Przejdź do treści

Zmywalny tatuaż

Tatuaż, który się zmywa
Zmywalne tatuaże Bright Boho nie tylko na wakacje na łodzi! Zdęcie: Ola Wiechnik, Instagram.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
kobieta myje twarz
Seks dobry na wszystko, nawet na trądzik? HZ kontra mity #10 Trądzik
Kobieta dekoruje pierniki
8 sposobów na spędzenie świąt bez wyrzutów sumienia
Dobra wiadomość dla chorych na rdzeniowy zanik mięśni – lek na SMA będzie refundowany w Polsce
stół świąteczny
Racjonalne podejście do jedzenia podczas świąt. Dietetyk radzi, jak znaleźć złoty środek
Magiczne portrety chorych dzieci w szpitalach. Zobacz zdjęcia z projektu „Heart Project”

Chociaż wydaje się, że tatuaże ma już pół świata, drugie pół jakoś nie może się zdecydować. I nie musi. Ale w karnawale może nam się zamarzyć tatuaż zmywalny – wzory są coraz atrakcyjniejsze!

Na urocze tatuaże o charakterze kalkomanii natknęłam się po raz pierwszy na przedświątecznym Slow Markecie i zakupiłam je z nadzieją wylepienia się nimi podczas egzotycznej wyprawy sylwestrowej. Zmywalne, nietoksyczne i w ogóle idealne, bo chwilowe tatuaże marki Bright Boho, na co dzień produkującej torebki, mają przemawiające do wyobraźni nazwy (Shine Goddess, Golden Panther), świetnie wyglądają na opalonej, odsłoniętej skórze (choć nie tylko) i wszystkie kosztują 25 zł. Kształty, które w formie normalnego tatuażu byłyby nieznośnie kiczowate, tu zyskują dzięki otwarcie wakacyjnemu, ozdobnemu charakterowi.

tatuaż

Każdy chwali się tatuażem Bright Boho, jak umie! Źródło: Ola Wiechnik, Instagram.com

Co jednak, jeśli macie ochotę na inny kształt zmywalnego tatuażu niż ten, który ktoś dla was zaprojektował? Możecie skorzystać z usługi, która wygeneruje dla was pożądany kształt lub napis – świadczonej np. przez firmę o wdzięcznej nazwie Potatoo, która oprócz gotowych, podobnie „blingowych” co u Bright Boho gotowych kompletów (np. takich) może wykonać dla was dowolny zmywalną nalepkę. Najlepiej zgłosić się do Potatoo z gotowym projektem, wtedy nie doliczy dodatkowej opłaty za projektowanie. Ile to wszystko kosztuje? Nie wiadomo dokładnie, bo wzory wyceniane są indywidualnie. Warto jednak wiedzieć, że wszystkie nadruki powstają przy pomocy ekologicznego, bezpiecznego tuszu i przetrwają na skórze 3 do 5 dni.

tatuaż

Tatuaż-gotowiec z oferty Potatoo. Można też zamówić u nich własny wzór! Źródło: Potatoo1.com

Najbardziej angażującym, a zarazem najbardziej twórczym rozwiązaniem będzie samodzielne zaprojektowanie i wydrukowanie sobie własnych tatuaży. Takie rozwiązania proponuje aplikacja MAKR na iPhone’y, dostępna niestety tylko dla użytkowników produktów firmy Apple.

tatuaż

Zaprojektuj i wydrukuj swój własny tatuaż! Źródło: aplikacja MAKR

Ten świat możliwości, dostępny w nieco różnych wariantach na komputery, tablety i telefony marki z jabłuszkiem, pozwala nie tylko samodzielnie tworzyć wzory – koszulek, wizytówek, toreb, naklejek na przetwory czy zaproszeń ślubnych – lecz także je sprzedawać za pomocą stosownej wbudowanej w aplikację aplikacji (choć tylko na telefonie).

tatuaż

Inne możliwości wydruków DIY dzięki aplikacji MAKR, źródło: iTunes.apple.com

Osoby dysponujące iPhone’em będą więc mogły zaprojektować swój własny zmywalny tatuaż, a potem zamówić jego druk – oczywiście bezpiecznymi farbami, które mają certyfikat amerykańskiej Food and Drink Administration – w 50 egzemplarzach (co kosztuje niemało, bo aż 75 dolarów). Czyż to nie jest über-cool nie tylko w karnawale?

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia