Przejdź do treści

Edyta Pazura karmi córkę w muzeum. Tym zdjęciem zaskarbiła sobie sympatię innych matek

Edyta Pazura karmi piersią w miejscach publicznych
Edyta Pazura karmi piersią w miejscach publicznych / Fot. Instagram.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Policjantki
95-lecie powołania Policji Kobiecej. Z tej okazji policjantki nagrały film, w którym pokazują, jak łączą pracę z życiem prywatnym
Jakie błędy popełniamy, oddając mocz? Rozmowa z Agnieszką Cytowicz, fizjoterapeutką uroginekologiczną
Zespół złego wchłaniania/Getty Images
Zespół złego wchłaniania – z czego może wynikać? Jak go rozpoznać?
Czy możemy uzależnić się od żywności? Dietetyk wyjaśnia
woda butelkowana
Data ważności wody butelkowanej. Czy należy się nią przejmować?

Publiczne karmienie piersią od lat niesłusznie wzbudza wiele kontrowersji. Na szczęście coraz więcej znanych mam podejmuje walkę z laktacyjną propagandą. Do tego grona dołączyła właśnie Edyta Pazura. Żona Cezarego Pazury udowadnia, że zamiast „bawić się w chowanego”, można spokojnie nakarmić dziecko, bez obaw o spojrzenia innych. Nawet jeśli jest się w muzeum!

Choć decyzje takie, jak sposób, długość czy miejsce karmienia dzieci są na tyle indywidualne, że powinny należeć do matki, zawsze znajdą się osoby, które będą chciały pouczyć, doradzić czy skrytykować. Nagonka na publiczne karmienie piersią doprowadziła do tego, że kobiety przez lata traktowały tę czynność jako coś intymnego, z czym należy się ukrywać, by tylko oszczędzić innym widoku ssania. Traktowały, bo zaczyna się to powoli zmieniać.

Matki, w tym również znane, przestają ulegać społecznej presji i karmią w miejscach, w których ich dzieci czują się po prostu głodne. By dodać sił i zainspirować inne mamy do zmian, chętnie też pokazują realia macierzyństwa w mediach społecznościowych. Jedną z takich znanych mam, które karmienie piersią traktują jako przywilej a nie powód do wstydu, jest Edyta Pazura.

Olga Frycz

Edyta Pazura karmi córkę w muzeum

Edyta Pazura jest szczęśliwą mamą trójki dzieci i żoną Cezarego Pazury. 36-latka jakiś czas temu założyła blog „Maybe Baby” o tematyce parentingowej, na którym dzieli się swoimi doświadczeniami z bycia mamą, czyli – jak sama przyznaje – najważniejszej dla niej życiowej roli. To, jak wygląda jej macierzyńska codzienność, chętnie pokazuje też na instagramowym profilu.

Ostatnio publikowała zdjęcia z rodzinnego wyjazdu do Hiszpanii. Na jednym z nich widać, jak publicznie karmi piersią swoją najmłodszą córeczkę, Ritę. Czarno-biała, pamiątkowa fotografia została zrobiona w Muzeum Picassa w Maladze. Blogerka, by zapewnić komfort zarówno sobie, jak i innym zwiedzającym, przysłoniła swoją pierś szalikiem.

View this post on Instagram

Picasso Museum Málaga XII 2019

A post shared by ✨ Edyta Pazura- Maybe Baby ✨ (@edyta_pazura) on

 

Heidi Murkoff o tym, jak urodzić i nie zwariować

Kobiety o publicznym karmieniu piersią

Zdjęcie z dzieckiem przyssanym do piersi w otoczeniu sztuki spodobało się innym matkom. Pod postem pojawiło się mnóstwo wspierających komentarzy. Kobiety podkreślały, że na tej wymownej fotografii dostrzec można kwintesencję macierzyństwa, czyli silną więź z dzieckiem i bezwarunkową matczyną miłość.

„Może to zdjęcie zachęci inne kobiety do karmienia. Dla niektórych to jest niezrozumiałe”, „Jaki piękny widok”, „Wielki szacun” – pisały.

Instamatki chętnie dzieliły się również swoimi doświadczeniami i imponującymi wynikami, jeśli chodzi o długość własnego karmienia.

„Piękny widok. Zawsze na mojej twarzy pojawia się uśmiech kiedy widzę kobietę karmiącą piersią. Ja swojego starszaka karmiłam prawie 3 lata a z młodszym idzie nam dopiero 6 msc.” – napisała Jola.

„Bardzo podoba mi się jak karmisz w miejscach publicznych. Sama karmie moją 6 tygodniowa córeczkę, ale właśnie nie wiem jak to będzie jak wyjdziemy do ludzi. Jak to robisz? Nakrywasz się po prostu chusta? Pozwoliłam sobie mówić na Ty, bo jesteśmy równolatkami” – dodała Justyna.

„Widzę, że nie tylko moją córkę dopada mały głód w miejscach publicznych. Ostatnio musiałam wyciągnąć cyca w przymierzalni gdy mąż wybierał koszule…” – przyznała Kasia. „Pięknie, serce mi pęka, bo mnie rodzina zmusiła do odstawienia synka jak miał rok i cztery miesiące a czułam ze oboje nie byliśmy na to gotowi. Presja otoczenia wygrała, mąż powtarzał, że to obrzydliwe jak karmiłam…” – dodała Ania.

„Może to zdjęcie zachęci inne kobiety do karmienia. Niestety przy kp nie da się określić kiedy dziecko znowu będzie głodne i cyca trzeba wyciągnąć w różnych okolicznościach. Dla niektórych to jest niezrozumiałe. Piękne zdjęcie!” – pisze Aleksandra.

Rachel McAdams z laktatorem

Edyta Pazura karmi piersią w samolocie

To nie pierwszy raz, kiedy Edyta Pazura pochwaliła się tym, że karmi piersią w miejscach publicznych. Pod koniec października na swoim profilu na Instagramie zamieściła zdjęcie z podróży do Stanów Zjednoczonych, udowadniając, że karmienie piersią w samolocie to wyraz troski o dziecko. Jak również, że to mama najlepiej wie, kiedy jest ten właściwy moment, by odstawić pociechę od piersi.

„Tak, tak. Karmię jeszcze piersią, co jest niecenione przy takich właśnie dalekich podróżach. Pamiętajcie, że przy długich lotach, najlepiej wybierać połączenia na noc. Istnieje duża szansa, że dzieciaki prześpią, a rozrywka pokładowa również pomaga w kryzysowych sytuacjach.

Mała anegdota z podróży. Gdy wparowałam do samolotu z tą całą moją trójką, pasażerowie biznes class mieli nietęgie miny i chyba nerwy w strzępach. Po wylądowaniu jeden Pan powiedział do mnie: „To niesamowite jakie ma Pani grzeczne dzieci”. Tak proszę Pana – bo my kobiety to najlepsze menadżerki pod słońcem” – napisała.

View this post on Instagram

Wysyłacie mi mnóstwo wiadomości z prośbą o opisanie lotu do USA z trójką dzieciaków 😇 No tak… Nie było łatwo tym bardziej, że wracałam z NYC sama z całą moją gromadą 🧒🏼👩🏼👶🏼 Zapraszam Was na blog MaybeBaby gdzie znajdziecie cały post o podróżach z naszymi najmłodszymi. Link w STORIES 👉🏻 Tu należą się duże ukłony w kierunku całej obslugi @flylot, Panie Stewardessy zawodowo pomogły mi przy dzieciakach i zajęły się nimi, kiedy musiałam skupić się na najmłodszej Ricie 🙌🏻 Ja tylko pilnowałam, żeby Antek i Amelka zawsze odpowiadali: „dziękuje i proszę „ 🧐 Rita to prawdziwy mały podróżnik 🥳 Jak tylko startowaliśmy zasypiała przy mamusi. Tak, tak 🙂 karmię jeszcze piersią 😜 co jest niecenione przy takich właśnie dalekich podróżach ✈️ Pamiętajcie, że przy długich lotach, najlepiej wybierać połączenia na noc 🙂 Istnieje duża szansa, że dzieciaki prześpią, a rozrywka pokładowa również pomaga w kryzysowych sytuacjach 😜 Mała anegdota z podróży 🙂 Gdy wparowałam do samolotu z tą całą moją trójką, pasażerowie biznes class mieli nietęgie miny i chyba nerwy w strzępach😂🤪😂 Po wylądowaniu jeden Pan powiedział do mnie: „To niesamowite jakie ma Pani grzeczne dzieci” Tak proszę Pana- bo my kobiety to najlepsze menadżerki pod słońcem ☀️☀️☀️☀️ @flylot #podrozezdziecmi #razemnajlepiej #podrozerodzinne

A post shared by ✨ Edyta Pazura- Maybe Baby ✨ (@edyta_pazura) on

Mamy nadzieję, że zdjęcia Edyty Pazury jak i innych mam zachęcą kobiety do tego, by wyszły z ciemnego kąta i karmiły piersią swoje pociechy wszędzie tam, gdzie tylko uznają to za odpowiednie.

A jak u was wygląda kwestia publicznego karmienia? Karmicie czy unikacie? Dajcie znać w komentarzach.

Pierwsze suplementy od kobiet dla kobiet

Poznaj WIMIN

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

1 sierpnia to Światowy Dzień Karmienia Piersią. „To świetna okazja, aby przypomnieć: karmienie piersią niesie za sobą korzyści zdrowotne dla matki i dziecka”

1 sierpnia to Światowy Dzień Karmienia Piersią. „To świetna okazja, aby przypomnieć: karmienie piersią niesie za sobą korzyści zdrowotne dla matki i dziecka”

Jak odstawić dziecko od piersi? Wyjaśniają "Babki z piersiami"

Jak odstawić dziecko od piersi? Wyjaśniają „Babki z piersiami”

Banki Mleka Kobiecego – jak funkcjonują w czasie pandemii koronawirusa?

Macierzyństwo / unsplash

Czy ktoś powiedział ci, że bycie mamą boli? Blogerka Klaudia Tokarz-Laska porusza w sieci ważny temat

Ashley Graham

Ashley Graham pozuje z laktatorem i wspiera matki karmiące

Zabiegi stomatologiczne w ciąży / istock

Ciąża i karmienie piersią a zabiegi stomatologiczne. Tata Stomatolog wymienia fakty i mity, które słyszy w gabinecie

Jak pobudzić laktację odciągając pokarm laktatorem? Odpowiada dyplomowana Promotorka Karmienia Piersią, znana jako Hafija

Jak pobudzić laktację, odciągając pokarm laktatorem? Wypróbuj metodę 7-5-3. Hafija wyjaśnia, na czy ona polega

Szczotkowanie piersi / pexels

Certyfikowany Doradca Laktacyjny poleca szczotkowanie piersi. W czym ma to pomóc?

Karmienie piersią a seks / istock

Czy karmienie piersią wpływa na współżycie po porodzie? Hafija wyjaśnia

Urlop macierzyński / istock

Ministerstwo chce skrócić o dwa miesiące opiekę nad dzieckiem po porodzie. To jeden ze skutków pandemii koronawirusa

Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan prosi internautów o pomoc. Odpowiedzi na pytanie udzieliła jej znana promotorka karmienia piersią

Kobieta karmi piersią niemowle

Czy w trakcie laktacji można jeść surowe mięso, jajka i miód? Wyjaśnia Hafija

matka karmi piersią dziecko

Skład mleka kobiecego, czyli dlaczego nie podawać niemowlęciu mleka krowiego? Wyjaśniają Położne dla Ciebie

Alienacja rodzicielska – czym jest? Jaki ma wpływ na psychikę dziecka?

Kobieta karmi dziecko piersią

Karmienie piersią. Dziecko preferuje jedną pierś? Sprawdź, co może być przyczyną

Okres w czasie karmienia piersią/iStock

Okres w czasie karmienia piersią. Co jest normą a co powinno cię zaniepokoić?

Tatiana Okupnik / MW Media

Tatiana Okupnik o byciu matką: „Postanowiłam pokazać mały wycinek tego, co u mnie się zadziało po porodzie. Nie miałam wpływu na to, że podczas porodu wkradł się błąd personelu”

Łuszczyca a macierzyństwo / istock

Kobiety chore na łuszczycę też mogą zaplanować macierzyństwo

Dzień Matki w Hello Zdrowie / arch. prywatne

Czego o zdrowiu nauczyła mnie mama? Redakcja Hello Zdrowie dzieli się swoimi historiami

Prezenty na Dzień Matki / Fot. Piotr Motyl

Zadbaj naturalnie o swoją mamę! Sprawdź polecane przeze mnie zestawy prezentowe na Dzień Matki

Herbata z kopru włoskiego może szkodzić. Sprawdź, kiedy lepiej jej unikać

Urlop macierzyński w 2020 roku

Karmienie piersią / istock

Poranione brodawki są jedną z najczęstszych przyczyn zaprzestania karmienia piersią. Jak sobie z nimi poradzić?

Karmienie piersią / rawpixel

Karmisz piersią? Sprawdź, czy to ssanie odżywcze, czy nieodżywcze

Najpopularniejsze

Masturbacja może być jeszcze przyjemniejsza. Poznaj sposoby masturbacji

Para na kanapie

Seks analny – co to jest i jakie są najlepsze pozycje analne?

5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku

5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku

spuchnięta powieka - kobieca powieka

Spuchnięta powieka – przyczyny i leczenie opuchlizny. Domowe sposoby na opuchnięte powieki.

Objawy odstawienia alkoholu. Jakie są korzyści z niepicia alkoholu?

Ból trzustki - kobieta trzymająca się za brzuch

Ból trzustki – jak boli trzustka i jak odróżnić ból trzustki od bólu żołądka?

Kobieta krzywi się z powodu bólu spowodowanego złamanym palcem

Jak rozpoznać złamanie palca – czyli objawy złamanego palca u ręki i stopy?

Kobieta pokazuje język, na nim jest zaznaczony czerwony punkt

Krosta na języku – przyczyny powstawania, leczenie. Skąd się bierze krosta na języku i jakie ma formy?

kobieta, którą bolą plecy

O czym świadczy ból pod łopatką? Charakter bólu, objawy i możliwe sposoby leczenia

Truskawki - produkty bogate w błonnik

Błonnik – w czym jest go dużo? Sprawdź, jakie owoce i warzywa są bogate w błonnik

Kiedy występuje niskie ciśnienie i wysoki puls?

Niskie ciśnienie i wysoki puls – kiedy występują? Co to oznacza?

Lekarz siedzi przy biurku i wypisuje długopisem skierowania

Jak długo ważne są skierowania na badania lekarskie? Najważniejsze informacje, o których warto pamiętać.

Orgazm - jak go osiągnąć? 10 sposobów na lepszy orgazm

Orgazm – jak go osiągnąć? 10 sposobów na lepszy orgazm

kobieta z bólem zęba

Ropień zęba – domowe sposoby na opuchliznę

Co oznacza drętwienie rąk w nocy i podczas snu?

Co oznacza drętwienie rąk w nocy i podczas snu?

Wegański chłodnik z botwinką. Bez mleka i jajek, ale z zaskakującymi dodatkami