Przejdź do treści

Kuchnia japońska po zachodniemu

Kuchnia japońska po zachodniemu
Kuchnia japońska w stylu eko: pałeczki z cedrowego drewna, Quitokeeto.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Meghan Markle
Meghan Markle podróżuje samolotem. Nasz ekspert odpowiada, czy latanie jest bezpieczne dla ciąży?
Główny Inspektor Sanitarny: teorie przeciwników szczepień to szarlataneria
Anja Rubik przekazuje 1000 książek „#SEXEDPL” do polskich szkół
Ewa Chodakowska
Ewa Chodakowska zachęca do badań piersi
Lizi Jackson-Barrett
Łysa Lizi Jackson-Barrett: Rok temu płakałam. Teraz czuję się świetnie

Quitokeeto to duet, który co jakiś czas uruchamia sprzedaż niesamowitych gadżetów online. Kuchnia japońska (i nie tylko) w domowym wydaniu nie była dotąd tak estetyczna!

Kuchnia japońska charakteryzuje się minimalizmem w doborze składników i w sposobie podania. Im prościej i z większą starannością, tym lepiej – widzimy to w najlepszych sushi-barach i w japońskim wzornictwie. Produkty wyszperane przez Quitokeeto powstają w różnych miejscach – czasem w Japonii, czasem w Europie i Ameryce – ale ich uroda może sprostać najwyższym standardom Kraju Kwitnącej Wiśni. Kuchnia japońska, którą mam tutaj na myśli, to przede wszystkim sushi i bentō, czyli starannie zapakowany posiłek dla jednej osoby, w którym strona wizualna i funkcjonalna są równie istotne co smak.

Kuchnia japońska w zasobach internetowego sklepu Quitokeeto, wypełnionego w całości pięknymi przedmiotami, które przypadły do gustu jego kuratorom, Heidi Swanson i Wayne’owi Bremserowi, obecna jest w postaci dwóch przedmiotów. Jednym z nich są niezwykle urodziwe i ekologiczne pałeczki z młodego drzewa cedrowego. Zamknięte w drewnianej kasetce i przewiązane różnokolorowymi papierkami pałeczki będą rzadką i wyrafinowaną ozdobą dla każdej orientalnej kolacji. W dodatku, w przeciwieństwie do wariantu z bambusa, przeznaczone są do wielokrotnego użytku, a drewno, z którego je wytworzono, pochodzi ze szkółki z certyfikatem Japońskiego Ministerstwa Rolnictwa. Do produkcji pałeczek nie użyto żadnych środków chemicznych ani wybielających. To dlatego są droższe niż ich standardowe, śmieciowe odpowiedniki – zestaw 30 par kosztuje 55 dolarów.

Kuchnia azjatycka dobrze odnajduje się w zachodnim otoczeniu, źródło: Quitokeeto.com

W Quitokeeto znajdziemy też niezbędnik do udanego lunchowego pakieciku bentō. Ten zdrowy japoński zwyczaj spożywania w przerwie w szkole lub pracy przygotowanego w domu lub kupnego zestawu, zawierającego zrównoważony posiłek złożony z ryżu, ryby lub mięsa i warzyw, przebija się też ostatnio do świadomości Europejczyków. W sklepie internetowym znajdziemy śliczny lniany woreczek, służący do zapakowywania pojemnika, pozwalający na utrzymanie ciepła produktów i wygodne noszenie pudełka.

Kuchnia azjatycka w codziennym wydaniu – zawiniątko z lunchowym pudełkiem, źródło: Quitokeeto.com

Woreczek ma też wiele innych zastosowań – można w niego zawinąć własnoręcznie upieczony chleb (choć tutaj przyda się inny produkt od Quitokeeto, niestety już wyprzedane zawiniątko), można użyć go zamiennie z plastikową siatką na zakupach warzywnych czy owocowych na targu, można też owinąć weń prezent.

Zawiniątko na bentō w użyciu targowym – jako woreczek na sypkie produkty, źródło: Quitokeeto.com

Jeden taki woreczek wielorazowego użytku, wyprodukowany w Ameryce w kontrolowanych warunkach i pozwalający choć trochę uwolnić środowisko od wszechobecnego plastiku, to koszt 38 dolarów. Jeśli chcielibyście stać się specjalistami od kuchni japońskiej i nauczyć się odpowiednio pakować pudełko na bentō w woreczek, obejrzyjcie ten film!

Sprawdzajcie na bieżąco, jakie inne cudeńka z kuchni japońskiej i europejskiej trafiają do Quitokeeto!

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia