Przejdź do treści

Pobawmy się w sklep!

Pobawmy się w sklep!
Źródło: www.ladne-halo.pl
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?
Marihuana leczy raka. Mit czy prawda?
Mama i stetoskop
Mama i stetoskop: Nie wierzcie we wszystko co znajdziecie w internecie. Jeśli jest coś, co was nurtuje, to pytajcie lekarzy
Niepożądany odczyn poszczepienny. Jak często występuje?

Po jabłka do warzywniaka, po makrelę do rybnego, a dokąd po bułki? W dobie supermarketów odpowiedź wcale nie jest taka prosta. Małe sklepiki znikają, ale warto się przy nich zatrzymać. „Sklepy” Joanny Guszty to propozycja podróży sentymentalnej dla najmłodszych. I świetna zabawa!

Gdzie kupić brukselkę, a gdzie szprotkę? Czym właściwie różni się piekarnia od cukierni? Kto sprzedaje komiksy?  W czasach, gdy „galeria” wcale nie kojarzy się ze sztuką, odpowiedzi na te wszystkie pytania nie zawsze bywają oczywiste. Tradycyjne sklepy i oddanych swojej pracy sklepikarzy znajdziecie w uroczej książeczce „Sklepy”. Maluchy będą wpatrywać się jak zauroczone w kolorowe wystawy, a przy okazji poznają asortyment malutkich sklepików i ich właścicieli. Stosy kolorowych owoców albo cukiernia z tysiącem ciastek – to działa na wszystkie zmysły.

„Sklepy” są znakomitą „pomocą naukową” i źródłem odpowiedzi na tysiące pytań. W książce znalazła się także lista zakupów w formie zagadki i malowanka. Teraz każdy będzie mógł zaprojektować witrynę swojego własnego sklepu.  Prawdziwa lektura w stylu slow.

ladne halo

Źródło: www.ladne-halo.pl

Książkę wydało „Ładne Halo” i tę nazwę warto zapamiętać. Niezależne wydawnictwo (ich tytułów nie znajdziecie w sieciowych księgarniach, ale w niszowych klubo-księgarenkach) stawia na nowoczesne książki obrazkowe, autorskie historie i dobry design. Kojarzycie „Lalkę Lolka”, przewrotną opowieść o chłopcu i jego ulubionej zabawce? Każda kolejna książka tego wydawnictwa to naprawdę Ładne Halo!

Sklepy
Joanna Guszta
ilustracje Maciek Blaźniak
Wydawnictwo Ładne Halo, 2013
Cena 19,90 zł

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dlaczego warto zabrać całą rodzinę na rower?

Co nam zostanie z wakacji? Lista dobrych praktyk

Daj dziecku komiks

Przez pianino do… języka

Potówki – problem upalnego lata

5 sposobów, jak chronić skórę podczas upałów

Owoce i warzywa bez przemycania

Owoce i warzywa bez przemycania

Co nam daje plaża?

Dzieciak w wodzie: subiektywny poradnik bezpieczeństwa

Pod kontrolą

Jak chronić dziecko przed upałem?

Pora na rower