Przejdź do treści

Konserwu-jemy

Konserwu-jemy
Zestawy lunchowe U-Konserve pozwolą wygodnie przechowywać i przenosić zdrowe lunche, NotOnTheHighstreet.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
tabletki na dłoni
Pigułka na samotność wkrótce w aptekach?
Polskie nastolatki uważają się za grube. Badania pokazują co innego
Ginekolog Michał Lipa o tym, jak i kiedy można ocenić długość i wagę dziecka
Chemioterapia: kobiety silniej odczuwają skutki niż mężczyźni
Mama Ginekolog: nie sprawdzajcie w ulotkach, czy dany lek można stosować w trakcie karmienia piersią

Niby to nie niezbędne, ale za to jakie ładne! Torebeczki, w które zawiniemy kanapki na piknik, też mogą być piękne. I wielorazowe, więc nie zaśmiecą odwiedzanych lasów i parków.

Ludzkie zainteresowania chodzą dziwnymi drogami. Jako członkini podstawowej komórki społecznej złożonej z dwojga dorosłych i psa, nie spodziewałam się, że tyle jest w sieci pięknych blogów rodzicielskich. Gdy ostatnio ktoś wskazał mi popularną Mo, która bloguje ucieszyłam się, że istnieją prawdziwi rodzice autentycznie, a nie tylko teoretycznie, zainteresowani rozwiązaniami eko na różnych poziomach życia. Oprócz gorącego panegiryku poświęconego chuście (o tym może kiedyś, jak będę jednak miała co do niej włożyć), natknęłam się też na akcesoria jedzeniowe, które od razu podbiły moje serce.

konserwujemy

Zestawy dla dzieci, które przypadną też do gustu rodzicom, źródło: MomToBedBy8.com

Firma U-Konserve tworzy, jak się okazało, nie tylko ładne pudełka na lunch noszony do pracy czy właśnie w plener, ale też całe zestawy naczynek dla dzieci, generujące zerowe obciążenie dla ziemi. Wyobraźmy to sobie: normalnie dzieciaki zabierają ze sobą na drogę (niestety!) paczuszkę chipsów, kanapkę w torebce (pół biedy, jeśli papierowej), jakieś zawieruszające się w plecaku jabłko czy inną drożdżówkę w klejącym się opakowaniu. Gdy natomiast posiądziemy już jeden z serii zestawów Waste-Free Lunch Kit, nie tylko nie damy im niczego, czego nie wykorzystamy ponownie, ale w dodatku wymusimy też na sobie samych zdrowszą zawartość. No bo jak to tak – takie ładne, ekologiczne opakowanie, a w nim chipsy?

konserwujemy

Dżdżownice na torbie skrywającej zdrowy i smaczny lunch, źródło: KidsKonserve.com

Lepsza będzie choćby sałatka owocowa albo nawet pokrojony w zabawne kształty serek. Wszystkie elementy tego zestawu, czyli torba do zapakowania elementów, bidon z nierdzewnej stali, dwa nieprzeciekające i zamykane pojemniczki, serwetka z recyklowanej bawełny i świetne opakowanie na kanapkę ze specjalnego plastiku można myć i przetworzyć, gdy dobiegnie kres ich przydatności. Ten nie nastąpi jednak szybko, bo wszystkie elementy są wytrzymałe i oczywiście przebadane pod kątem przechowywania żywności, a w dodatku mają urocze wzory – do wyboru maziaje, dżdżownice i motyle. Do zestawów (29,95-39,95 dolarów) można dorzucić też chłodzący wkład, który sprawi, że ser nie spoci się w torbie, a rukola w sałatce nie zwiędnie.

konserwujemy

Zestaw z toerbeczką Food Kozy® dla głodnych dorosłych, źródło: KidsKonserve.com

Jeśli macie już ochotę kupić coś takiego dla maluchów, dorzućcie sobie jeszcze fajne opakowania na kanapki, napoczęte wędliny, kawałki sera czy pokrojone owoce. Food Kozy® Snack Bags dają się wygodnie umyć, można je stosować wielokrotnie, mają wygodne zapięcie i sprawdzą się zarówno w lodówce, jak i na pikniku (3,95 dolarów za sztukę). Dostępne są również w różnych wzorach, a także w wersji, która posłuży za tymczasowy talerzyk. Akcesoria U-Konserve w rękę, i ruszamy na piknik!  

konserwujemy

Folia kanapkowa służy za improwizowany talerzyk, źródło: KidsKonserve.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia