Przejdź do treści

Wirtualna galeria

Wirtualna galeria
Zdjęcie: www.diy.org
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Główny Inspektor Sanitarny: teorie przeciwników szczepień to szarlataneria
Anja Rubik przekazuje 1000 książek „#SEXEDPL” do polskich szkół
Ewa Chodakowska
Ewa Chodakowska zachęca do badań piersi
Lizi Jackson-Barrett
Łysa Lizi Jackson-Barrett: Rok temu płakałam. Teraz czuję się świetnie
Masaż blizn. Mama Kosmetolog pokazuje jak go wykonywać prawidłowo

Przeciętny kilkulatek  potrafi wyprodukować w ciągu tygodnia zdumiewającą ilość prac plastycznych. Pomnóżmy to przez odpowiednią liczbę tygodni w miesiącu i miesięcy w roku, a otrzymamy przyprawiającą o zawrót głowy ilość rysunków, szkiców, laurek, wycinanek, wyklejanek i konstrukcji z pudełek po butach.

Wszystkie wyjątkowe, wszystkie niepowtarzalne, każda chwytająca za serce. Pora na generalne porządki! Perfekcyjną panią domu nie będziesz, więc zostań przynajmniej rodzinnym archiwistą. Z nowymi aplikacjami to naprawdę dziecinnie proste.

DIY | www.diy.org

Źródło: www.diy.org

Ogólnoświatowa galeria on-line. Banalnie prosta w obsłudze (bo stworzona głównie dla młodszych użytkowników) aplikacja do kolekcjonowania i rozpowszechniania efektów dziecięcej kreatywności. Przyjmie – w postaci zdjęcia lub pliku wideo – każdy rodzaj twórczości, od rysunku, przez rzeźbę,
do finalnego efektu hodowli roślin czy pieczenia czekoladowych babeczek. DIY pozwala dzielić się swoją pracą na portalach takich jak Facebook czy Pinterest, oceniać, dodawać komentarze. Aplikacja daje też możliwość zdobywania sprawności. Tak, tak! Kiedyś w realnym harcerstwie, teraz w wirtualu dzieciaki podejmują wyzwania na drodze do tytułu kucharza, kartografa, chemika i wielu innych. Bezpieczna (każdą aktywność małego twórcy musi zatwierdzić dorosły), świetna jako pierwszy krok dziecka w świecie portali społecznościowych.

ArtKive | www.artkiveapp.com

Źródło: www.artkiveapp.com

Aplikacja na iPhone’a/iPad’a pomaga dzielić się portfolio dziecka z przyjaciółmi, bliższymi i dalszymi krewnymi, słowem wszystkimi, którzy osiągnięciami małego artysty są zainteresowani. Po stworzeniu konta dodajesz profil jednego lub większej liczby dzieci, fotografujesz ich radosną twórczość i decydujesz, dla kogo będzie widoczna. ArtKive daje możliwość utworzenia kręgów osób, do których informacja o dodanej pracy zostanie przesłana mailem, więc i babcia na Śląsku, i ciotka
na Antypodach będą już zawsze na bieżąco. Co więcej, aplikacja – jako jedyna z tu wymienionych – umożliwia zamawianie koszulek, kubków czy kalendarzy z nadrukowanymi pracami.

Art My Kid Made | www.artmykidmade.com

Źródło: www.artmykidmade.com

Działa bardzo podobnie. Zasadnicza różnica to opcja publikowania zdjęć poza stroną www aplikacji, na Facebooku, Twitterze czy Pintereście, oraz możliwość wykorzystania prostego fotoedytora do obróbki obrazów. Art My Kid Made nie ma opcji ustalenia pojedynczych odbiorców, sfotografowane prace wędrują na konta w portalach społecznościowych i tam są widoczne dla naszych kontaktów.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dlaczego warto zabrać całą rodzinę na rower?

Co nam zostanie z wakacji? Lista dobrych praktyk

Daj dziecku komiks

Przez pianino do… języka

Potówki – problem upalnego lata

5 sposobów, jak chronić skórę podczas upałów

Owoce i warzywa bez przemycania

Owoce i warzywa bez przemycania

Co nam daje plaża?

Dzieciak w wodzie: subiektywny poradnik bezpieczeństwa

Pod kontrolą

Jak chronić dziecko przed upałem?

Pora na rower