Przejdź do treści

Wodny batman, czyli Oceanwings

Wodny batman, czyli Oceanwings
Elastyczne i lekkie "skrzydełko" z neoprenu daje powierzchnię nośną. Dokładnie jak w kostiumach do latania. Zdjęcie Aqua Lung DreamLab
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
surfująca dziewczyna
Światowa Liga Surferów wprowadziła takie same stawki dla kobiet i mężczyzn
Kampania Fundacji Arena i Świat
Wspaniałe bohaterki w kampanii „Badaj się i żyj pełną piersią. Nie daj się rakowi”
Agnieszka Hyży o macierzyństwie: wszystkie jedziemy na tym samym wózku!
Michał Lipa o dodatkowych kilogramach w ciąży. Ile może przytyć ciężarna?
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka

Ludzie chcą latać jak ptaki i kochają głębiny. To dlaczego nie dać im jednej i drugiej przyjemności? Właśnie dlatego powstał Oceanwings – koncepcyjny kombinezon do szybowania w… wodzie.

Pamiętacie film “Wielki Błękit”? Kiedy oglądałem go pierwszy raz, zakochałem się w nurkowaniu. Strasznie pragnąłem tej ciszy, samotności, spokoju, oddalenia, medytacji i wspaniałego błękitu dookoła. Dziś mam trochę inna perspektywę. Sam film wydaje mi się nieco naiwny, a pod wodę nie schodzę, bo – i tu się bez bicia przyznam – mam klaustrofobię. No, może zanurkuję na parę metrów z rurką i maską, ale na pewno bez kombinezonu, obciążników i aparatu oddechowego. Miłość do wody u innych jest jednak dla mnie całkiem zrozumiała – tam na dole jest inaczej, ciszej, spokojniej. Dlatego wielu ciągnie „pod spód”. To pasja, a jej dowodem jest projekt Oceanwings by Aqua Lung DreamLab, czyli kombinez do nurkowania zapewniający wrażenia podobne do latania z tzw. wingsuitem (to też kombinezon tyle, że używany przez skydiverów-skoczków spadochronowych B.A.S.E). Brzmi może nieco dziwacznie, żeby łączyć dwa całkiem różne żywioły-światy, ale taki pomysł został zrealizowany (w fazie prototypu) przez całkiem poważny, w dodatku kilkuosobowy zespół! Warto wymienić ich nazwiska. Nad neoprenowym wdziankiem do szybowania pod wodą pracowali: Frederique Gouin (szef całego przedsięwzięcia), Guillaume Binard (pomysł i design), Jerome Espla (pan od zdjęć i ilustracji) oraz Pierre Frolla. Ten ostatni sprawdził jak się w „Oceanwings” nurkuje! Z jakim efektem? Podobno pływa się w tym doskonale, a nurkowanie z szeroko rozstawionymi ramionami i nogami (między nimi są dodatkowe, elastyczne „powierzchnie nośne”) daje takie same wrażenia jak lot w stanie nieważkości. Czy to cudo wejdzie kiedykolwiek do produkcji? Niestety, nie wiadomo. Szkoda, bo może … pokonałbym te swoje przypadłości? Kto wie?

Trochę jak batman, prawda? Tyle, że z tym wdziankiem się nie lata lecz szybuje w… wodzie. Zdjęcie Aqua Lung DreamLab

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

Kubek kawy

Kawa a jakość plemników. Okazuje się, że jest zależność!

Angelina Jolie najpierw szokowała, teraz ratuje życie

Strach przed bólem gorszy niż ból

Strach przed bólem gorszy niż ból

6 badań, dzięki którym diagnozujemy nowotwory

Nie odkrywaj swojej pasji – stwórz ją

Zdenerwowany? Zjedz coś

Fitness na zdrowe jelita

Owoce i warzywa bez przemycania

Owoce i warzywa bez przemycania

Pies kontra upał. Jak pomóc zwierzakowi?

10 ekokosmetyków idealnych na lato

10 rzeczy, które czyścisz źle, za rzadko lub wcale

Mamo, mam coś w oku!