Przejdź do treści

Ptasie AirBnB

Ptasie AirBnB
BirdBnB, czyli budki dla ptasich wędrowców stworzone na wzór najpiękniejszych domów z zasobów AirBnB, BirdBnB.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Kampania Fundacji Arena i Świat
Wspaniałe bohaterki w kampanii „Badaj się i żyj pełną piersią. Nie daj się rakowi”
Agnieszka Hyży o macierzyństwie: wszystkie jedziemy na tym samym wózku!
Michał Lipa o dodatkowych kilogramach w ciąży. Ile może przytyć ciężarna?
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?

Znacie system wynajmu mieszkań podróżnikom z całego świata, który nazywa się AirBnB? Swój niesamowity sukces portal przekształca teraz w malowniczą działalność artystyczno-przyrodniczą – taką jak BirdBnB.

AirBnB, czyli Air Bed and Breakfast zawojowało tak wiele krajów na świecie, w tym Polskę, bo oferta tego portalu jest niesamowicie bogata i prosta: dobrze zarządzany system wynajmu mieszkań – od luksusowych loftów przez leśne chatki po igloo na kole podbiegunowym – stanowi ciekawszą i tańszą alternatywę dla bezosobowych hoteli, brzydkich moteli i zunifikowanych apartamentów stworzonych specjalnie pod wynajem. Mieszkańcy tych przestrzeni naznaczają ją swoją osobowością, a często także spędzają ze swoimi gośćmi czas czy przynajmniej oprowadzają ich po okolicy, co jest miłym i pożądanym dodatkiem dla każdego turysty nocującego w danym mieście. Nie AirBnB chciałam wam jednak zachwalać, choć to oczywiście fajny sposób na podróżowanie. W 2013 portal zabłysnął jeszcze jednym pięknym i prostym pomysłem: stworzeniem miniatur najciekawszych domów z AirBnB z przeznaczeniem na… domki dla ptaków, czyli BirdBnB.

Z pomocą artystów specjalizujących się w miniaturach i ornitolożki Carolyn Atherton zbudowano kilkadziesiąt wiernych kopii najfajniejszych miejsc spośród domów dostępnych via AirBnB na świecie.

airbnb

Kilkanaście z domków, które na podstawie realinie istniejących mieszkań pod wynajem stworzyli eksperci AirBnB, źródło: BirdBnB.com

Znalazło się tam i tipi z Brytyjskiej Kolumbii w Kanadzie, i mieszkalna wieża ciśnień z Londynu, i cyrkowy wagon z Prowansji, i zwieńczony kopułą domek z tajskiej wyspy Ko Samui. Taka akcja miałaby walor stricte promocyjno-artystyczny gdyby nie fakt, że odtworzone domki zyskały całkiem realną funkcję. Zostały zaprojektowane jako budki dla setek ptaków z parku Audubon w Nowym Orleanie i jego Ptasiej Wyspy.

airbnb

Drzewo, na którym zawisło wiele z domków dla ptaków, kadr z filmu stworzonego dla AirBnB, źródło: YouTu.be

To tam wiele gatunków ptaków migrujących znajduje czasowe schronienie. Uroczym pomysłem AirBnB było stworzenie dla ptaków równie przyjemnych siedzib jak te, które mogą wynająć ludzie – goście AirBnB.

airbnb

Pierwsze przymiarki do nowego domu, źródło: YouTu.be

Czyż to nie świetna – bo pożyteczna i twórcza – akcja promocyjna? Może zainspiruje was do jakichś wielkodusznych działań w nowym roku? Życzę Wam w 2014 całej masy inwencji!

airbnb

Zadowolony gość BirdBnB, źródło: YouTu.be

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia