Przejdź do treści

Medytacja z gwiazdami

Medytacja z gwiazdami
Ilustracja: Luiza Kwiatkowska | www.behance.net/luilula
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Kampania Fundacji Arena i Świat
Wspaniałe bohaterki w kampanii „Badaj się i żyj pełną piersią. Nie daj się rakowi”
Agnieszka Hyży o macierzyństwie: wszystkie jedziemy na tym samym wózku!
Michał Lipa o dodatkowych kilogramach w ciąży. Ile może przytyć ciężarna?
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?

Show telewizyjny o takiej nazwie nie utrzymałby się na wizji. Medytacja jest czynnością wyjątkowo nieefektowną. Siadasz, zamykasz oczy i nic więcej się nie dzieje. Nuda i tyle… Tylko pozornie – to, co najciekawsze, jest niewidoczne dla oczu. Przeczytaj, co o medytacji mówią gwiazdy.

Wszystkie tragedie i komedie, wszystkie dramaty i melodramaty, wszystkie scenariusze na film czy życie rozgrywają się w naszych umysłach. Medytujemy po to, żeby cały ten życiowy show i jazz okiełznać, żeby nie dać się wciągnąć w trybiki maszyny, która z mózgu robi sieczkę, z życia teatrzyk amatorski, a z jego głównych aktorów bezwolne marionetki. Gwiazdy sięgają po medytację tym chętniej, że łatwo im się zagubić wśród ulotnej popularności i uznania, które wprawdzie przyjemnie łaskoczą ego, ale niczego ważnego w życiu nie załatwiają. Medytacja czyni człowieka niezależnym od okoliczności zewnętrznych, od ulotnych chwil sławy i niesławy, od wzlotów i upadków oraz tego wszystkiego, co zaburza wewnętrzną równowagę. Daje siłę i wolność. Pomaga szybciej odzyskać spokój po wzlotach i upadkach. W jednym z wywiadów tak powiedziała o tym nieodżałowana Małgorzata Braunek: „Ludzie mają mylny obraz osoby medytującej, myślą, że jest odizolowana od otaczającego ją świata. Przeciwnie, medytacja pozwala na lepszy z nim kontakt… Medytacja nie jest dodatkiem do sposobu życia, ona pozwala nam funkcjonować w sposób prawidłowy”.

A co o medytacji mówią inne gwiazdy?

„Medytacja bardzo pomaga w życiu… Pomaga podejmować trafne decyzje, być lepszą mamą i po prostu radzić sobie z całym tym stresem, który jest związany z życiem we współczesnym świecie. Pomaga we wszystkim.”
Liv Tyler

„Na początku medytacja dawała mi zwykłe ukojenie. Takie uczucie, które przychodzi, gdy możesz wreszcie zagrzać zmarznięte ręce. Potem, w miarę rozwoju praktyki, nauczyłam się sięgać po odpowiedzi na pytania, które zadawałam sobie… Można powiedzieć, że medytacja pomaga zobaczyć siebie.”
Anna Jurksztowicz

„Medytacja jest najlepszą formą odpoczynku. Lepszą niż głęboki sen. Uspokaja umysł. Wyostrza zmysły i pozwala docenić, to co Cię otocza. Dodaje życiu smaku. Pomaga odpuścić. Gdy medytuję, nie jestem Hugh Jackmanem, ani ojcem, ani mężem. Po prostu zanurzam się w potężnym, uzdrawiającym źródle i kąpię się w tym.”
Hugh Jackman

„Medytacja jest najprostszym i najbardziej efektywnym narzędziem, które pomaga nam osiągnąć stan spokoju, wewnętrznej harmonii, uspokoić myśli i nabrać do nich dystansu. Medytacja jest też drogą do poznania siebie.”
Agnieszka Maciąg

„Kiedy medytuję, albo gdy podaję się akupunkturze lub innej formie fizjoterapii, przychodzą do mnie najlepsze pomysły. Być może dlatego, że odzyskuję wtedy wewnętrzną równowagę.”
Kate Perry

„Medytacja jest po, żeby móc się odłączyć od swoich myśli. To nie oznacza, że się jest nieobecnym, wprost przeciwnie, to jest pełna obecność w danym momencie, w chwili. To jest wspaniałe uczucie. Znam je. Te chwile obecności, koncentracji na tu i teraz zdarzają mi się, kiedy udaje mi się być na wyjazdach z jogą, gdy głębiej wchodzę w praktykę.”
Szymon Majewski

„Medytuję, bo to dobrze mi robi. To tak jakby wyłączyć komputer, wtedy gdy zaczyna wariować, a po ponownym włączeniu odkryć, że wszystko jest ok. Tak właśnie działa na mnie medytacja.”
Ellen Degeneres

Ten ostatni cytat zawiera w sobie doskonałą sugestię – zresetuj swój umysł tak, jak czasem resetujesz komputer. Tak, zrób to teraz. Wyłącz się na chwilę, zamknij oczy, uwagę skieruj na oddech i tak posiedź bez ruchu przez kilka minut. Gdy ponownie otworzysz oczy, twój świat będzie spokojniejszy. A skoro twój świat się uspokoi, wszystko na zewnątrz też zwolni. Tak właśnie działa nawet krótka medytacja.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Weekendowy detoks sokowy

Weekendowy detoks sokowy

5 pomysłów na 1-dniowy detoks

5 pomysłów na 1-dniowy detoks

Witaj Słońce!

Witaj Słońce!

Proszę o chwilę uwagi

Nauka uważności i świadomości

7 sposobów, by się nie przeziębiać

7 sposobów, by się nie przeziębiać

5 rzeczy, które możesz uprościć od zaraz

5 rzeczy, które uproszczą ci życie

Jaka jest dla ciebie ta chwila?

Jaka jest dla ciebie ta chwila?

Klucz do szczęścia

Klucz do szczęścia

Jak rozładować złość?

Jak rozładować złość?

5 pobudek lepszych niż kawa

5 sposobów na lepszą pobudkę

Czy umiesz zmywać naczynia?

Czy umiesz zmywać naczynia?

O co prosi twoje ciało?

O co prosi twoje ciało?