Przejdź do treści

Z miłości

Z miłości
Zimowy bukiet z wyhodowanych w polskiej szklarni kwiatów będzie lepszy niż egzotyczne kwiecie! Zdjęcie: CowGirlZen Photo, Flickr.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Amy Schumer
Amy Schumer jest w ciąży. Zdradziła to w niecodzienny sposób
Marta Lech-Maciejewska: kto rozsiewa mit o tym, że macierzyństwo to bułka z masłem?
Krwawią, pocą się i mają próchnicę. Fantomy pacjentów pomagają w nauce medycyny
kobieta myjąca zęby
Dbaj o zęby! Higiena jamy ustnej wpływa też na ciśnienie krwi
Tabletki
Dobre wiadomości dla chorych na szpiczaka, nadciśnienie płucne i łuszczycę

Wiadomo, że z podszeptów miłości fajnie byłoby działać nie tylko w ten jeden zabarwiony na amerykańsko dzień – Walentynki. Ale zawsze dobrze pamiętać, jak sprawiać przyjemności ukochanym, przy okazji nie sprawiając przykrości ziemi!

W przeddzień walentynkowego weekendu (który być może uczcicie, a może nie) poczytajcie o krótkich podpowiedziach dla hojnych zakochanych.

Być może nigdy o tym nie pomyśleliście, ale kwiaty, które kupujemy w prezencie, też mogą pochodzić z dobrego lub słabego źródła. Jeśli przyjechały tylko z dość odległej giełdy kwiatowej, pół biedy. Gorzej, jeśli spryskane pestycydami egzotyczne orchidee czy inne storczyki przywędrowały z dalekich krain samolotem. Widzicie, jakie to absurdalne? Na zamorskich plantacjach warunki pracy nie zawsze podlegają kontroli, a europejskie uprawy, np. holenderskie, coraz rzadziej mogą konkurować z nimi kosztami. Upewniajmy się więc, kupując bukiet, że wybieramy kwiaty sezonowe lub rośliny w większych donicach, których z racji ciężaru nie opłaca się przewozić, co oznacza, że najprawdopodobniej zostały wyhodowane w Polsce. Ideałem byłoby poszukać certyfikowanych kwiatów, tych jednak nawet w najelegantszych kwiaciarniach ze świecą szukać.

z miłości

Klasyczne świeczki Diptyque powstają z miłości do pięknych zapachów i starannego wzornictwa, źródło: Galilu.pl

Skoro mowa o świecach, to też dobry pomysł na walentynkowy wieczór. Każde danie wyda się bardziej romantyczne w świetle pełgającej świecy. W dodatku oszczędzimy w ten sposób prąd!

z miłości

Naturalna świeczka sojowa polskiej firmy Workshop of Nature, źródło: WorkshopofNature.pl

Tu już wybór produktów jest znacznie większy, poczynając od takich świec, które możemy zrobić sami, przez w pełni biodegradowalne świece sojowe w szkle z recyklingu i z drewnianymi knotami (np. firmy Workshop of Nature), po ekskluzywne produkty marki Diptyque, które wytwarzane są ręcznie w dwunastoetapowym procesie z ośmiu do dziewięciu wosków mineralnych, wspieranych dodatkowo naturalnymi olejkami roślinnymi dla wzmocnienia zapachu.

z miłości

Rozwiązanie dla nieśmiałych w kuchni – Cook Like That, źródło: CookLikeThat

Oczywiście przy świecach najlepiej byłoby skonsumować coś własnoręcznie ugotowanego lub przynajmniej upolowanego. Nie musi to być mamut – sporo przepisów znajdziecie u nas, na HelloZdrowie. Jeśli jednak wcale a wcale nie czujecie się mistrzami patelni, nie wiecie, gdzie kupić dobrej jakości produkty dla ukochanego wyrafinowanego podniebienia i co zrobić z tą puszką napoczętej fasolki po wykorzystaniu połowy, nadal możecie zafundować swojej Walentynce danie w sposób bardzo praktyczny, ekonomiczny, a przy tym zdrowy i estetyczny. Serwis Cook Like That, a właściwie jego kucharz Filip Kosiń, wymyśla za nas menu na tydzień złożone z ciekawych, sezonowych dań (3 rybne/mięsne, 2 wegetariańskie). Obsługa serwisu zapewnia zaś składniki do ich przygotowania w wybranej ilości porcji, wygodnie popakowane, by jak najdłużej zachowały świeżość. Pochodzą niekoniecznie od certyfikowanych dostawców bio, ale są to miejsca przez twórców usługi sprawdzone. Dzięki temu nie martwimy się, co kupić, gdzie to zdobyć i przede wszystkim – jak ugotować, produkty przychodzą bowiem do nas do domu z dokładnym przepisem. Twórcy Cook Like That przekonują, że oprócz czasu zyskujemy też pieniądze, bo składniki na wybrane dania bywają nawet tańsze niż w sieciowych supermarketach. Na terenie Warszawy obowiązuje w dodatku darmowa dostawa. W każdym razie chęć, by zrobić szczególne wrażenie na swojej miłości, może być dobrym testem!

z miłości

Przykładowy przepis na wołowinę w sosie ostrygowym, źródło: CookLikeThat

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia