Przejdź do treści

iWound – sukces polskich naukowców. Aplikacja monitorująca rany pooperacyjne online

Rana na ciele kobiety
zdjęcie: istockphoto.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Polska firma Polmedi, jako pierwsza na świecie, we współpracy z lekarzami, informatykami oraz pacjentami opracowała aplikację do monitorowania ran pooperacyjnych online. Aplikacja iWound umożliwia pacjentowi obserwowanie uraz oraz stosowanie się do zaleceń, bez konieczności wizyt w szpitalu. Producent zapewnia, że aplikacja służy wsparciu w procesie gojenia ran i nadzoru nad stanem zdrowia pacjenta.

System iWound jest prosty w obsłudze. Pacjent dostaje od lekarza kod dostępu. Wystarczy pobrać aplikację na dowolne urządzenie mobilne. Chory musi zarejestrować się za pomocą loginu i hasła a także uzupełnić dane dotyczące swojego stanu zdrowia i konkretnych ran. Po udanej rejestracji konsultant dzwoni na podany numer telefonu i daje zalecenia w kwestii higieny ran, opatrunków medycznych i pielęgnacji.

 

Topowe aplikacje zdrowotne

Polscy producenci podkreślają, że jest to także narzędzie do odciążenia pracy wykwalifikowanego personelu medycznego oraz ograniczenie procedur i biurokracji. iWound posiada także funkcję powiadomień, kiedy należy udać się na wizytę do specjalisty.

Pierwszymi pacjentami, którzy korzystają z aplikacji są chorzy z  Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Nadzór merytoryczny sprawuje nad nimi prof. Tomasz Banasiewicz. Jest to pierwsza taka aplikacja na świecie.

Czy uważasz, że aplikacja iWound jest przydatna?

TAK
NIE
Zobacz wyniki ankiety

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.