Przejdź do treści

Sylwia Wiesenberg. Jeszcze o niej usłyszycie.

Sylwia Wiesenberg. Jeszcze o niej usłyszycie.
Sylwia Wiesenberg i jej wspaniałe ciało. Zdjęcie: Jacob Getz, źródło: Facebook
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?
Marihuana leczy raka. Mit czy prawda?
Mama i stetoskop
Mama i stetoskop: Nie wierzcie we wszystko co znajdziecie w internecie. Jeśli jest coś, co was nurtuje, to pytajcie lekarzy
Niepożądany odczyn poszczepienny. Jak często występuje?

Jest Polką, ale mieszka w Stanach. Kocha fitness – dla niego rzuciła finanse i pracę w dobrej firmie. I na pewno dobrze na tym wyjdzie.

Jak ona się śmiała! Wyglądała, jakby w każdej chwili chciała wskoczyć przed kamery i zaprezentować swoje ćwiczenia. Niestety, tym razem prowadzący kazali jej siedzieć na kanapie i po prostu o nich opowiadać. Więc opowiedziała. Jej metoda nazywa się Tonique. Ale w sumie nie chodzi o to, żeby ślepo podążać za czyjąć metodą. Chodzi o to, żeby się ruszać i zdrowo jeść. W dużym skrócie wygląda to tak: 

1. Zacznij się ruszać!
Jogging, schody zamiast windy, spacer zamiast samochodu, dłuższe i bardziej intensywne wyprowadzanie psa, piłka, kometka, rower. Cokolwiek. Wszystko ma znaczenie.

2. Ćwiczenia to przyjemność
Mają cię zmęczyć, ale nie znudzić. Tonique to połączenie tańca i gimnastyki, inspirowane bieganiem i narciarstwem. 

3. Pośladki i nogi
Na początku właśnie na te części ciała kładziony jest największy nacisk. Przysiady i wykroki pomagają wzmocnić środkową część ciała, tę odpowiedzialną za prostą postawę. No i podnieść pupę i ujędrnić uda. Czy nie o to chodzi?

4. Trening bez wymówek
Niepotrzebny jest żaden kosztowny sprzęt, ewentualnie mata do ćwiczeń i płyta dvd. Ciało jest dla siebie najlepszym obciążeniem. Dzięki temu nie przesadzimy z przyrostem masy mięśniowej, czego czasem boją się panie. 

5. Więcej niż trening
Jeśli chcesz w miarę szybko schudnąć, wyrzeźbić to i owo albo pozbyć się wałeczków, potrzeba czegoś więcej niż tylko dobrego treningu. Musisz zmienić tryb życia. Naprawdę dużo się ruszać i wesprzeć dietą – koniec z fast foodem i żywnością wysoko przetworzoną. 

6. Dieta? Jaka dieta?
Sylwia nie lubi słowa dieta, bo kojarzy się z głodówką i wiecznym odmawianiem sobie czegoś. A zdrowe ciało nie ma nic wspólnego z ciałem chudym. Trzeba po prostu zdrowo jeść – pełnoziarniste produkty, kasze, zielone warzywa, chude mięso i ryby, a wszystko samo się ułoży. Sylwia twierdzi, że kocha chleb i za pajdę z masłem i rzodkiewką dałaby się pokroić. I nie chodzi o to, żeby odmawiać sobie tego, co się kocha, tylko ruszać się, ruszać, ruszać.

7. Trening to czas dla mnie
To relaks, w czasie którego trzeba się skupić na sobie i swoim ciele. W innym wypadku na pewno nie przyniesie rezultatu.

8. Ruch twoją pasją
Sylwia nie upiera się, że tylko jej ćwiczenia przyniosą określone rezultaty. Jeśli lubicie jeździć na rowerze, biegać, czy grać w piłkę – świetnie. Chodzi o to, żeby ruch jako taki stał się waszą pasją i czymś niezbędnym do życia. Jeśli dacie sobie szansę, żeby poczuć satysfakcję z treningu i zobaczyć, jak zmienia się wasze ciało, już nigdy nie będziecie chcieli wrócić do poprzedniego stanu. 

9. Powrót do figury sprzed ciąży
Dziecko nie jest przeszkodą w ćwiczeniach. Można zacząć w trakcie spacerów, kiedy śpi w wózeczku. Właśnie w ten sposób narodził się Tonique. Sylwia nie marnuje czasu na siedzenie na ławce, kiedy jej dzieci bawią się na placu zabaw. Skacze na skakance, robi pajacyki, wypady nóg, przysiady. Inne mamy patrzą na nią wilkiem? Chyba dlatego, że tak świetnie wygląda.

10. Olej modelki
Nie sugeruj się zdjęciami w gazetach – nie znajdziesz tam ani krzty prawdy. Skup się na sobie, swoich ćwiczeniach i odżywianiu, a za chwilę też zaczniesz wyglądać dobrze. A nawet lepiej, bo naturanie a nie z pomocą photoshopa czy skalpela. Daj sobie szansę poczuć się świetnie w swoim ciele.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

dzieci siegające poo cukier

Agresywne dziecko? Winowajcą może być cukier

Baletnica tańczy w ciąży

Baletnica tańczy w ciąży

Dlaczego diety nie działają? – 5 psychologicznych powodów

7 nawyków, które odbierają ci energię

Adaptogeny w obliczu czynników stresogennych

7 najlepszych diet na 2018 rok

Stres działa jak śmieciowe jedzenie

Drzemka dobra na wszystko

6 sposobów na odzyskanie energii po pracy

Poczytaj dla zdrowia

Nie, dziękuję, jestem na diecie

Dietetyczka kontra singielka na zakupach