Przejdź do treści

Więcej niż zwykłe bieganie

Więcej niż zwykłe bieganie
Więcej niż zwykłe bieganie/ ZPump Running Crew fot. Katarzyna Milewska
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
tabletki na dłoni
Pigułka na samotność wkrótce w aptekach?
Polskie nastolatki uważają się za grube. Badania pokazują co innego
Ginekolog Michał Lipa o tym, jak i kiedy można ocenić długość i wagę dziecka
Chemioterapia: kobiety silniej odczuwają skutki niż mężczyźni
Mama Ginekolog: nie sprawdzajcie w ulotkach, czy dany lek można stosować w trakcie karmienia piersią

Trening biegowy to nie tylko wybiegane kilometry. To kompleksowe przygotowanie motoryczne i dobrane do tego odpowiednie ćwiczenia. Trening ZPump Running Crew pozwoli wam tego doświadczyć.

Bieganie stało się bardzo modne i bez dwóch zdań ma wielu miłośników. Jeżeli chcecie zacząć swoją przygodę z tą aktywnością, ale nie wiecie, jak postawić pierwsze kroki, wystarczy, że wklikacie w internet: „treningi biegowe” i pojawi wam się długa lista miejsc oraz grup, do których możecie dołączyć. Jednak samo bieganie to za mało, aby stać się dobrym i sprawnym biegaczem. Bardzo ważne będzie także ogólne przygotowanie fizyczne i postawienie na tzw. wszechstronność. Odpowiedzią może okazać się trening ZPump Running Crew. 

Głównym celem treningu jest poprawa zdolności motorycznych takich jak: szybkość, zwinność, siła, elastyczność. Dodatkowo wzmocnienie całego „fundamentu biegacza”, czyli mięśni głebokich i tzw. „core”.

Trening jest podzielony na kilka elementów, takich jak: rozbieganie, dynamiczna rozgrzewka zwiększająca mobilność w stawach, a następnie część główna, podczas której będziemy doskonalić konkretne elementy, np. siłę biegową. Każdy trening będzie zakończony wybieganiem oraz ćwiczeniami rozciągającymi. ZPump Running Crew to miejskie treningi, dlatego będziemy wykorzystywali przeszkody, takie jak schody czy ławki, dzieki czemu trening za każdym razem będzie nieco inny.

Cała akcja treningowa trwa do końca września. Podczas jej trwania będziemy budować biegowy team, jednocześnie dobrze się bawiąc. Dla najbardziej aktywnych i systematycznie trenujących osób są przewidziane sportowe nagrody. Dlatego jeżeli planujecie stanąć na starcie, któregoś z najbliższych zorganizowanych biegów, te treningi mogą okazać się superuzupełnieniem waszych przygotowań.

Pierwszy trening rusza 18.08 (wtorek) o godzinie 19:00. Spotykamy się przy strefie treningowej Reebok w klubokawiarni Plażowa, a kolejne treningi będą odbywać się od 27.08 w każdy czwartek o 19:00.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Jedzenie dla kształtów

Trenować przed czy po posiłku?

Obsesja na punkcie wagi?

Magia naturalnego oddechu

Jak rozpocząć przygodę z bieganiem?

Odchudzanie – o czym musisz pamiętać?

Podejmij się wyzwania – Fitness challenge

Domowy trening z kettlebells

Metabolizm – czym jest i co na niego wpływa

Otwórz klatkę – weź oddech cz. 2

Otwórz klatkę – weź oddech cz. 1

Trening na drabince koordynacyjnej