Przejdź do treści

Psi problem, nasza głowa

Psi problem, nasza głowa
Psi towarzysz na dobre i na złe.
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Niepożądany odczyn poszczepienny. Jak często występuje?
Mama Kosmetolog o bliznowcu – czym się charakteryzuje i jak powstaje?
Joanna Horodyńska
Karolina Gilon i Joanna Horodyńska zachęcają do badań piersi
magda gessler
Magda Gessler ambasadorką kampanii „Diagnostyka Jajnika”
Keira Knightley
Keira Knightley zakazała swojej córce oglądania filmów Disneya

Każdy odpowiedzialny psi towarzysz musi zmierzyć się z kwestią numeru dwa. Jak elegancko i ekologicznie pozbyć się psiej kupy?

Na pomysł tego nie do końca apetycznego wpisu wpadłam, a jakże, spacerując z moim czworonożnym przyjacielem. Uprawiam własny recykling na drobną skalę: w celu pozbycia się psich kłopocików zużywam zachomikowane w szufladzie torby, torebki i torebunie. Mam jednak świadomość, że choć użyte już przynajmniej dwa razy – najpierw na zakupach, potem na spacerze – będą się latami rozkładały w ziemi. Chcąc więc lepiej przysłużyć się środowisku, zbadałam inne opcje.

Pierwsze oczywiście nawijają się pod rękę torebki sponsorowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy pod jakże uroczym hasłem Psie Sprawy Warszawy.

psi

Psie sprawy Warszawy, czyli zestaw niezbędny. Do eko-papieru koniecznie plastikowe rękawiczki. Źródło: UM.Warszawa.pl

Każdy, kto próbował ich używać, wie jednak, jak bardzo są niewygodne i nieprzemyślane. Dużo łatwiej jest owinąć rękę torebką i schwycić odpad, a potem wywinąć torbę na drugą stronę i zawiązać, niż biedzić się z kartonową łopatką, która nijak nie chce nabierać problematycznej zawartości. Posłużenie się „urzędową” łopatką to połowa trudności – gdy już nam się uda i treść np. nie rozmaże się po wszystkim, ani nie zostanie nią przepołowiona – musimy wmanewrować nią jeszcze do wnętrza papierowej torebki, która wcale nie chce współpracować, przywykła do swojej spłaszczonej formy. Ich jedyną realną zaletą jest to, że są z papieru, więc rozłożą się łatwiej niż plastik. I że są za darmo.

psi

Zestaw psi niezbędników na kilka ładnych miesięcy spacerów, źródło: HarryBarker.com

Lepszym konceptem wydają się zrobione z odzyskanego tworzywa i biodegradowalne torebki Harry Barker „No. 2”. Można je nawet kupić hurtem w ekologicznym opakowaniu z kartonu, zawierającym 8 rolek po 15 sztuk (za 28 dolarów). Podobne można zresztą upolować w Rossmanie, włącznie z plastikowym uchwytem pozwalającym łatwo dozować torebki i nowymi wkładami. Ale gdybyście mieli już robić zakupy u dbającego o nazwy i formy Harry’ego Barkera, rozejrzyjcie się w jego psiej ofercie – jest tam cała masa wdzięcznych i ekologicznych zabawek (np. zabawny konik morski z grubej bawełny czy rekin, którego wypełnia ekologiczne włókno)

psi

Psia zabawka z eko-wypełnieniem w brzuszku, żródło: HarryBarker.com

czy pięknych narzut z wytrzymałych, przyjaznych dla ziemi i zwierząt materiałów. Uwaga, wciąga!

Kuriozalna grafika strony Flush Doggy – koncept dobry, marketing dyskusyjny. Źródło: FlushDoggy.com

Najlepszym konceptem wydają mi się jednak torebki, które można spuścić w toalecie (19,99 dolarów za 100 sztuk). Są bowiem wykonane z tworzywa ulegającego rozpuszczeniu w wodzie, można więc spuścić problem do kanalizacji, tak jak robimy to z ludzkimi odchodami. Wydaje się tym bardziej genialne, im bardziej twórcy torebek Flush Doggy przekonują, że nawet biodegradowalne torebki nie ulegają rozkładowi na naszych wysypiskach śmieci. Zbyt ciasno upakowane, nie mają jak ulec dekompozycji, przyczyniając się do powolnego podtruwania ziemi i przesączając się do wód gruntowych. Tymczasem system kanalizacyjny działa sprawnie od stuleci. Pytanie tylko, dlaczego Flush Doggy ma tak paskudną stronę internetową? Być może jej twórcy są zbyt zajęci uwalnianiem świata od psiej kupy, by zajmować się drobnostkami…

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia