Przejdź do treści

The Good Men Project

The Good Men Project
Źródło: goodmenproject.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
surfująca dziewczyna
Światowa Liga Surferów wprowadziła takie same stawki dla kobiet i mężczyzn
Kampania Fundacji Arena i Świat
Wspaniałe bohaterki w kampanii „Badaj się i żyj pełną piersią. Nie daj się rakowi”
Agnieszka Hyży o macierzyństwie: wszystkie jedziemy na tym samym wózku!
Michał Lipa o dodatkowych kilogramach w ciąży. Ile może przytyć ciężarna?
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka

The Good Men Project nie jest tylko kolejnym portalem ani internetowym magazynem. Jak mówią jego twórcy, stał się ruchem społecznym, który wzniecił gorącą narodową dyskusję wokół dzisiejszego pojęcia męskości i pytania, co to w ogóle znaczy być dobrym mężczyzną.

Założyciel portalu sam ewidentnie szukał odpowiedzi na to pytanie. Mając 31 lat i na koncie moc sukcesów spod znaku finansowych korporacji, prywatnie zaliczał same porażki. Z zewnątrz jak w prawdziwym american dream – dwójka dzieci, wielki dom, żona i negocjacje bilionowych kontraktów, a pod tą przykrywką problemy z alkoholem i małżeństwem. Wyrzucony z domu dostaje olśnienia i…

Jest rok 2009. Tom Matlack wypuszcza na rynek antologię i dokument o momentach zwrotnych w życiu mężczyzn. To męskie historie o podwójnej sile rażenia – zmieniły ich bohaterów, zmieniają ich czytelników. Książka uruchamia niezwykle potrzebną kulturową wymianę zdań o tym, jak to jest być mężczyzną, i staje się zaczątkiem fundacji The Good Men Foundation, będącej dziś internetowym centrum dowodzenia treściami o mężczyznach i dla mężczyzn. Chociaż piszą o sobie nieskromnie, niczym o pierwszych ludziach na Księżycu, dokonujących milowych kroków w podejściu do tego bezdennego tematu, trzeba przyznać im jedno – są w tym świetni.

Źródło: goodmenproject.com

Rozpiętość poruszanych tematów odważnie wychodzi poza standardowy trójkąt seks-sport-polityka. Na www.goodmenproject.com pojawiają się materiały o ojcostwie, gender, rodzinie, moralności, starzeniu się. Matlack mówi, że na portalu jest jak w męskiej szatni po meczu, możesz tam pokazać swoje emocje, pozwolić sobie na, tak niemęski w obiegowej opinii, ekstrawertyzm. Dlatego każdy może przesłać do redakcji swoją historię i każdy może te historie komentować. Tych, którzy aktywnie uczestniczą w budowaniu silnej męskiej platformy w netowej przestrzeni, przybywa coraz więcej. Fajny cel to jednak najlepszy magnes.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

Kubek kawy

Kawa a jakość plemników. Okazuje się, że jest zależność!

Angelina Jolie najpierw szokowała, teraz ratuje życie

Strach przed bólem gorszy niż ból

Strach przed bólem gorszy niż ból

6 badań, dzięki którym diagnozujemy nowotwory

Nie odkrywaj swojej pasji – stwórz ją

Zdenerwowany? Zjedz coś

Fitness na zdrowe jelita

Owoce i warzywa bez przemycania

Owoce i warzywa bez przemycania

Pies kontra upał. Jak pomóc zwierzakowi?

10 ekokosmetyków idealnych na lato

10 rzeczy, które czyścisz źle, za rzadko lub wcale

Mamo, mam coś w oku!