Przejdź do treści

Trening na lunch

Zdjęcie: shutterstock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Niepożądany odczyn poszczepienny. Jak często występuje?
Mama Kosmetolog o bliznowcu – czym się charakteryzuje i jak powstaje?
Joanna Horodyńska
Karolina Gilon i Joanna Horodyńska zachęcają do badań piersi
magda gessler
Magda Gessler ambasadorką kampanii „Diagnostyka Jajnika”
Keira Knightley
Keira Knightley zakazała swojej córce oglądania filmów Disneya

Pracujesz w dużej firmie, w której masz przerwę na lunch, co więcej doliczoną do czasu pracy? Czy to nie wystarczający argument, żeby wykorzystać ją dla siebie? Na przykład – prócz posiłku – na szybki trening! To patent prosto z Zachodu, który bardzo nam się podoba.

Przy natłoku codziennych obowiązków i szybkim tempie życia trudno wygospodarować czas na aktywność fizyczną. W wielu miejscach pracy obowiązuje długa przerwa na lunch, która teoretycznie mogłaby być w części poświęcona na trening. Teoretycznie, ponieważ w praktyce bardzo rzadko się tak dzieje – wszystkim się wydaje, że w tak krótkim czasie nie da się zrobić porządnego treningu, a jeżeli już, to zabraknie czasu na posiłek i prysznic. Jednak, skoro inni dają radę, to przy chwili dodatkowego planowania tobie również uda się wykorzystać tę przerwę aktywnie. Podpowiadamy, jak wdrożyć w życie sportowe lunche.

1. Planuj i umawiaj treningi z wyprzedzeniem. Najlepiej zrób to podczas weekendu, uwzględniając cały nadchodzący tydzień. Takie działanie buduje poczucie zobowiązania i zwiększa zaangażowanie w cały proces.

2. Ubrania na trening spakuj już wieczorem w przeddzień treningu – przygotowana torba przypomni ci o twoich planach. Wtedy nawet poranny pośpiech nie będzie wymówką.

3. Zabieraj ze sobą przygotowany posiłek. Wtedy nie musisz „marnować” przerwy na kupowanie jedzenia. Lunch możesz szybko podgrzać, a w odpowiednim momencie po treningu spokojnie zjeść. Nie skusi cię też wtedy żadna słodkość ani fast-food – a mogłoby się tak zdarzyć, łatwo bowiem uznać, że po takim treningu zasługujesz na nagrodę.

4. Wybieraj kluby fitness czy siłownie w pobliżu miejsca pracy. Na szczęście z tym nie ma problemu. Trudno znaleźć dzielnicę czy osiedle bez siłowni, a wiele z nich swoje siedziby otwiera w większych biurowcach.

5. Trenuj przed posiłkiem lub przynajmniej 2 godziny po nim. Aktywność fizyczna z niepełnym żołądkiem przyśpiesza metabolizm tłuszczu. Kiedy w czasie treningu pojawia się deficyt kalorii, szybciej spalasz tkankę tłuszczową, ponieważ mięśnie zaczynają pobierać energię właśnie z naszych wałeczków.

A jeżeli nie wiesz, jak zaplanować trening, sprawdź przykładowy zestaw ćwiczeń na maszynach, przeczytaj, jak przestać nudzić się na bieżni i jak skutecznie ćwiczyć z ciężarami.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Jak rozpocząć przygodę z bieganiem?

Domowy trening z kettlebells

Trening na drabince koordynacyjnej

Ćwiczenia na silny brzuch z kettlebells

Cała prawda o interwałach

Jak trenować z kettlebells?

Jak powinna wyglądać rozgrzewka? Krok po kroku

Trening z gumami – wielki powrót

Świąteczna rozpiska treningowa

Stretching na rozgrzewkę?

Domowy trening biegacza

Ćwiczenia na pośladki w ciąży