Przejdź do treści

Zrób to sam ze skateboardu

Zrób to sam ze skateboardu
Art Of Board, źródło: Artofboard.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?
Marihuana leczy raka. Mit czy prawda?
Mama i stetoskop
Mama i stetoskop: Nie wierzcie we wszystko co znajdziecie w internecie. Jeśli jest coś, co was nurtuje, to pytajcie lekarzy
Niepożądany odczyn poszczepienny. Jak często występuje?

Nauczona doświadczeniem i rozmowami z kolegami wiem, że skateboarding to nie moda, to życie. Tym niemniej zdarza się, że nasze skateboardingowe życie się kończy, a już znacznie częściej zdarza się, że życie naszej deski dobiega końca. Warto wiedzieć, co z nią wtedy począć. Bo że nie może zalegać na pawlaczu – kto jeszcze ma w dzisiejszych czasach pawlacz?? – to pewne.

Na samych deskach specjalnie się nie znam, ale bywało, że widziałam prawdziwe piękności. Z kochanym, pielęgnowanym i zasłużonym kawałkiem drewna koniecznie trzeba zrobić coś, co będzie cieszyło nasze oko jeszcze długo po tym, jak pokochamy nowy skateboard/inną pasję. Np. – montując nad kuchennym blatem fragmenty zużytych desek, które ekologicznie świadomi skejterzy oddali do któregoś ze sklepów uczestniczących w programie I Ride I Recycle. Zwrócone zniszczone deski przetwarza Art Of Board, które pomaga lokalnym biurom czy fundacjom urządzić kafelkami ze zużytych desek swoje wnętrza (zdjęcie na otwarciu wpisu). Wygląda na to, że chwilowo kafelki są nie do kupienia, ale przy odrobinie technicznego sprytu można spróbować zrobić to samo w warunkach własnego warsztatu w garażu.

Znacznie trudniej będzie przetworzyć w domowych warunkach starą deskę na… nowiutkie okulary słoneczne.

Źródło: Reskateboards

Ekipa Reskate używa do tego całkiem skomplikowanych narzędzi, ale na oko mogłoby się to udać jakiemuś uzdolnionemu stolarzowi z otwartą głową. Filmik, który pokazuje cały proces, prezentuje się następująco:

Poprzez Reskate trafić można na stronę Reskateboarding.com, która sprzedaje nowe deski powstałe ze zużytych desek. Proste koncepcyjnie, ale bardzo efektowne, bo na nowo ozdobili je młodzi hiszpańscy artyści. Sprawdźcie np. wzory stworzone przez hiszpańskich artystów, Alvaro Pinacho:

Źródło: Reskateboarding.com

Cristiana Castellóna:

Źródło: Reskateboarding.com

albo dowcipny projekt Máximo Tui:

Źródło: Reskateboarding.com

Do kupienia w Barcelonie za 190 euro, a w pozostałych krajach europejskich za 225.

Tym, którzy zużytą deską interesują się tylko ze względów funkcjonalnych, najbardziej polecamy ostatni patent: zamianę trzech skateboardów w jeden wentylator. NotCot.org, portal prezentujący wybijające się obiekty designu, uruchomił nie tak dawno temu laboratorium, które służy powoływaniu do życia nowych tworów i to w trzewiach NotLabs właśnie powstała ta hybryda, ciesząca fantazyjnym pomysłem. Wygląda też, że to akurat da się zrobić bez użycia studia z laserami. Wystarczy stary, brzydki sufitowy wentylator z długimi śmigłami.

Źródło: Notcot.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia