Przejdź do treści

Nie tylko dla pilotów

Nie tylko dla pilotów
Do tej pory zegarki G-Shock były tanie. Teraz będą jeszcze kolekcjonerskie. Zdjęcie: Casio.
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
kobieta myje twarz
Seks dobry na wszystko, nawet na trądzik? HZ kontra mity #10 Trądzik
Kobieta dekoruje pierniki
8 sposobów na spędzenie świąt bez wyrzutów sumienia
Dobra wiadomość dla chorych na rdzeniowy zanik mięśni – lek na SMA będzie refundowany w Polsce
stół świąteczny
Racjonalne podejście do jedzenia podczas świąt. Dietetyk radzi, jak znaleźć złoty środek
Magiczne portrety chorych dzieci w szpitalach. Zobacz zdjęcia z projektu „Heart Project”

Najpierw będzie o historii. Sięgamy, jak w jednej z książeczek z przygodami Tytusa de Zoo, po przenośny wehikuł czasu, a następnie – klik, klik – magicznie cofamy się do kwietnia roku 1983. Aha, ten nasz wehikuł czasu jest całkiem sprytny. Bo nie tylko przenosimy się lata do tyłu, ale też ruszamy z Polski hen na Daleki Wschód, do Japonii. Nasz „klikacz” rzuca nas do zakładów Casio, gdzie pracuje inżynier Kikuo Ibe. To właśnie on wymyślił zegarek kwarcowy, który dzięki odpowiednim wzmocnieniom wytrzymywał zanurzanie w wodzie i błocie, traktowanie silnym polem elektromagnetycznym, zgniatanie, uderzenia młotkiem, a nawet grę w hokeja – czasomierz posłużył za krążek (wprawdzie tylko w reklamie, ale zawsze!).

Casio DW-5000C, bo o tym modelu mowa, zapoczątkował serię zegarków G-shock – odpornych na uszkodzenia tak samo jak diament na zarysowanie. Od 1983 roku minęło, policzmy, niemal 30 lat. W tym czasie G-shocki doczekały się licznych odmian. Co roku przybywają kolejne i każda nowa jest tak samo pożądana. To łatwo wytłumaczyć – zegarki Casio są dla każdego (bez względu na płeć), a przy tym zawsze, nawet mocno porysowane, dobrze wyglądają na przegubie.

Nowość na ten rok to G-Shock GW-A1000 Gravity Defier. Zanim ten zegarek trafił do sklepów, został przetestowany przez – uwaga (!) – PILOTÓW myśliwców brytyjskich sił powietrznych RAF. Zegarek wytrzymuje działanie siły odśrodkowej oraz wibracje. Dostęp do poszczególnych funkcji – dzięki tzw. Smart Access – jest możliwy przez przyciskanie i obracanie koronki. Nowy G-shock mierzy również temperaturę, pokazując wynik za pomocą… wskazówek (godzinowa odpowiada za dziesiątki, a minutowa za pojedyncze stopnie).

G-Shock’s powstały bez nadziei, że kiedykolwiek będą się sprzedawać. Tymczasem popularność przerosła najśmielsze oczekiwania. Zdjęcie: Casio.

-A czy aby się nie spóźnia? – takie pytanie może zadać każdy, kto zegarkami się nie zajmuje. Na pewno nie, bo Casio ma tzw. wave ceptor, a więc synchronizuje swoje wyniki z zegarem atomowym. Zegarek obywa się bez wymiany baterii (ma ogniwa-panele słoneczne) i zachowuje wodoszczelność do 20 metrów. Aha, mamy dobrą wiadomość dla miłośników RAF. Casio sprowadzi nad Wisłę 10 sztuk modelu z logo sił powietrznych Jej Królewskiej Mości. Cena? Niemała – plastikowy (było nie było) czasomierz będzie kosztować około 2 tysięcy złotych.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

Co papierosy robią z układem krążenia

Kobieta trzymająca się za plecy na dole z powodu bólu pleców

Co oznacza ból pleców na dole i jakie podjąć leczenie, by go uśmierzyć?

Kobieta trzymająca się za plecy między łopatkami z powodu bólu łopatek

Co oznacza ból pleców między łopatkami i jak go leczyć?

Kasztanowe moelleux z pieczonymi gruszkami

Kasztanowe moelleux z pieczonymi gruszkami

8 nawyków, których warto się pozbyć przed trzydziestką

Razowe galette z gruszkami

Razowe galette z gruszkami

Sposoby na wzdęcia

6 zaskakujących rzeczy powodujących wzdęcia

11 rzeczy, które niszczą twoje zęby

Zimowa owsianka z dynią

10 faktów o napięciowym bólu głowy

10 faktów o napięciowym bólu głowy

Złota owsianka z kurkumą

Złota owsianka z kurkumą

11 przyczyn bólu głowy