Przejdź do treści

Trener personalny – jak go widzą, tak go piszą

Trener personalny - jak go widzą, tak go piszą
Trener personalny musi wyglądać dobrze. Zdjęcie: shutterstock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Chora kobieta stoi z kubkiem w ręku i chusta na głowie i patrzy przez okno
Przełom w leczeniu chorób nowotworowych. „Ostatnia nadzieja dla pacjentów bez nadziei”
Kobieta w ciąży trzyma w ręku zdjęcie z badania USG
Rezygnacja z Banku Tkanek Germinalnych. Czy jest szansa dla kobiet chorych na raka?
kobieta używająca mikroskopu
Leki na cukrzycę i nadciśnienie sposobem na raka?
wegański stek wydrukowany w drukarce 3D
Wegański stek z drukarki 3D
Białe rzeźby przedstawiające troje młodych lduzi siedzących na ławce i patrzących w telefony. Telefony oświetlają ich twarze.
Jak bardzo jesteśmy uzależnieni od smartfonów? Zobacz wymowną rzeźbę

Trener personalny to dziś „instytucja”, w dodatku coraz bardziej popularna. Szukasz dobrego trenera? Sprawdź go z każdej strony. A właściwie obejrzyj. Dosłownie. Bo powiedzenie „nie oceniaj książki po okładce” akurat w klubie fitness zupełnie się nie sprawdza.

Trener personalny musi wyglądać dobrze!

Wygląd trenera musi być bez zarzutu. Mało tego, trener personalny musi wyglądać tak, aby ktoś, kto do niego przychodzi, myślał: Też tak chcę (i to wcale nie oznacza, że  ma być szerszy niż dłuższy. Sportowa, fitnessowa i zdrowa sylwetka nie oznacza tyle co kulturystyczna. Ustalmy to jasno). W równym stopniu dotyczy to kobiet i mężczyzn. Dlaczego? Czy wybierzesz się na zabieg do kosmetyczki, która ma brudne paznokcie i wypryski na twarzy? Raczej nie. Jeśli ktoś nie potrafi zadbać o siebie, jak może poprowadzić inną osobę? Bywałam już w wielu klubach fitness i widziałam wielu trenerów. Niestety zdarzało się, że ich wygląd pozostawiał wiele do życzenia. Moje poglądy są w tej sprawie radykalne. Nie miałabym sumienia dawać osobie z nadwagą dobrych rad dotyczących odchudzania, rzeźbienia ciała i spalania tkanki tłuszczowej, sama mając na brzuchu oponkę. Trener personalny powinien być wzorem do naśladowania. Mieć wiedzę z zakresu dietetyki i żywienia i skrupulatnie się do niej stosować. Jego/jej sylwetka w żadnym razie nie może odstraszać. Oczywiście jego forma, kondycja i wytrzymałość także nie powinna budzić wątpliwości. Być może czasem będziecie trenować wspólnie – nie może tracić przy tobie tchu. Wygląd i dobra forma trenera to jego najlepsza wizytówka.

Trener personalny – to doświadczenie i wiedza

Dobry trener personalny to mądry trener. I doświadczony! Kiedy uznasz, że wygląda OK, sprawdź, co ma ci do zaoferowania. Pogadaj z nim i wybadaj, czy budzi twoje zaufanie. W końcu masz z nim teraz pracować, powierzać mu swoje codziennie dietetyczne grzechy i wylewać w jego obecności siódme poty. Będzie twoim katem i przyjacielem. Powinien być sympatyczny, ale także stanowczy i wymagający. Ktoś musi cię przecież przypilnować! Absolwent AWF-u? Świetnie, ale to jeszcze nie świadczy o jego wiedzy. Za to liczne kursy, szkolenia, imponująca liczba przeczytanych książek – już tak. Poproś go na przykład o polecenie ci dobrej książki dotyczącej interesującego cię tematu (sportowego oczywiście). Nie bój się zadawać pytań i wymagać indywidualnego podejścia.

Trener personalny musi być pasjonatem

Trener personalny musi swój zawód traktować jak pasję. To powinno być najważniejsze! Znam kilku trenerów, którzy wybrali ten zawód z braku pomysłu na siebie. Fatalnie. Najlepsi trenerzy to tacy, którzy zajęli się tym, bo naprawdę to kochają. Bo sport i fitness są zajawką i sposobem na życie, a nie tylko sposobem na zarabianie pieniędzy. Tylko tacy trenerzy potrafią pracować z klientem i rozumieją jego potrzeby. Są cierpliwi i pomocni. Po pracy albo przed – idą na swój trening, bo nie wyobrażają sobie bez niego życia. Taki trener personalny to jest trener.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Najnowsze w naszym serwisie

14 skutecznych sposobów na stres

Rujnuje serce i żołądek, powoduje bezsenność, wywołuje dolegliwości bólowe, dodaje lat, obniża odporność. O tym, jak stres wpływa na organizm, pisaliśmy nieraz. Pytanie, co z nim zrobić. Oto 14 potwierdzonych naukowo patentów.
Męźczyzna przy porodzie

Co czuje ojciec w trakcie porodu? Zobacz galerię pełną emocji

Agnieszka Kowalska: na pewno nie chcę się poddać i pójść znów do pracy w korporacji, tylko dlatego, że będę tam więcej zarabiać

Masło czekoladowe – zdrowe, bo domowe!

Masło czekoladowe – zdrowe, bo domowe!

Chyba wszyscy uwielbiamy masło czekoladowe… Idealnie nadaje się na szybkie śniadanie, do smarowania na chlebie albo z naleśnikami. Niestety, gotowe zwykle zawiera mnóstwo cukru, tłuszczu i sztucznych polepszaczy smaku. Dlatego pyszne czekoladowe smarowidło zrobimy sobie sami!

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Przepis na fit omlet z bananem – śniadanie mistrzów

ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

Skuteczne ćwiczenia na skrzywienie kręgosłupa – instrukcja wykonania

Kobieta wykonuje ćwiczenia na ból kręgosłupa

Skuteczne ćwiczenia na ból kręgosłupa

Mężczyzna wykonuje ćwiczenia na rwę kulszową

Rwa kulszowa, udowa. Specjalistyczna rehabilitacja i ćwiczenia w domu pomogą zwalczyć uporczywy ból

Kobieta wykonuje ćwiczenia na zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka – jakie ćwiczenia są skuteczne? Rehabilitacja nadgarstka

Kobieta z dyskopatią lędźwiową wykonuje ćwiczenia

Dyskopatia lędźwiowa – bezpieczne i skuteczne ćwiczenia na ból kręgosłupa

Mięśnie Kegla – gimnastyka wskazana!

Mięśnie Kegla – jak ćwiczyć?

Ćwiczysz? Pamiętaj o witaminach!

Ćwiczysz? Pamiętaj o witaminach!

Ćwicz i... śpij dobrze!

Ćwicz i… śpij dobrze!

Bez nudy na bieżni

Siła bezruchu – trening izometryczny

Siła bezruchu – trening izometryczny

Fit na dzień dobry

Propozycje ćwiczeń na „dzień dobry”