Przejdź do treści

Cielecka, Drzyzga, Młynarska, Kayah badają piersi, a ty? Dołącz do ogólnopolskiej akcji #badampiersi

Kayah, Maja Hirsch, Magdalena Cielecka biorą udział w akcji #badampiersi
Kayah, Maja Hirsch, Magdalena Cielecka biorą udział w akcji #badampiersi / Instagram.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Akcja #badampiersi ma zachęcić kobiety do tego, aby regularnie wykonywały USG i mammografię, bo tylko profilaktyka pozwala nam wykryć raka na wczesnym etapie i dać realną szansę na wyleczenie. W akcji wzięło udział wiele znanych Polek m.in. Magdalena Cielecka, Agata Młynarska, Joanna Przytakiewicz czy Monika Olejnik. Do tego grona dołączają kolejne kobiety. 

Inicjatorką akcji #badampiersi jest dziennikarka, Ewa Drzyzga. Prowadząca program „36,6°C” (emitowany na antenie TVN) zamieściła na swoim profilu na Instagramie krótkie nagranie z badania mammograficznego. Drzyzga poinformowała w nim, że bada swoje piersi i o to samo zapytała swoje obserwatorki. „Nie możemy się bać… badania. Badanie daje spokój, bo dowiadujesz, że jesteś zdrowa albo nadzieję na wyleczenie – usłyszałam od jednego z lekarzy i niech usłyszy to każda z nas. Jesteśmy tego warte” – napisała, zachęcając tym samym kobiety do tego, by obserwowały swoje piersi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ewa Drzyzga (@ewa_drzyzga)

Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów rak piersi co roku jest wykrywany u 1,5 mln kobiet na całym świecie. Każdego dnia aż 50 Polek dowiaduje się, że ma na ten rodzaj nowotworu. Chorują coraz młodsze dziewczyny. Takie, które chcą – jak ich rówieśniczki – pracować, podróżować, spędzać czas z przyjaciółmi, żartować, tańczyć, malować się, kochać… Aby walka z rakiem piersi była skuteczna, musi opierać się na profilaktyce. Co najmniej raz w miesiącu każda z nas powinna wykonać samobadanie piersi. Raz w roku dobrze zgłosić się do lekarza na USG piersi, a po 40. roku życia na mammografię – badania te umożliwiają wykrycie nie tylko nowotworu, ale też zmian w piersiach, takich jak torbiele i łagodne guzki. Tylko te wszystkie elementy profilaktyki dają szansę na wczesną diagnozę i pełne wyleczenie!

W akcję zaangażowało się kilkadziesiąt kobiet znanych z telewizji, teatru, show-biznesu, w tym Magdalena Cielecka, Agata Młynarska, Grażyna Wolszczak, Joanna Przytakiewicz, czy Kayah. Każda z nich opublikowała w sieci swoje zdjęcie z napisem „#badampiersi”.

Agnieszka Witkowicz-Matolicz

Znane Polki zachęcają kobiety do badania piersi

Do akcji zainicjowanej przez Ewę Drzyzgę dołączyła jej redakcyjna koleżanka, Agata Młynarska. „Profilaktyka i wczesne wykrycie ewentualnych zmian w piersiach uratuje Cię przed cierpieniem i śmiercią!!!! Tylu fantastycznych kobiet już nie ma wśród nas, rak zbiera żniwo, więc nie pozwól mu zabrać Ciebie!!!! Badaj się i to już!!! Z całego serca trzymam kciuki za Was dziewczyny i proszę o dołączenie do akcji” – napisała na swoim profilu na Instagramie Młynarska.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Magdalena Cielecka

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez magda c (@cielecka_magda.official)

Maja Hirsch

Aktorka w swoim poście na Instagramie przyznała, że #badampiersi to już trzecia kampania dotycząca dbania o zdrowie kobiet, w której bierze udział.

„Jestem wdzięczna ,że mój wizerunek wykorzystuje się w ten właśnie sposób – to bardzo fajne uczucie być potrzebnym… i móc mieć maluni wpływ. Wszystkie dziewczyny i kobiety (i siebie) namawiam na zadbanie o siebie w tym względzie, a także ich partnerów lub partnerki, by dali przestrzeń sobie i swym kobietom do pochylenia się nad własnym zdrowiem” – dodała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Maja Hirsch (@majahirsch_official)

Joanna Przetakiewicz

„Kochane moje ! ♥️ Łączymy się dziś ze wszystkimi POLKAMI na świecie. Dbajmy o siebie. Dbajmy o zdrowie. Badajmy się. WSZYSTKIE!” – apeluje projektantka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Joanna Przetakiewicz (@joannaprzetakiewicz)

Paulina Buczek

Grażyna Wolszczak

„Dziewczyny!!! Badamy się!!!! Chłopaki!!!! Przypominajcie dziewczynom!!!” – pisze aktorka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Grażyna Wolszczak (@grazyna.wolszczak_official)

Hanna Zborowska Neves

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Hanna Zborowska Neves (@hannaneves)

Kayah

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kayah (@kayah_official)

Monika Olejnik

„Zdrowie jest najważniejsze. Badajmy się i namawiajmy do badania innych. To nie przymus tylko mus” – pisze dziennikarka

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Monika Olejnik (@monikaolejnik_official)

Anna Korcz

„Profilaktyka jest najważniejsza!!! Dbajcie o siebie, a wy mężczyźni dbajcie o swoje panie!!!” – apeluje aktorka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anna Korcz (@anna.korcz.official)

Katarzyna Sokołowska

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kasia Sokołowska (@kasiasokolowska_official)

Magdalena Lamparska

„Zróbmy to dla siebie. Dla swojej rodziny i przyjaciół. Dołączcie do nas!” – zachęca aktorka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magdalena Lamparska (@magdalamparska)

Hello Zdrowie i rak piersi

W Hello Zdrowie staramy się pomóc kobietom chorym na raka piersi, tworząc Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi – darmowy e-book zawierający praktyczne wskazówki dla chorych, ich bliskich i znajomych, a także pracodawców. KIORP powstał we współpracy z dziewczynami i kobietami, które przeszły raka piersi, ich bliskimi, specjalistami (chirurdzy, onkolog, psychoonkologowie) i fundacjami – Rak’n’Roll, Onkocafe, Alivia, Omea Life i Pełną Piersią. Jego premiera już wkrótce.

Krótka Instrukcji Obsługi Raka Piersi to podręczny darmowy przewodnik, który poradzi i podpowie, jak można ułatwić sobie życie, kiedy naszą rzeczywistością jest rak piersi. W instrukcji znajdują się m.in. porady, jak przygotować się do wizyty lekarskiej; jak zorganizować swoją codzienność w trakcie leczenia choroby; gdzie szukać sprawdzonej wiedzy. Bliscy i współpracownicy dowiedzą się z kolei o potrzebach osób chorych i tym, w jaki sposób rozmawiać z nimi tak, aby faktycznie je wspierać.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.