Przejdź do treści

Szok! Kasia Cichopek na diecie! W ciąży!

Szok! Kasia Cichopek na diecie! W ciąży!
Kasia Cichopek - brzucha jeszcze prawie nie widać. Zdjęcie: East News
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Chora kobieta stoi z kubkiem w ręku i chusta na głowie i patrzy przez okno
Przełom w leczeniu chorób nowotworowych. „Ostatnia nadzieja dla pacjentów bez nadziei”
Kobieta w ciąży trzyma w ręku zdjęcie z badania USG
Rezygnacja z Banku Tkanek Germinalnych. Czy jest szansa dla kobiet chorych na raka?
kobieta używająca mikroskopu
Leki na cukrzycę i nadciśnienie sposobem na raka?
wegański stek wydrukowany w drukarce 3D
Wegański stek z drukarki 3D
Białe rzeźby przedstawiające troje młodych lduzi siedzących na ławce i patrzących w telefony. Telefony oświetlają ich twarze.
Jak bardzo jesteśmy uzależnieni od smartfonów? Zobacz wymowną rzeźbę

Zwariowała! Przecież kobiety w ciąży mogą więcej. Jeść, tyć, marudzić, wymagać. Ale żeby kobieta w ciąży (taka np. Kasia Cichopek) zamiast sobie folgować była na diecie?

Żeby nie było – to nie jest dieta 1000 kalorii, na której naprawdę trudno przeżyć i bez dziecka w brzuchu, tylko dieta 2000 kalorii. Tyle mniej więcej powinniśmy jeść, żeby normalnie wyglądać, co, jak wiadomo nie jest łatwe, bo rzeczy pyszne mają miliony kalorii, bo przecież kalorie są z całego jedzenia najsmaczniejsze. Kasia nie wierzy swoim umiejętnościom kucharskim, nie wierzy, że nie będzie oszukiwać przy przygotowywaniu posiłków (napisali „łyżka ryżu”. A może być wazowa w takim razie?), dlatego postawiła na firmę cateringową. Taka  firma dostarcza jej codziennie 5 pudełek, a w każdym pudełku zamknięty jest jeden posiłek. Śniadanie, podwieczorek, obiad, przekąska i kolacja. Wszystko odmierzone, odważone, kalorie skrupulatnie policzone. Człowiek ma jeść regularnie, co trzy godziny, ale tylko to, co mu przyniosą pod drzwi. Żadnego nadprogramowego jabłuszka, żadnego koszyczka truskawek czy czereśni. Tylko to, co w pojemniczkach. Taka dieta jest dosyć droga (gotowanie w domu na pewno kosztuje mniej), ale całkiem dobrze działa. Obserwowałam koleżanki. Ale w sumie nie o to chodzi. Polski problem polega na tym, że Kasia Cichopek jest w ciąży, a kobiety w ciąży nie powinny liczyć kalorii, tylko dogadzać sobie. I dzidziusiowi. Bo szczęśliwa matka to szczęśliwe dziecko. A widział ktoś szczęśliwego człowieka chudego?

2000 kalorii to nie jest odchudzanie. To próba utrzymania w miarę sensownej wagi w czasie ciąży, co nie jest łatwe z rozmaitych powodów. Kasia jest mała, kiedyś była dużo pulchniejsza niż teraz. Jej ciało to pamięta i na pewno bardzo szybko wróciłoby do swoich pulchniejszych kształtów. Jeden głębszy oddech i dwa kilogramy do przodu, jak mówi moja koleżanka. Wiele kobiet odpuszcza sobie w ciąży i zakłada, że wrócą „do siebie” po urodzeniu dziecka. Ale mi się wydaje, że łatwiej opanować żądzę pochłaniania góry czekoladek i delikatnie zrzucać pozostałe +5 kilo po porodzie, niż odpuścić sobie i pocić się potem nad +20. Szok kolejny, to jak kobieta w ciąży chce jeszcze ćwiczyć. Spacery – dozwolone, ale żeby na fitness zaraz szła? Przecież to jej na pewno zaszkodzi, a jeśli nie jej, to dzidziusiowi. I co wtedy? Nigdy sobie nie wybaczy! Lepiej więc leżeć, jeść, na zwolnienie od razu iść, żeby móc regularnie leżeć i jeść. I nabierać masy. A dziecku nic z naszej masy nie przyjdzie. Nie będzie dzięki temu ani większe, ani zdrowsze. Dlatego taki trend dietetyczny bardzo mi się podoba. Go, Kasia, Go!

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dieta dr Dąbrowskiej – wady i zalety

Dziewczyna tańczu podczas zajęć fitness

Wskaźnik BMR. Przy odchudzaniu niezbędny

Wojciech Falęcki

Wojciech Falęcki: jesteśmy dla pacjentów po to, aby im pomóc w wybraniu lepszej drogi niż szukanie porad i sposobów leczenia w Internecie

Czy to wciąż połóg?

Przepis na fit omlet z bananem – śniadanie mistrzów

Pizza, frytki i pierogi w wersji dietetycznej? To możliwe!

kobieta, która ma dolegliwości żołądkowe

Przyczyny oraz sposoby leczenia bólu żołądka w ciąży

kobieta, która ma zgagę w ciąży

Przyczyny zgagi – co może powodować dyskomfort i palenie za mostkiem?

kobieta, mająca ból brzucha

Zapalenie żołądka – dieta przy uszkodzeniach błony śluzowej

kobieta, która cierpi na wzdęcia

Wzdęcia w ciąży – jak sobie z nimi radzić?

Seks po ciąży

Seks po ciąży. „Jak zaczęliśmy współżyć, trochę to wyglądało jakbym była znowu dziewicą, bo lęki przed bólem miałam”

ćwiczenia z resuscytacji noworodka

Bezpieczny Poród. W Warszawie otwarto Centrum Symulacji Położniczych