4 min.
Jerzy Stuhr w poruszającej kampanii dla dzieci chorych onkologicznie

Jerzy Stuhr w poruszającej kampanii dla dzieci chorych onkologicznie/ Printscreen Youtube Fundacja Pomocy Dzieciom
Najnowsze
18.01.2021
Dlaczego lepiej używać szklanej butelki dla dzieci zamiast plastikowej? Wyjaśnia chemiczka Sylwia Panek
16.01.2021
Elektrolity – sprawdź, czego jeszcze o nich nie wiesz
15.01.2021
Nie namawiaj córki do bycia bardziej śmiałą. „Próba zmieniania temperamentu na siłę może być szkodliwa”
15.01.2021
„Męska grypa” to nie wymysł. Winny jest prawdopodobnie testosteron
14.01.2021
Coraz więcej Polaków chce się zaszczepić przeciwko COVID-19 – wskazuje najnowszy sondaż
Ruszyła kolejna odsłona kampanii „Wciąż jestem tym, kim byłem” stworzona przez Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Kampania za pomocą animacji uświadamia, z jakimi problemami zmagają się dzieci chore na nowotwór. Pokazują także, jak ważne jest, aby dzieci wróciły do codzienności po zakończeniu leczenia onkologicznego. Ambasadorem akcji został Jerzy Stuhr.
Spis treści
Kampania „Wciąż jestem tym, kim byłem”
Kampania „Wciąż jestem tym, kim byłem” w prosty sposób ukazuje problemy emocjonalne chorych dzieci, w szczególności związane z ich powrotem do szkoły i znajomych. Animacje zostały stworzone, by pomóc nauczycielom w szerzeniu świadomości wśród uczniów na temat nowotworów i uczuć chorych osób.
Jest to kolejna odsłona kampanii. Akcję wsparli już Agata Buzek i Cyber Marian, użyczając swoich głosów do animacji, które przedstawiają historie dzieci chorych na raka.
Historię Wojtka, który obawiał się, że nikt nie przyjdzie na jego urodziny, przedstawił tym razem Jerzy Stuhr.
Jerzy Stuhr dla chorych dzieci
Jerzy Stuhr nie tylko użyczył swojego głosu w animacji przedstawiającej chorego chłopca, Tomka. Podzielił się również własną historią z czasu, kiedy sam walczył z nowotworem krtani. Jak tłumaczy: Jest niezwykle ważnym dawać radość dzieciom, bo w radości jest i nadzieja i siła i energia.
Poruszająca rozmowa aktora jest uzupełnieniem animacji.
Kiedy byłem chory, otrzymywałem bardzo wiele listów. Jednym z najpiękniejszych listów, jakie otrzymałem, był list dzieci chorych onkologicznie od profesor Chybickiej z Wrocławia. Te dzieci napisały do mnie, że są dumne, że chorują na tę samą chorobę co Pan Stuhr. To było coś tak wzruszającego i pięknego, a jeszcze dodatkowo ktoś musiał wspaniale z tymi dziećmi pracować od strony psychologicznej, że ona poczuwały się do dumy, a nie ze wstydem i z przerażeniem ukrywały swoją chorobę. To jest chyba najważniejsze, żeby wiedzieć, jak ta choroba może nas wzbogacić, jak może dać nam również niespotykanie dotąd pokłady energii, które w jej zwalczaniu musimy z siebie wydobyć. I dlatego wszystkie kampanie wspierające chore dzieci i podkreślające jakby powagę i znaczenie pomocy jest niezwykle ważne. Dlatego siedzę tu i mówię do Państwa
– opowiada Jerzy Stuhr.
Oprócz wspomnień niezwykle wzruszająca jest także rada, jaką aktor przekazuje chorym. Nawet niewielkie gesty mogą nieść wielką moc.
„Wciąż jestem tym kim byłem”. Kiedyś napisałem taki dekalog dla chorych onkologicznie i tam jedno z przekazań było takie: pamiętaj, że ciało jest chore a dusza jest zawsze zdrowa. Czyli moja osobowość, energia, marzenia są zawsze zdrowe. Często jak odwiedzam dzieci chore w szpitalach to najczęstszym tematem, który sobie wymyśliłem, żeby z nimi poruszać to „gdzie pojedziemy, jak się choroba skończy?”. I wtedy ja im opowiadam, gdzie byłem i co widziałam na świecie. I podpowiadam im, gdzie powinni pojechać szybciutko, jak tylko wyzdrowieją.
Co jeszcze przekazuje aktor? Warto wysłuchać go do końca.
Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi
Temat raka jest nam również bardzo bliski. Starając się pomóc chorym kobietom, stworzyliśmy Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Rak piersi niestety jest rzeczywistością ewentualnie przyszłością wielu z nas. Jeśli jesteś chora lub masz w otoczeniu kogoś, kto chorował lub walczy z nowotworem, ten poradnik jest dla ciebie.
Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi jest darmowym e-bookiem, z którym możesz zapoznać się już dzisiaj. Wystarczy go pobrać z naszej strony.
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

18.01.2021
Natalia Broniarczyk: Najczęstsze pytanie, jakie się pojawia, to: ‚czy jesteś pewna, że nie będziesz później żałować?’. Nie zadawajmy go

16.01.2021
Kim Cattrall: Bezsenność? To jakby trzytonowy goryl siedział mi na piersi

15.01.2021
Minął 13. miesiąc, od kiedy Julia nie opuściła domu. „Nie chcę ryzykować życiem”

13.01.2021