Przejdź do treści

Jak pozbyć się cellulitu? Kosmetolożka zdradziła swój sekret

gettyimages
gettyimages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

98 proc. kobiet ma cellulit, czyli pofałdowanie skóry w okolicach bioder, ud i pośladków. Niektóre z nas starają się go pozbyć. Inne – tak jak my – starają się go zaakceptować. Jesteś w tej pierwszej grupie? W sieci czytamy, że pomarańczową skórkę zwalczy odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, zabiegi medycyny estetycznej, stosowanie specjalistycznych balsamów albo szczotkowanie ciała. Czy te metody działają? Kosmetolożka wyjaśnia.

„Mgr kosmetologii, pracownik firmy kosmetycznej, pasjonatka naturalnej pielęgnacji” – tak o sobie pisze Agnieszka, autorka bloga „Kosmetologia naturalnie”. Blogerka prowadzi także swój kanał na YouTube oraz jest aktywna w mediach społecznościowych. Kosmetolożka zajmuje się rekomendacjami bezpiecznych i naturalnych kosmetyków oraz stara się przekazać wiedzę dotyczącą czytania ich składów INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients).

Walka z cellulitem

W ostatnim ze swoich postów na Instagramie specjalistka postanowiła odpowiedzieć na pytanie: „jak pozbyć się cellulitu?”.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

? UWAGA – drastyczne zdjęcia (cellulit)❗| Gdy ktoś zadaje pytanie „Jak pozbyć się cellulitu?” zazwyczaj dostaje odpowiedź – ” Zmień dietę i zacznij się ruszać!”. Ja jestem po drugiej stronie barykady – systematycznie ćwiczę i zdrowo się odżywiam, dlatego kiedy zobaczyłam efekty sesji z 12 lipca (ostatnie zdjęcie) troszkę się podłamałam… Daleko temu widokowi do zdjęcia nadającego się na IG ? Postanowiłam wprowadzić intensywną kurację antycellulitową – rozpoczęłam codzienne szczotkowanie ciała zamiast peelingu 1x w tygodniu (szczotkowanie przy pomocy szczotki manualnej @rossmannpl, później automatycznej z Biedronki) a także codzienna aplikacja balsamu wyszczuplającego @resibobynature (wcześniej nakładałam go 2x w tygodniu po siłowni) ?️‍♀️. Poza tym nie zmieniłam nic – ani diety, ani intensywności czy częstotliwości ćwiczeń (w przeszłości zdarzało mi się katować dietą czy treningami ale działało to na mnie demotywująco – w moim przypadku nie tędy droga ?). Po równym miesiącu (12 sierpień) ponownie wybraliśmy się na wakacyjne zdjęcia a efekt możecie ocenić same. Do ideału wciąż brakuje jednak uważam, że jak na jeden miesiąc, efekty są bardzo dobre ☺️ Balsam Resibo doceniam za skuteczność już od dłuższego czasu i serdecznie polecam – ale może czas na wypróbowanie czegoś nowego na cellulit❓? Chciałybyście❓☺️ ________ #kosmetologianaturalnie #kosmetykinaturalne #naturalcosmetics #pielegnacja #cellulit #cellulite #antycellulit #byebyecellulite #summerbody #summerlook #bikini #summer #summervibes #onlygoodvibes #sun #ladyinblack

Post udostępniony przez BEAUTY | TRAVEL | FASHION (@kosmetologianaturalnie)

„Gdy ktoś zadaje pytanie „Jak pozbyć się cellulitu?” zazwyczaj dostaje odpowiedź – „Zmień dietę i zacznij się ruszać!” Ja jestem po drugiej stronie barykady – systematycznie ćwiczę i zdrowo się odżywiam, dlatego kiedy zobaczyłam efekty sesji z 12 lipca (ostatnie zdjęcie) troszkę się podłamałam… Daleko temu widokowi do zdjęcia nadającego się na IG ?

Postanowiłam wprowadzić intensywną kurację antycellulitową – rozpoczęłam codzienne szczotkowanie ciała zamiast peelingu 1x w tygodniu, a także codzienna aplikacja balsamu wyszczuplającego (wcześniej nakładałam go 2x w tygodniu po siłowni).

Poza tym nie zmieniłam nic – ani diety, ani intensywności czy częstotliwości ćwiczeń (w przeszłości zdarzało mi się katować dietą czy treningami, ale działało to na mnie demotywująco – w moim przypadku nie tędy droga ?). Po równym miesiącu (12 sierpień) ponownie wybraliśmy się na wakacyjne zdjęcia, a efekt możecie ocenić same.  Do ideału wciąż brakuje jednak uważam, że jak na jeden miesiąc, efekty są bardzo dobre! (…)” – pisze Agnieszka z „kosmetologia naturalnie”.

Kobieta siedząca przy biurku

Przyczyny cellulitu

Dlaczego zmagamy się z cellulitem? Zacznijmy od początku. Grudki widoczne pod skórą, nazywane przez nas pomarańczową skórką, to adypocyty, czyli komórki tłuszczowe. Gdy są powiększone, naciskają na naczynia krwionośne i limfatyczne. Rezultatem są problemy z krążeniem – toksyny usuwane są wolniej, przez co wraz z wodą zalegają w tkankach.

Jakie są przyczyny pojawienia się pomarańczowej skórki?

Zmagasz się z cellulitem? Wypróbuj metod polecanych przez kosmetolożkę. Największe efekty osiągniesz, łącząc szczotkowanie, balsamy antycellulitowe, zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: