy okazji, też. Tak się stało. Dziś razem pomykamy po nartostardach Unii Europejskiej. Bardzo chciałam dzięki synu nauczyć się też pływać na windsurfingu, ale okazało się, że on za wodą nie przepada i raczej nic z tego nie będzie. Nie umiem więc na desce pływać i ja, ale mam nadzieję, że może córka to zmieni.

Kiedy się urodziła córka (nie tak dawno, jakieś 16 miesięcy temu), bardzo szybko chciałam wrócić na salę, do ćwiczeń, bo jakoś bardzo mi tego brakowało. Okazało się, że w moim osiedlowym klubie fitness są zajęcia „Mama i ja”, czyli takie, na które można przychodzić z bobasem. Ona sobie leżała na kocyku, machała rękami i nogami, a ja robiłam, co tam tylko było trzeba. Dało się? Dało. Oczywiście, czasem trzeba było cycem przydusić, kiedy była głodna, czasem któremuś zachciało się trochę poryczeć, ale generalnie sport był uprawiany, nawet jeśli w wersji light.

Bo lubimy na te dzieci winę zrzucić. A że czasu nie ma, a że siły brak, a że gdyby nie one, to normalnie kaloryfer na brzuchu byłby taki, że szok. Lubimy twierdzić, że dzieci to lubią tylko nad morzem, na plaży, w piaseczku się pogrzebać i my wtedy musimy tylko leżeć, i skwierczeć na słońcu. A to wszystko nieprawda jest po prostu. Bo dzieci to wysiłek, to ruch nieustanny i jeśli się za tym pójdzie, to naprawdę, niechcący nieźle można potrzenować.

Zacznijmy od spaceru z wózkiem – można wolno i dostojnie, 500 metrów w dwie godziny, tiptopkami, ale można też wyczynowo, szybkomarszem, biegiem albo nawet na rolkach (wiem, co mówię, próbowałam).

Jak dziecko starsze, to można albo na rowerze (z tyłu, z przodu, w przyczepce), albo dziecko do jakiegoś zgrabnego pojazdu zapakować i pchamy, moi mili, pchamy. Ręce pracują, barki pracują, brzuch pracuje, nogi. Pink jeszcze nigdy tak dobrze nie wyglądała, jak teraz, kiedy razem z córką trenuje.

 Im pojazd cięższy, tym lepiej. Pink to wie. Zdjęcie: East News

Małe dzieci, co to już nie bardzo chcą jeździć w wózku (no bo kto by chciał, skoro już się na nogach samemu potrafi), szybko jednak się potrafią zmęczyć. A wtedy nie ma zmiłuj, niesienie jest potrzebne. A jeśli niesienie, to znaczy marsz z obciążeniem. Dzieci modnie jest nosić na biodrze, jak Brad Pitt i Angelina Jolie:

Im więcej dzieci, tym więcej spalonych kalorii. Pod warunkiem, że się nie siedzi tylko w domu i nie je. Brad Pitt, Angelina i ich szczęśliwa gromadka. Zdjęcie: East News

Warto zwrócić uwagę, że Angelina jeszcze nigdy nie była tak szczupła, jak teraz, kiedy szóstkę dzieci ma pod opieką. To nie przypadek. Nawet skłonna jestem jej uwierzyć, że je normalnie, jak człowiek, po prostu spala 5 tysięcy kalorii dziennie, próbując ogarnąć całą tę gromadkę i każde z osobna odrobinę na biodrze ponosić. Ale dzieci można nosić i tak, jak Jennifer Garner:

Hop, na barana. Jennifer Garner z córką. Zdjęcie: East News

Tradycyjnie, na plecach. W ten sposób można nawet pocwałować od czasu do czasu, pobawić się z dzieckiem w konika czy inną Babę Jagę z garbem na plecach. Można rzucić dziecko na miękki materac, na trampolinę na placu zabaw. Oczywiście rzucanie oznacza, że trzeba będzie czynność tę powtórzyć nie raz i nie dwa. Ale powtarzanie w sporcie, to nic innego jak wzmacnianie, rzeźbienie, praca nad muskuaturą i spalanie tłuszczu.

Przyszła zima, śnieg i mróz, to dopiero świetna pora na spalającą kalorie zabawę z dziećmi. Byle tylko nie siedzieć w domu i nie grzać się pod kocykiem, z herbatką w ręku, przy kaloryferze. Ubrać się ciepło i marsz na dwór! Sam spacer na mrozie to wydatek energetyczny godny tego, żeby z niego skorzystać, a jeśli do tego dojdą jeszcze sanki, mała górka, na którą to dziecko na sankach trzeba wciągnąć, lepienie bałwana, śnieżki, czy zwykłe tarzanie się orłem po śniegu, to możemy sobie odpuścić i dietę, i trening z bardzo drogim trenerem osobistym. Hugh Jackman to wie, i ja wygląda bez koszulki?

Niańka doskonała, czyli Hugh Jackman. Im lepsza niańka, tym lepsza klata. Zdjęcie: East News

Ale on lubi wszystko, co lubią jego dzieci, jest na ich każde zawołanie. Może dlatego jest jednym z lepiej zbudowanych hollywoodzkich aktorów?

Ale nawet kiedy jest się sportowcem zawodowym, trening z dzieckiem może mieć znaczenie. Bo drybling z innym piłkarzem jest przewidywalny, po pewnym czasie zna się wszystkie sztuczki i uniki, ale dziecko – o, dziecko zawsze wpadnie na pomysł, na który nikt inny jeszcze nie wpadł. David Beckham to wie, i pomiędzy treningami, ćwiczy z synami:

David Beckham z synem. Sportu nigdy za wiele. Zdjęcie: East News

Przykłady można mnożyć – harce w wodzie, na placu zabaw, tarzanie po trawie, a nawet unoszenie niemowlaka wysoko nad głowę. WSZYSTKO MOŻE BYĆ ĆWICZENIEM. Tylko nie mówmy dzieciom, że nie mamy czasu, boli nas głowa, że najpierw gazetka, a potem się zobaczy…

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

Mama i stetoskop

Mama i stetoskop: Nie wierzcie we wszystko co znajdziecie w internecie. Jeśli jest coś, co was nurtuje, to pytajcie lekarzy

Rachel Weisz i Daniel Craig

Daniel Craig uważany za niemęskiego za noszenie dziecka w nosidełku. W Internecie rozszalała burza

Joanna Horodyńska

Karolina Gilon i Joanna Horodyńska zachęcają do badań piersi

Keira Knightley

Keira Knightley zakazała swojej córce oglądania filmów Disneya

Justyna Markowska

Pięć posiłków dziennie? Psychodietetyk obala ten mit

5 błędów, które popełniasz przed 10 rano

Agnieszka Hyży

Agnieszka Hyży: nie oszukujmy siebie i całego świata słodkimi historyjkami jak z reklamy o pięknym bobasku

Joanna Kurowska o żałobie i wsparciu terapeutycznym. „To żaden wstyd, gdy człowiek szuka pomocy”

dwie kobiety korzystające ze smartfonów

Diagnoza w kieszeni. Smartfon pomoże wykryć zaburzenia neurologiczne

Główny Inspektor Sanitarny: teorie przeciwników szczepień to szarlataneria

Anja Rubik przekazuje 1000 książek „#SEXEDPL” do polskich szkół

Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska zachęca do badań piersi