Przejdź do treści

Zdobycze z targów dizajnu: pufy

Zdobycze z targów dizajnu: pufy
Pufy, a może raczej siedziska, które stały się szafkami. Ciekawy dizajn spod znaku eko i ciekawych połączeń surowców! Meesh.pl
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Kampania Fundacji Arena i Świat
Wspaniałe bohaterki w kampanii „Badaj się i żyj pełną piersią. Nie daj się rakowi”
Agnieszka Hyży o macierzyństwie: wszystkie jedziemy na tym samym wózku!
Michał Lipa o dodatkowych kilogramach w ciąży. Ile może przytyć ciężarna?
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?

Ciekawe zjawisko: po minionym weekendzie wypełnionym targowiskami dizajnu natrafiliśmy na kilka ładnych projektów puf. Czyżbyśmy osiadali na laurach?

Pufy, oczywiście, mają też aspekty dizajnu ekologicznego – albo wykonano je przy pomocy takich materiałów, albo polskich rzemieślników, albo jedno i drugie, a na dodatek nie tylko z przeznaczeniem do siedzenia.

Najbardziej podoba mi się oferta mebli i akcesoriów wymyślona  przez absolwentkę stołecznej ASP Katarzynę Lewandowską, a zaprojektowana przez Niemywska Grynasz Studio. Wszystkie projekty są starannie przemyślane, oszczędnie zaprojektowane, by trwać, bo użyte materiały są wysokiej jakości i nie nadwyrężają nadmiernie środowiska. Taki jest też puf SLOW występujący w dwóch kolorach i dwóch funkcjach: siedziska i schowka na niezbędne drobiazgi. Łącząc w sobie doświadczenie polskich producentów mebli, które, jak wiemy, jest niemałe – naprawdę sporo ich eksportujemy – z doświadczeniami portugalskich wytwórców przedmiotów z korka, stanowi ładny mariaż dwóch stylistyk. Jego cena jest niemała, bo wynosi aż 1150 zł, pozostaje jednak wierzyć, że tak wytworzone meble służyć nam będą latami. Sprawdźcie też inne pomysły firmowane marką Meesh!

pufy

Otwierane z góry pufy mają też funkcję schowka, źródło: Meesh.pl

Trochę tańsze (79 zł), a przy tym jeszcze bardziej wytrzymałe są pufy firmy RETROit. Dostępny na PufaDesign.pl duński projekt może być używany także na zewnątrz, jego pokrycie jest bowiem niezwykle wytrzymałe, a przez to również długowieczne. W przeciwieństwie do innych „bean bagów”, czyli siedzisk wypełnionych ziarenkami i przyjmujących kształt siedzącego, ten nie „rozlewa się”, ujęty w sztywną ramę. Wytrzymałość na deszcz i słońce modelu Outdoor jest tak znaczna, że warto dobrze zastanowić się nad kolorem, bo ten puf będzie nam towarzyszył długie lata!

pufy

Jeden z projektów duńskiej firmy Sack It, źródło: PufaDesign.pl

Na koniec zaś wdzięczny i funkcjonalny projekt Poofa, który do Warszawy w ostatni weekend przyjechał z Katowic. To z kolei sześciany o wymienialnych pokrowcach, które spokojnie upierzemy w pralce.

pufy

„Dresowe” tkaniny, w które ubrano te Poofy, wykonano z bawełny wytwarzanej w Polsce, źródło: Facebook.com

Tkaniny tapicerskie, które wykorzystano do ich produkcji, twórcy Poofy specjalnie wyszukali wśród wyłącznie polskich producentów, zaś wnętrze wypełnia wzmacniany styropian i pianka tapicerska, co przekłada się na jej niewielką wagę. Poofy w rozmaitych kolorach i z różnymi pokryciami (dostępne są też warianty z polskiej bawełny) kosztują między 399 a 449 zł i mogą mieć albo wdzięczne kieszenie – np. na pilota do sprzętu audio – albo dodatkową tacę (mahoniową lub bambusową), która „stabilizuje” wierzch Poofy.

pufy

Pufy w akcji – widać, że zniosą wiele! Źródło: Facebook.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia