Przejdź do treści

„Jestem, badam się” – akcja, która ma przypominać kobietom o badaniach profilaktycznych

akcja jestem, badam się
Instagram.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Źródło: Gettyimages.com
Jak prawidłowo przewozić noworodki i niemowlęta w foteliku samochodowym? Odpowiadają Położne dla Ciebie
Fot.: Gettyimages.com
Jak powstaje mleko UHT i czy jest mniej zdrowe od mleka pasteryzowanego? Dietetyczka wyjaśnia
jęczenie w seksie
Jęczysz w trakcie seksu, bo „tak trzeba”? Psycholożka odradza
kobieta z twarzą w cieniu
Pielęgnacja skóry atopowej jesienią. Wiemy, co zrobić, by AZS nie było tak uciążliwe
„Mam ochotę uciec na koniec świata”. Dlaczego przed okresem czujemy się czas tak beznadziejnie?

Ruszyła druga edycja kampanii społecznej „Jestem, badam się”. Włączyły się w nią kobiety z całej Polski, publikując w mediach społecznościowych swoje zdjęcia z kartkami, na których wpisują swoje role życiowe, np. jestem mamą, badam się. Akcja ma na celu zmotywować jak największą liczbę kobiet do regularnych badań profilaktycznych. 

Kampania społeczna „Jestem, badam się” to pomysł Klaudii Wnuk-Adamczyk, jednej z ostrowieckich blogerek. – Wiosną wszystko budzi się do życia i chcemy pobudzić kobiety, żeby przebadały się, żeby ten wiosenny powiew był impulsem do skontrolowania swojego zdrowia – mówi Klaudia. Organizatorka podkreśla, że przekaz akcji jest prosty i w tym tkwi jej siła.

– W tym roku akcja aktywizuje do przebadania się kobiety ze względu na zawód, wykształcenie lub hobby. Ubieramy się w kolor czerwony, robimy zdjęcie z kartką, z napisem „Jestem fryzjerką, badam się”, „Jestem pedagogiem, badam się”, „Jestem podróżniczką, badam się”, „Jestem gospodynią domową, badam się. Szukajcie nas pod hashtagiem #Jestembadamsię – wyjaśnia.

Dbaj o siebie – rób profilaktyczne badania

Jej zdaniem kobiety bardziej utożsamiają się z osobami z najbliższego otoczenia niż z modelkami, aktorkami czy influencerkami, dlatego na plakatach, promujących akcję, pojawiły się „dziewczyny z sąsiedztwa” – kobiety z powiatu ostrowieckiego.

– Jeśli zobaczymy koleżankę, sąsiadkę, nauczycielkę lub swoją fryzjerkę, przekaz akcji staje się bardziej wiarygodny – stąd pomysł na taki przebieg tego wydarzenia – mówi Klaudia Wnuk-Adamczyk.

Plakat, który można oglądać w gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich oraz placówkach edukacyjnych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, ma na celu uświadomienie i przypomnienie kobietom, że oprócz dbania o urodę trzeba się regularnie badać.

To już druga edycja akcji „Jestem, badam się”. Pierwsza doczekała się miliona udostępnień w Polsce, ale także Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Szkocji czy Francji. Z kolei 120 kobiet zdecydowało się na umieszczenie swoich zdjęć. W ubiegłym roku kobiety ubrane były na niebiesko i na kartce wpisywały swoje role życiowe.

Polki zachęcają kobiety do kontrolowania swojego zdrowia

Tegoroczna akcja ma podobny charakter. W sieci z godziny na godzinę przybywa coraz więcej postów opatrzonych hasztagami #jestembadamsię #przebadajsięnawiosnę.

@pokularna: „Myślę, że to najlepsza pora na wiosenne, zdrowotne porządki”.

@gajapisze.pl: „Dzisiaj Równonoc Wiosenna, więc możemy już oficjalnie mówić, że jest wiosna. To idealny moment na badania okresowe – ja niedawno robiłam USG piersi, bo dwie kobiety w mojej bliskiej rodzinie zmarły na raka piersi. Cieszę się, że mogę wziąć udział w tej akcji i mam nadzieję, że będzie to dla Was impuls by pójść na badania”.

@takababka: „Jestem projektantką. Jestem taką babką. Jestem kobietą badam się. Kobietki, przyszła wiosna, wszystko budzi się do życia i chciałabym Was zachęcić do wiosennego przeglądu swojego stanu zdrowia. Sprzątamy szafy, myjemy okna, a warto zadbać także o swój wewnętrzny porządek. Wiosna to doskonały czas, żeby w końcu odbyć długo odkładaną wizytę u ginekologa.

Do dzisiaj pamiętam moją pierwszą wizytę u ginekologa. Dowiedziałam się wtedy, że mam nadżerkę. Prosty, choć nieprzyjemny zabieg sprawił, że dzisiaj nie ma po niej najmniejszego śladu, wszystko ładnie się zagoiło i jestem zdrowa. Gdybym odkładała wizytę dalej, możliwe, że zrobiłoby się z tego, coś znacznie groźniejszego, o czym nawet nie chce myśleć. Dlatego warto badać się regularnie i monitorować stan swojego zdrowia, a nie czekać na sygnały z wewnątrz, bo wtedy może być na późno”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Jestem Claudia. Jestem projektantką. Jestem taką babką. Jestem kobietą badam się ❤️ Kobietki, przyszła wiosna, wszystko budzi się do życia i chciałabym Was zachęcić do wiosennego przeglądu swojego stanu zdrowia 👩🏽‍⚕️ Sprzątamy szafy, myjemy okna, a warto zadbać także o swój wewnętrzny porządek 😊 Wiosna to doskonały czas, żeby w końcu odbyć długo odkładaną wizytę u ginekologa. #przebadajsięnawiosnę Kiedy dostałam propozycję wzięcia udziału w akcji społecznej #jestembadamsię, zdecydowałam się bez żadnego wahania. To akcja od kobiet dla kobiet, bo musimy się wzajemnie wspierać i motywować. Jeśli ten post zachęci chociaż jedną kobietę do przebadania się, to moja misja będzie spełniona 🤗 Do dzisiaj pamiętam moją pierwszą wizytę u ginekologa. Dowiedziałam się wtedy, że mam nadżerkę. Prosty, choć nieprzyjemny zabieg sprawi, że dzisiaj nie ma po niej najmniejszego śladu, wszystko ładnie się zagoiło i jestem zdrowa. Gdybym odkładała wizytę dalej, możliwe, że zrobiłoby się z tego co znacznie groźniejszego, o czym nawet nie chce myśleć. Dlatego warto badać się regularnie i monitorować stan swojego zdrowia, a nie czekać na sygnały z wewnątrz, bo wtedy może być na późno 😓 To jak, umawiamy wizyty? 😊 ____________________________________ #wiosna #pierwszydzienwiosny #jestemkobietą #zdrowie #badamsie #akcjaspoleczna #kobietykobietom #portrait #takababka

Post udostępniony przez TakaBabka.pl (@takababka)

@janewhatsup: „Najgorsze czego doświadczyłam przez ostatnie półtora roku to nie pobyty w szpitalu, ciągłe operacje i wyczerpujące leczenie, ale czekanie na korytarzu na wizytę u onkologa i wyrok jaki miał zapaść za drzwiami gabinetu.
Po profilu niczego nie widać. Uśmiechnięta i zadowolona z życia młoda dziewczyna. Na pewno tak sobie teraz myślisz. Coś chyba źle przeczytałam/em. Ale czy pamiętasz, że tu w tym internetowym świecie każdy pokazuje tylko to, co chce pokazać ? Nie łatwo jest się dzielić smutkiem i tym, co nas bezpośrednio dotyka. Tym bardziej chorobą, bólem i cierpieniem.

Ostatni czas był na prawdę ciężki. Instagram był dla mnie formą terapii, oderwania się, zajęcia głowy i myśli, kiedy dochodziłam powoli do siebie po najgorszym. Nadal nie jest dobrze, ale jest o niebo lepiej od najgorszego. Moja „przyjaciółka” będzie ze mną już na zawsze, bo zbyt późno zostałam zdiagnozowana i za daleko to wszystko zabrnęło, choroba powoli opanowuje cały mój organizm, ale Ty możesz jeszcze sobie pomóc. Wystarczy, że będziesz się regularnie badać. Ty i Twoi najbliżsi, o których także powinnaś/powinieneś zadbać”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

W ostatnim czasie przeszłam wiele. Ja i moi Najbliżsi. Niepoddałam się tylko dzięki Nim i to dla Nich codziennie walczę z bólem i wkładam uśmiech na twarz. Myślę pozytywnie. Najgorsze czego doświadczyłam przez ostatnie półtora roku to nie pobyty w szpitalu, ciągłe operacje i wyczerpujące leczenie ale czekanie na korytarzu na wizytę u onkologa i wyrok jaki miał zapaść za drzwiami gabinetu. Po profilu niczego nie widać. Uśmiechnięta i zadowolona z życia młoda dziewczyna. Na pewno tak sobie teraz myślisz. Coś chyba źle przeczytałam/em. Ale czy pamiętasz, że tu w tym internetowym świecie każdy pokazuje tylko to, co chce pokazać ? Nie łatwo jest się dzielić smutkiem i tym co nas bezpośrednio dotyka. Tym bardziej chorobą, bólem i cierpieniem. Ostatni czas był na prawdę ciężki. Instagram był dla mnie formą terapii, oderwania się, zajęcia głowy i myśli kiedy dochodziłam powoli do siebie po najgorszym. Nadal nie jest dobrze ale jest o niebo lepiej od najgorszego. Moja „przyjaciółka” będzie ze mną już na zawsze bo zbyt późno zostałam zdiagnozowana i za daleko to wszystko zabrnęło, choroba powoli opanowuje cały mój organizm ale Ty możesz jeszcze sobie pomóc. Wystarczy, że będziesz się regularnie badać. Ty i Twoi najbliżsi o których także powinnaś/powinieneś zadbać. Tak wiele się teraz słyszy o tym, że choroby są utajone i największe uderzenie jest po kilku latach od pojawienia się pierwszych objawów, które często bagatelizujemy. Podobnie było i u mnie. Dlatego tak ważne jest aby się badać i każde niepokojące objawy konsultować ze specjalistą. Zadbaj o siebie, o swoją przyszłość. Ciesz się życiem i zdrowiem. Nie zamieniaj tego na pobyty w szpitalach, operacje, długotrwałe i wyczerpujące leczenie. Na patrzenie jak Twoi bliscy cierpią z bezsilności, z powodu Twojej choroby. Nie ważne ile masz lat. Choroba dotyka w każdym wieku. Wiem co mówię. Zadbaj o siebie. Pomyśl o sobie. BADAJ SIĘ REGULARNIE! @jazwyklamatkaa @kwiatkobiecosci

Post udostępniony przez Asia (@janewhatsup)

@motylkowamama: „Wielkimi krokami zbliża się wiosna, przyroda zaczyna budzić się do życia, więc i my się przebudźmy i zadbajmy o siebie i swoje zdrowie! Jak pewnie większość z Was wie, choruję na toczeń, ale moim jedynym lekarzem nie jest reumatolog… Poza stałą opieką reumatologiczną regularnie wykonuje badania:
✔️ Morfologia
✔️ Badania moczu
✔️ Cytologia
✔️ Badanie piersi
✔️ Echo serca
✔️ Badania tarczycy
Czasami wydaje nam się, że jesteśmy niezniszczalne, a choroby dotykają tylko „innych”…. Niestety tak nie jest. To może przytrafić się każdej z nas. Dlatego warto badać się profilaktycznie. Nie zajmie nam to wiele czasu, a może zaoszczędzić stresu w przyszłości…”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#jestembadamsię #jestempasjonatkąprzyrodybadamsię Kochane moje kobietki🌷, wielkimi krokami zbliża się wiosna, przyroda zaczyna budzić się do życia, więc i my się przebudźmy i zadbajmy o siebie i swoje zdrowie! Jak pewnie większość z Was wie, choruję na toczeń, ale moim jedynym lekarzem nie jest reumatolog… Poza stałą opieką reumatologiczną regularnie wykonuje badania: ✔️ Morfologia ✔️ Badania moczu ✔️ Cytologia ✔️ Badanie piersi ✔️ Echo serca ✔️ Badania tarczycy Itp…. Itd… Czasami wydaje nam się że jesteśmy niezniszczalne, a choroby dotykają tylko „innych”…. Niestety tak nie jest. To może przytrafić się każdej z nas. Dlatego warto badać się profilaktycznie. Nie zajmie nam to wiele czasu, a może zaoszczędzić stresu w przyszłości… Dlatego kochane moje, bardzo zachęcam Was, #przebadajsięnawiosnę! Zachęć do badań mamę, córkę, siostrę, przyjaciółkę… w grupie raźniej 🙂 Kobiety dla kobiet… Wspierajmy się 💪 Początki mojej choroby to totalny brak sił i chęci do czegokolwiek, zadyszki i chęć spania na okrągło… Na początku wydawało mi się, że to przemęczenie, bo mam małe dziecko, bo życie na wysokich obrotach itp., nawet przez myśl mi nie przeszło że może być to poważna choroba! Dlatego nie bagatelizujmy nawet najmniejszych objawów. Badajmy się regularnie. 💪 PROFILAKTYKA naszą siłą💪 Zrób to dla siebie ❤️ Zrób to dla tych, których kochasz❤️ Zrób to na wiosnę ❤️ #przebadajsięnawiosnę ❤️ Bardzo dziękuję @jazwyklamatkaa za ponowne zaproszenie do wzięcia udziału w tej cudownej akcji😘❤️ Odwalasz kawał dobrej roboty 👍💪 Mam nadzieję, że dzięki mojemu udziałowi w tej akcji, chociaż jedna kobieta się przebada na wiosnę ❤️ A Wy badacie się regularnie? 😉 Przyznać mi się tutaj szybko😜 A która dawno się nie badała, to szybko nadrabiać zaległości😉 Przebudźmy się na wiosnę. 🌷 Miłego dnia ❤️ Kamila #akcjaspoleczna #badajsie #dbamozdrowie #kochamsiebie #polishwomen #polskakobieta #toczen #sle #lupus

Post udostępniony przez MotylkowaMama (@motylkowamama)

@nicponwkuchni: „My kobiety, a szczególnie mamy, mamy tendencje do stawiania siebie na ostatnim miejscu. Wciąż zajęte obowiązkami, pracą, dziećmi zapominamy, że nie jesteśmy ze stali i często odkładamy wizyty czy badania na później. Może teraz, kiedy wiosna nadchodzi warto coś z tym zrobić? Przez chorobę zbyt wcześnie straciłam najważniejszą Kobietę mojego życia, a druga, dzięki samobadaniu i wczesnemu rozpoznaniu, wygrała tę walkę”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Kochane kobiety! Biorę udział w akcji społecznej #jestembadamsię Akcja ma na celu zwrócenie uwagi kobiet na systematyczne badania profilaktyczne. My kobiety, a szczególnie mamy, mamy tendencje do stawiania siebie na ostatnim miejscu. Wciąż zajęte obowiązkami, pracą, dziećmi zapominamy, że nie jesteśmy ze stali i często odkładamy wizyty czy badania na później. Może teraz, kiedy wiosna nadchodzi warto coś z tym zrobić? Przez chorobę zbyt wcześnie straciłam najważniejszą Kobietę mojego życia, a druga, dzięki samobadaniu i wczesnemu rozpoznaniu, wygrała tę walkę. Popieram akcję z całego serca! #przebadajsięnawiosnę Dziękuję @jazwyklamatkaa za zaproszenie do tej inicjatywy 😘 #badamsięregularnie #badania #kobieta #profilaktyka #mama #instagirls #woman #instawomen #instamama #preventivecare #preventive #health #examineyourself

Post udostępniony przez Przepisy | Alergia | Foodphoto (@nicponwkuchni)

@magda.m.blog: Badam się! Bo jestem mamą, świadomą kobietą, i chcę być – jak najdłużej! Nie to, że gdybym była mamą chłopców, to bym się nie badała. Ale dziś działają #kobietydlakobiet , a przykład idzie z góry! Mam nadzieję, że i moje córki będą świadome i będą regularnie się badać! Zadbam o to! #przebadajsienawiosne i zrób cytologię, morfologię, badanie piersi. To bardzo, bardzo ważne! Wcześnie wykryte choroby są dużo łatwiejsze do wyleczenia. Obudź się i zadbaj o swoje zdrowie”.

@pyza_sojova: „Tak jak budzi się przyroda, tak my, kochane baby powinnyśmy się obudzić do badań, które mogą uratować nam życie! To piękne, ze kobiety walczą o siebie wzajemnie i zachęcają do troski o to, co mamy najcenniejsze – o zdrowie i życie”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

JESTEM FAJNA FRELKA-BADAM SIE! Kochani! Z wielką radością chcę Was poinformować, ze zostałam ambasadorką wspaniałego projektu #jestembadamsie ❤️ Już jutro oficjalnie świat obudzi się na nowo, a wszystko zacznie znowu żyć 🌷 I tutaj chciałabym Wam powiedzieć, dlaczego zdecydowałam się na udział w tym przedsięwzięciu. Tak jak budzi się przyroda, tak my, kochane baby powinnyśmy się obudzić do badań, które mogą uratować nam życie! To piękne, ze kobiety walczą o siebie wzajemnie i zachęcają do troski o to, co mamy najcenniejsze – o zdrowie i życie ❤️ Nie zastanawiaj się wiec dłużej droga koleżanko, bierz pod pachę mamę, siostrę, przyjaciółkę, ciocię i umówcie się na cytologię, badanie piersi, morfologię. Wszakże lepiej zapobiegać niż leczyć! 😊 Wiosna przychodzi co roku, zawsze tak samo piękna i potężna. My nasze wiosny niestety mamy policzone. Sprawmy, by było ich jak najwiecej, zawsze tak samo pięknych, niosących nadzieje i radość ❤️ #jestembadamsię #przebadajsienawiosne #wiosna #profilaktyka #zdrowie #kobietyinspirująkobiety #kobietykobietom #polishgirl #polishwoman #girl #woman #healthy #spring #brunette #plussize #plussizestyle #style #lookoftheday #polskadziewczyna #dziewczyna #bodypositive #motywacja #motivation #girls #girlpower #katowice #akcja #photooftheday #photooftheday

Post udostępniony przez Pyza Sojova (@pyza_sojova)

@pozeramstrony: „Warto być zdrowym dla naszych bliskich i nas samych! Badajcie się kobiety”.

@nieidealnaanna: „Jesteś gospodynią domową, nauczycielką, sekretarką, podróżniczką, a może tak jak ja blogerką? To wszystko nie ma znaczenia, bo w obliczu choroby wszystkie jesteśmy równe”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

– „To śmierć mamy postawiła mnie do pionu. Kiedy bliska Ci osoba odchodzi praktycznie z dnia na dzień, postanawiasz, że nie popełnisz jej błędów. Dlatego zawsze w urodziny robię cytologię, Nowy Rok witam zestawem szczegółowych badań włącznie z USG piersi i jajników. Poza tym mam dwie córki, kto jeśli nie ja pokaże im, że badania są ważne? Powinny stać się dla nas normalnym, nawykowym działaniem, jak mycie zębów, czy robienie makijażu”. Więcej na blogu @matka_zywicielka ‼️❣️‼️❣️‼️❣️‼️❣️‼️❣️‼️❣️ #Jestembadamsię to akcja społeczna od kobiet dla kobiet. Klaudia @jazwyklamatkaa już po raz drugi aktywizuje nas wszystkie do „wiosennego przeglądu” własnego zdrowia. W tym roku motywem przewodnim akcji jest aktywizacja kobiet bez względu na to czym zajmują się zawodowo. Jesteś gospodynią domową, nauczycielką, sekretarką, podróżniczką, a może tak jak ja blogerką? To wszystko nie ma znaczenia, bo w obliczu choroby wszystkie jesteśmy równe. #akcjaspoleczna #zdrowo #zdrowie #badamsięregularnie

Post udostępniony przez Anna Chomiak (@nieidealnaanna)

@beztroskamama: „Badam się regularnie, odwiedzam ginekologia nie tylko gdy mnie coś boli, zdrowo jem, aktywnie spędzam czas. Robię to dla siebie, bo chcę zabrać córki w góry. Pokazać im, jak piękna jest Polska. Zobaczyć, jak idą do przedszkola, szkoły, na studia. Słuchać ich marzeń. Patrzeć, jak je realizują. Poczuć łzę szczęścia na ich ślubie. Przytulić wnuki. A najbardziej pragnę spełnić te wszystkie moje marzenia, do tego potrzebne jest zdrowie. Przebadaj się i Ty”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Po raz drugi biorę udział w kampanii społecznej zorganizowanej przez Klaudię @jazwyklamatkaa chcemy przypomnieć każdej kobiecie o tym jak ważna jest dla rodziny i dla samej siebie. ➡️ badam się regularnie ➡️ odwiedzam ginekologia nie tylko gdy mnie coś boli ➡️zdrowo jem ➡️ aktywnie spędzam czas Robię to dla siebie, bo chcę ❤️ zabrać córki w góry ❤️ pokazać im jak piękna jest Polska ❤️ zobaczyć jak idą do przedszkola, szkoły studia ❤️ słuchać ich marzeń ❤️ patrzeć jak je realizują ❤️ Poczuć łzę szczęścia ma ich ślubie ❤️ przytulić wnuki A najbardziej pragnę spełnić te wszystkie moje marzenia, do tego potrzebne jest zdrowie. Przebadaj się i Ty. #przepadajsięnawiosnę #jestemważnadlasiebie #jestembadamsię #jestemchustomama #kochamsiebie #badamsieregularnie #dbamosiebie #wiosna2019 #jestemblogerką #szczesliwemacierzynstwo #zdrowamama #zdrowie #nicminiewisi #noszebokocham #noszeniemaznaczenie

Post udostępniony przez Agata Pęksyk (@beztroskamama)

@mloda_mama: „Dzięki badaniom profilaktycznym, robionym co pół roku, możemy być na bieżąco ze swoim zdrowiem i uniknąć długotrwałego,nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy niektórych chorób. Badania profilaktyczne to nasza polisa ubezpieczeniowa na zdrowie. Ja się badam! A Ty?”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Zostałam zaproszona do akcji społecznej # JESTEMBADAMSIĘ#, która jest od kobiet dla kobiet. Na czym ona polega? Na tym aby namówić Was drogie Panie o zadbanie o swoje zdrowie! O profilaktyce dużo się mówi, ale praktyka nie wygląda różowo. Nie lubimy się badać. Najczęstszą wymówką jest dla nas brak czasu, a odwiedzamy lekarza w tedy gdy zachodzi taka potrzeba i to jest błąd! Każda z nas powinna pamiętać o badanich profilaktycznych przeznaczanych dla swojej grupy wiekowej. Spójrzmy w lusterko i zobaczmy! Jesteśmy kobietami, żonami, matkami, córkami, siostrami, wnuczkami – mamy dla kogo żyć! A to jest przecież najważniejsze! A dzieki badaniam profilaktycznym robionym co pół roku możemy być na bieżąco ze swoim zdrowiem i uniknąć długotrwałego,nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy niektórych chorób. Badania profilaktyczne to nasza polisa ubezpieczeniowa na zdrowie. Ja się Badam! A Ty? #wiosna#przebadajsienawiosne#jestembadamsię#jestem#kobieta#żona#matka#mam#dla#kogo#żyć#badamsieregularnie#badania#akcjaspoleczna#dlakobietodkobiet#profilaktyka#dbamosiebie#

Post udostępniony przez Ela (@mloda_mama)

Też możesz dołączyć do akcji „Jestem, badam się”. Wystarczy, że ubierzesz się w kolor czerwony. Na kartce napiszesz hasło „Jestem (wykształcenie, zawód, hobby), badam się”. Zrobisz sobie zdjęcie i opublikujesz je w mediach społecznościowych, dodając hasztagi: #jestembadamsie #jazwyklamatkaa#przebadajsienawiosne

To nie wszystko. Odpowiedz sobie na pytanie: kiedy ostatni raz wykonałaś badania profilaktyczne – cytologię, USG piersi, morfologię? Często w zgiełku życia rodzinnego, zawodowego zapominamy o tym. Mamy tendencję do myślenia o innych a o sobie nie pamiętamy. Wiosną wszystko budzi się do życia, niech ciebie pobudzi do tego, aby się przebadać!

Zobacz także

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

dziewczyna robiąca selfie

„Kanon piękna się zmienił, bo pewne cechy lepiej wyglądają na zdjęciach” – mówi dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda

Książki a na nich figurki dinozaurów

Oddaj książkę i stwórz bibliotekę dla chorujących! Ruszyła Wielka Zbiórka Książek

Kobieta leży na łóżku

Laparoskopia endometriozy – cena. Prywatnie czy na NFZ?

Kobieta owinięta w szalik, a tle rozmyty jesienny krajobraz.

Z czym najczęściej przychodzimy do lekarza jesienią i zimą? Jak uniknąć choroby? Radzi lekarz rodzinny Michał Sutkowski

Pani Ania

Pani Ania ma 93 lata i konto, które podbija Instagram. „Chcę pokazać, że wiek nie determinuje tego, że nie można robić w swoim życiu ciekawych rzeczy, ani nie zwalnia nas z obowiązków społecznych i obywatelskich”

Coroczny problem wyrzucania zwierząt latem. Jak temu zapobiegać?

#WomenSupportingWomen - akcja / Instagram

Miliony kobiet wrzuciły na Instagrama swoje czarno-białe zdjęcia. O co w tym chodzi?

Badania profilaktyczne dziecka / istock

Jakie badania profilaktyczne warto zrobić dziecku w wakacje? Pediatra Ewa Miśko-Wąsowska wyjaśnia

Gdy twój chłopak nie chce się badać. W jaki sposób go do tego nakłonić?

szczoteczka do cytologii

Szczoteczka do cytologii – jak wygląda cytologia?

kobieta podczas mammografii

BI-RADS 0-5. Co oznacza wynik mammografii w skali BI-RADS?

kobieta karmiąca piersią

Ból zęba a karmienie piersią – sposoby na ból zęba

Wizyta u ginekologa / istock

Polki nie chodzą do ginekologa, bo się wstydzą! Mowa o kilku milionach dorosłych kobiet

Czym jest atrofia i których narządów może dotyczyć? Przyczyny oraz leczenie zaniku tkanek

Kobieta trzyma holter EKG

EKG i holter EKG – jak wyglądają te badania, kiedy się je wykonuje?

Pielęgniarka pobiera krew kobiecie

Badanie krwi – podstawowe, kiedy je wykonywać i ile się czeka na wynik

kobieta u ginekologa

Cytologia – jak się przygotować, kiedy wykonać badanie?

Badanie PSA - interpretacja wyników, norma i praktyczne informacje

Badanie PSA – interpretacja wyników, norma i praktyczne informacje

Badanie TSH wykonywane jest w diagnostyce chorób tarczycy.

Badanie TSH – co to jest i kiedy należy je robić

kolonoskopia - lekarka przy urządzeniu do kolonoskopii

Kolonoskopia – jakie są wskazania, jak przygotować się do badania?

Badanie krwi AST - co to jest i jak interpretować wyniki?

Badanie krwi AST – co to jest i jak interpretować wyniki?

Gastroskopia to jedno z badań endoskopowych.

Gastroskopia – na czym polega badanie i jak się do niego przygotować?

Endoskopia / Fot. s4svisuals/AdobeStock

Endoskopia – co to jest? Na czym polega badanie endoskopowe?

Paulina Przybysz

#Hot16Challenge2 łączy artystów. „Życie jest sexy, bo masz prawo iść do przodu. Nawet jeśli ci zabronią się poruszać bez powodu”

Najpopularniejsze

Masturbacja może być jeszcze przyjemniejsza. Poznaj sposoby masturbacji

Płatki kwiatków na otwartej dłoni

Zastrzał – 7 domowych sposobów jak sobie z nim poradzić

Ból trzustki - kobieta trzymająca się za brzuch

Ból trzustki – jak boli trzustka i jak odróżnić ból trzustki od bólu żołądka?

Para na kanapie

Seks analny – co to jest i jakie są najlepsze pozycje analne?

Kobieta leży na łóżku

Seks analny to czysta przyjemność! Jak wzbogacić swój erotyczny repertuar?

5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku

5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku

Kobieta pokazuje język, na nim jest zaznaczony czerwony punkt

Krosta na języku – przyczyny powstawania, leczenie. Skąd się bierze krosta na języku i jakie ma formy?

Truskawki - produkty bogate w błonnik

Błonnik – w czym jest go dużo? Sprawdź, jakie owoce i warzywa są bogate w błonnik

kobieta, którą bolą plecy

O czym świadczy ból pod łopatką? Charakter bólu, objawy i możliwe sposoby leczenia

Lekarz siedzi przy biurku i wypisuje długopisem skierowania

Jak długo ważne są skierowania na badania lekarskie? Najważniejsze informacje, o których warto pamiętać.

Kobieta krzywi się z powodu bólu spowodowanego złamanym palcem

Jak rozpoznać złamanie palca – czyli objawy złamanego palca u ręki i stopy?

Kiedy występuje niskie ciśnienie i wysoki puls?

Niskie ciśnienie i wysoki puls – kiedy występują? Co to oznacza?

spuchnięta powieka - kobieca powieka

Spuchnięta powieka – przyczyny i leczenie opuchlizny. Domowe sposoby na opuchnięte powieki.

Wada wzroku minus czy plus? A może astygmatyzm? Rodzaje wad wzroku

Wada wzroku minus czy plus? A może astygmatyzm? Rodzaje wad wzroku

Co oznacza obniżona temperatura ciała i jakie są jej przyczyny? Kiedy spadek temperatury może być niebezpieczny?

Co oznacza obniżona temperatura ciała i jakie są jej przyczyny? Kiedy spadek temperatury może być niebezpieczny?

Objawy odstawienia alkoholu. Jakie są korzyści z niepicia alkoholu?