Przejdź do treści

Życzenia na dwie setki

Życzenia na dwie setki
Proste komunikaty mają największą moc! Tu banery autorstwa Pana Lisa, do zawieszenia w cudzym lub własnym domu, Etsy.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Polskie nastolatki uważają się za grube. Badania pokazują co innego
Ginekolog Michał Lipa o tym, jak i kiedy można ocenić długość i wagę dziecka
Chemioterapia: kobiety silniej odczuwają skutki niż mężczyźni
Mama Ginekolog: nie sprawdzajcie w ulotkach, czy dany lek można stosować w trakcie karmienia piersią
michał domaszewski
Dr Michał Domaszewski: nie bójmy się odpoczywać, kiedy chorujemy

To już dwusetny wpis na blogu No to ładnie! Z tej okazji dzisiaj życzenia. Ale nie takie zwykłe – pomyślności i innych banałów. Tylko przemyślane życzenia wydrukowane na urodziwym ekologicznym papierze.

Chętnie bym rozesłała na tę okoliczność miłe życzenia do wszystkich, którzy choć czasem zaglądają na tego bloga. Najchętniej takie:

życzenia

Bardzo mnie cieszy ta wizja! Źródło: EmilyMcDowell.com

albo takie:

życzenia

Ta skromna propozycja mogłaby się zakończyć poważnym przejedzeniem, gdybyśmy w ten sposób uczcili istnienie każdego czytelnika tego bloga, nawet jeśli ich imię nie jest milion! Źródło: EmilyMcDowell.com

oba autorstwa Emily McDowell, która oprócz poważnej znajomości ludzkiej natury dysponuje też wyrafinowanym poczuciem humoru. Czy oczyma duszy widzicie ten deser, jak podryguje w rytm utworu Nicki Minaj?

Jeszcze lepiej byłoby, gdyby kartki Emily drukowane były na ekologicznym papierze. Np. takim, jaki produkuje polska firma Paper Stick – w Ameryce Emily na pewno znalazłaby analogiczną ofertę – która wykorzystuje papier z recyklingu do zadrukowywania w celu produkcji kartek, zaproszeń, wizytówek, opakowań do płyt czy pudełek. W ofercie Paper Stick są też białe papiery ekologiczne, więc nie trzeba się obawiać zgrzebnego looku zaproszeń czy kart pocztowych.

Jeszcze lepiej byłoby, gdyby moje życzenia na ekologicznym papierze wydrukowano ekologiczną farbą i zapakowano w kopertę również pochodzącą z recyklingu. Nadmiar życzeń? O nie! Istnieje tusz powstający z soi czy stworzony przez firmę Roland tusz Eco-Sol, istnieją firmy takie jak Barefoot Press z Północnej Karoliny, które drukują właśnie sojowym tuszem na papierze pochodzącym z odzysku. Istnieje nawet specjalna czcionka Ecofont, wymyślona przez Holendrów, która zadrukowuje powierzchnię w dużo mniejszym stopniu niż normalne czcionki, oszczędzając w ten sposób tusz! Ecofont, która na pozór nie różni się niczym od innych, klasycznych krojów liter, jest po prostu rodzajem nakładki na nasz edytor tekstu, która wycina w literach maleńkie dziurki, oszczędzając tym samym tusz przy wydruku.

życzenia

Ażurowa czcionka Ecofont oszczędza tusz, źródło: Ecofont.com

Przy tekście napisanym np. czcionką Arial w rozmiarze 12, oszczędzamy 28% tonera, który normalnie byśmy zużyli do zadrukowania strony. Dziurki są na tyle niewielkie, że nie przeszkadzają w czytaniu ani na ekranie, ani na gotowej stronie. Gdyby to nadal nie było jasne, zerknijcie tu:

Opis funkcjonowania Ecofont, źródło: YouTube.com

Ok, czyli wiemy gdzie, czym i na czym wydrukować nasze życzenia. Ale Emily McDowell póki co nie oferuje usługi udostępniania gotowych wzorców do własnoręcznego wydrukowania, można je tylko kupić już w namacalnej postaci. I na to jest rada – duet graficzny Pan Lis w swoim sklepie w portalu Etsy sprzeda wam właśnie projekty kartek do pobrania! Uroda i dowcip tych wzorów niczym nie ustępują amerykańskiej produkcji, a ceny i możliwość customizacji przemawiają na rzecz Polaków:

życzenia

Deszczowa dusza do ściągnięcia za 15 zł, źródło: Etsy.com

życzenia

Walentynki – download za tę samą cenę, źródło: Etsy.com

życzenia

A nawet kalendarz ścienny na rok 2015, który wydrukujemy sobie za 18,83 zł na dowolnie wspaniałym eko papierze. Źródło: Etsy.com

Super, prawda? To czego byście chcieli, żeby wam życzyć, moje sugarplums?

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy

Zainteresują cię również:

Dizajn dla zmysłów

Sól z Islandii

Sól z Islandii

Zielone smoothie

Zielone smoothie

Dizajn na jesień

Dizajn na jesień

Marmolada dla oczu

Marmolada dla oczu

Dizajnerska iluzja

Dizajnerska iluzja

Ostatni piknik lata

Ostatni piknik lata

Must Have eko dizajnu

Must Have eko dizajnu

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Rzecz dla miejskiego ogrodnika

Meblowy azyl

Meblowy azyl

Panda i papier

Panda i papier

Własna piekarnia

Własna piekarnia