Przejdź do treści

Na słodko baba wróżyła

Na słodko baba wróżyła
Zdjęcie: Basia Starecka
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Michał Lipa o dodatkowych kilogramach w ciąży. Ile może przytyć ciężarna?
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?
Marihuana leczy raka. Mit czy prawda?
Mama i stetoskop
Mama i stetoskop: Nie wierzcie we wszystko co znajdziecie w internecie. Jeśli jest coś, co was nurtuje, to pytajcie lekarzy

Walentynki już za nami – dlatego teraz z czystym sumieniem mogę polecić wam naprawdę słodki projekt, natchniony ekologicznym duchem.

Na Słodko Baba Wróżyła to bardzo pięknie zrobione i zapakowane maślane ciasteczka, które roztopią najbardziej zatwardziałe serca, i lizaki, do których rączki lepić się wam będą same! Występują przede wszystkim w stolicy w różnych miejscach, które akurat nawiedzi latający butik marki założonej przez Olę i Aldonę. Na Walentynki NSBW gościło np. w centrum Klif ze specjalną kolekcją Love Connection, na co dzień zaś ich stoisko można znaleźć w urodziwej alternatywnej galerii handlowej Mysia 3 (nie cierpię określenia „galeria” w kontekście sklepów, ale tutaj akurat jest znacznie bardziej na miejscu!).

Źródło: Facebook.com

Co jest w tym koncepcie niezwykłego? Przede wszystkim dbałość o składniki: jak deklaruje etykieta naszego słoja z ciasteczkami, te wyroby „powstają wyłącznie z naturalnych składników pochodzących z upraw rolnictwa ekologicznego”. Te „składniki” to oczywiście jaja od szczęśliwych i wybieganych kur, mleko od krów wypasanych na prawdziwej trawie i mąka z ekologicznie uprawianych zbóż. To super podejście, znamionujące też wyczucie trendów: dobrze jest wiedzieć, że to, co jemy, nie przysparza nikomu krzywdy, a nas samych wzmacnia i dostarcza dobrych kalorii…  

Źródło: Facebook.com

Dodatkowo podoba mi się też ogromnie, jak wielką wagę dziewczyny przywiązują do opakowania  produktów. Nie są to byle jakie plastikowe opakowanka, które zaśmiecą potem ulice, ale duże, solidne słoje – nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy potem wielokrotnie je wykorzystywali! Choćby na własnoręcznie zrobione przetwory. Każdy słoik ciasteczek opatrzony jest też słodką ozdobą – serduszkiem, wstążką, metalowym wisiorkiem – który mnie oczywiście przyda się do opakowywania prezentów w przyszłości.

 

Źródło: Facebook.com

Jedynym mankamentem wypieków Na Słodko Baba Wróżyła jest ich wysoka cena. Ale może należy na nią patrzeć jak na inwestycję w przyszłość, by idea produkowania przedmiotów z ekologicznym zacięciem stawała się powoli standardem?

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia