Przejdź do treści

Maisie Williams: nadal leżę w łóżku i przed snem wyliczam rzeczy, które w sobie nienawidzę

Maisie Williams
Maisie Williams . Zdj: Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
3 powody, dla których jesienią warto zacząć się suplementować
3 powody, dla których jesienią warto zacząć się suplementować
Kobieta karniąca dziecko piersią
8 szkodliwych mitów dotyczących karmienia piersią
Dzieci z nowotworem siedzą przy stoliku na krzesełkach i czytają książki, uśmiechają się
„Wyprzedzamy nowotwór”. Kampania zwracająca uwagę na wczesne objawy raka u dzieci, które łatwo pomylić
Strajk #JesieńŚredniowiecza
PiS chce 5 lat kary więzienia za edukację seksualną. W całej Polsce odbędą się protesty pod hasłem „Jesień Średniowiecza”
HEJ To JA! Dołącz do akcji przeciwko hejtowi wymierzonemu w matki

Dorastanie z Aryą Stark nie mogło być łatwe. – Każdego dnia mówiłam, że siebie nienawidzę. Najpierw po cichu, a potem to narastało – już jako dorosła osoba Maisie Williams opowiadała w wywiadach o swoich problemach z emocjami.

By wcielić się w rolę Aryi Stark pokonała 300 kandydatek. Margaret Constance „Maisie” Williams miała wtedy 12 lat i bardzo chciała być tancerką. Niewiele brakowało, a nie poszłaby na casting do „Gry o tron”, bo odbywał się w tym samym czasie co szkolna wycieczka na świńską farmę. Ona jednak marzyła o laptopie i miała nadzieję na rolę, która umożliwi jej sfinansowanie zakupu.

Maisie urodziła się 15 kwietnia 1997 roku w Bristolu w Wielkiej Brytanii jako czwarte dziecko Hilary Pitt, byłej pracownicy uniwersyteckiej.  Dorastała w Clutton w Somerset, później uczyła się w Norton Hill School w Midsommer Norton. Choć  marzyła o pozostaniu tancerką, odeszła z Bath Dance College ze względu na karierę aktorską. Talent do tańca i sprawność fizyczna bardzo przydały się jej podczas wielu scen w serialu HBO.

„Kiedy tańczę, nie wiem, skąd bierze się pewność siebie, ale udaję kogoś innego i wtedy to działa”

Rola Aryi przyniosła jej popularność i światowe uznanie. Tak jak inni dziecięcy aktorzy Maisie Williams uważa dorastanie na planie filmowym za znaczącą i determinującą część swojego życia i otwarcie mówi o wielu trudnościach, jakie stały się jej udziałem. Krótko po otrzymaniu angażu rodzice zdecydowali się wypisać ją ze szkoły, by mogła skupić się wyłącznie na grze aktorskiej. Byli za to powszechnie krytykowani. Kiedy po kilku sezonach „Gry o Tron” Maisie wróciła do szkoły, stała się obiektem szykan.

„Miałam problem z presją rówieśników i starałam się do nich pasować. Ciągle martwiłam się czy mówię odpowiednie rzeczy. To było trudne, grałam przed nimi osobę zwaną ‘Maisie Williams’ (…) To było straszne doświadczenie, które zrobiło mnie naprawdę cyniczną”.

Jak mówiła w wywiadach, dorastanie pod presją kamer, kiedy każda zmiana w wyglądzie jest komentowana i oceniana, nie jest łatwe. Nie pomaga też w poszukiwaniu swojej tożsamości. Już jako 22-latka w audycji radiowej „Happy Place” Maisie opowiedziała o swoich problemach emocjonalnych. Kiedy miała 15 lat, zmagała się z silnymi lękami i problemami z samoakceptacją. „Każdego dnia mówiłam, że siebie nienawidzę. Najpierw po cichu, a potem to narastało i mogłam powiedzieć to przy ludziach, choć tego nie chciałam” – mówiła w wywiadzie.

By poradzić sobie z narastającym smutkiem Maisie poszła na terapię i zaczęła brać silne leki. Jak jednak mówiła, otępiały ją tak, że nie czuła już lęku, ale także żadnych innych uczuć. Choć Williams nie opowiedziała o swoich próbach samobójczych, w jednym z wywiadów zrobiła to jej przyjaciółka Sophie Turner. Jak zdradziła,  jedna z bardzo bliskich jej osób dwukrotnie próbowała popełnić samobójstwo, raz podcinając sobie żyły a raz zażywając za dużo narkotyków. Nazwisko Williams nie padło, ale domyślono się, że mówiła o swojej serialowej siostrze.

Taylor Swift: Moje życie to dużo telewizji, dużo kotów i przyjaciółek. I co z tego?

Maisie Williams uzależniła się także od czytania negatywnych komentarzy na swój temat w mediach społecznościowych. „To naprawdę wiele ze mnie wyciągnęło, to jak ciągła linia taśmowa informacji o tym, co inni o tobie myślą w twojej kieszeni (…). Nadal leżę w łóżku przed snem i wyliczam rzeczy, które w sobie nienawidzę”.

Serial „Gra o Tron” znany jest ze scen brutalności i seksu. Grana przez Maisie Arya Stark zabiła ponad 60 innych postaci. W jednym z odcinków znalazła się scena seksu Aryi z Gendrym Baratheonem, którego zagrał Joe Dempsie. 31-letni aktor przyznał, że było to szczególne doświadczenie, bo znał 20-letnią wówczas Maisie od czasów, kiedy dołączyła do ekipy filmowej jako 12-latka.

„Być może kiedy skończę pracę na planie serialu, zrobię coś ze swoim wyglądem. Może nie przefarbuję włosów na zielono, ale na pewno będzie to coś drastycznego. Emma Watson po „Harrym Potterze” obcięła się na krótko. Rozumiem to, bo po jakimś czasie pragniesz się zmienić. Choćby po to, żeby ludzie mogli inaczej na ciebie spojrzeć”.

Po zakończeniu ósmego sezonu „Gry o Tron” w maju 2019 roku Maisie zaangażowała się w kolejne projekty, które będzie realizować także w przyszłym roku. Wiosną ma zagrać postać Wolfsbane w superbohaterskim filmie Disneya i Studia Fox „The New Mutants”. Ma także zagrać w komediowej serii Sky Uk „Two Weeks to Live” oraz w thrillerze „The Owners”.

„Ludzie pytają mnie, czego chcę od życia, które zacznie się wraz z zakończeniem „Gry o Tron”. Odpowiadam im szczerze, że chcę normalnego życia z ludźmi, których kocham, którzy są wobec mnie szczerzy i naprawdę im na mnie zależy. Nie chcę nic więcej z tego szalonego świata show biznesu, bo nie jest tego wart”.

Młodziutka aktorka już kilka lat temu udowodniła, że jej talent wykracza poza jedną filmową produkcję. W 2012 roku, jako najmłodsza w historii programu, otrzymała nagrodę Portal dla najlepszej aktorki drugiego planu w kategorii telewizyjnej i drugą statuetkę dla najlepszego młodego aktora. W 2013 roku została nominowana do Nagrody Młodych Artystów za najlepszą grę w serii telewizyjnej w kategorii drugiego planu. W tym samym roku otrzymała Teen Awards Radia BBC dla najlepszego brytyjskiego aktora.

Poza uznaną na całym świecie „Grą o Tron” Maisie zagrała m.in. w thrillerze BBC „The secret of Crickley Hall” i „Heatstroke” w 2012 roku, „Gold” w 2013, „The Falling” w 2014 roku,  oraz kilku krótkich produkcjach takich jak „Up the Roof”. W 2015 roku otrzymała nagrodę Shooting Star podczas 65. berlińskiego festiwalu filmowego. W tym czasie wystąpiła także gościnnie w czterech odcinkach 9 sezonu brytyjskiego kultowego serialu „Doctor Who”. W 2018 roku zagrała w „Early Man” obok Eddiego Redmayne i Toma Hiddlestona. Wstąpiła także na deskach teatru Hampstead w Londynie w sztuce „I and You” Lauren Gunderson.

W 2016 roku działalność rozpoczęła Daisy Chain Productions, współzałożona przez Williams firma produkująca filmy krótkometrażowe, sztuki  teatralne i seriale dla telewizji.

W 2018 roku na rynek trafiła wersja beta aplikacji społecznościowej „Daisie”, którą wymyśliła i prowadzi razem z producentem Domem Santrym. Przy tworzeniu aplikacji, która ułatwia artystom i użytkownikom różnych branż modowych, produkcyjnych, filmowych oraz fotograficznych poznawać się i nawiązywać współpracę, wspierał ich także nowy chłopak Maisie Reuben Selby, który pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji.  Już po dwóch miesiącach od startu pełnej wersji online aplikacja miała już 100 tys. użytkowników a po kilku miesiącach zgromadziła 2 miliony funtów. W marcu 2019 roku Maisie Williams opowiedziała o swojej aplikacji uczestnikom TEDx-a. Swoją prezentację zatytułowała: „Nie staraj się o bycie sławnym, a utalentowanym”.

„Naszym ostatecznym celem jest stworzenie wspólnoty artystów, którzy współpracują ze sobą i dzielą się projektami. Chcemy pomóc ludziom rozwijać ich kariery”

Innym projektem w który Maisie jest zaangażowana, jest tzw. „Project Delfin”, rozpoczęty jeszcze w latach 70-tych przez Richarda O’Barry’ego, poświęcony ochronie delfinów na całym świecie. Maisie wzięła udział w akcji #DontGoToSeaWorld wymierzonej przeciwko amerykańskiej kontrowersyjnej sieci oceanariów i parków rozrywki SeaWorld Enterteinment. Poza tym wystąpiła w Taiji w Japonii, gdzie protestowała przeciwko polowaniu na delfiny. W 2018 roku we współpracy z „Project Delfin” wypuściła limitowaną serię koszulek z wzorem swojego autorstwa i napisem „A Girl Will Save Dolphins” (Dziewczyna uratuje delfiny). Nadruk jest inspirowany postacią Aryi Stark i prezentuje Maisie z trzema delfinami. Maisie, jako ambasadorka projektu, opowiada o nim także na swoim Instagramie, gdzie ma 11,8 milionów obserwujących.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Polecamy

Gluten to puszka Pandory

„Nie przekonuję, żeby porzucić chleb, bo ten można wypiekać z najróżniejszych składników. Ale apeluję do nie jedzenia współczesnej pszenicy i jej pochodnych!” – mówi Agnieszka Pająk, health coach

Kim jest wysoko wrażliwa osobowość?

„Osoby wysoko wrażliwe (WWO) wchłaniają nastroje ludzi dookoła, silniej przeżywają stres, mają żywsze sny, bogatszą wyobraźnię i błyskotliwe poczucie humoru” – mówi dr psychologii Monika Baryła-Matejczuk

Bergamotka jest skarbnicą witaminy A i C

„Bergamotka jest prawdziwą skarbnicą witaminy A i C, pomaga przy przeziębieniach, ma pozytywny wpływ na psychikę, pomaga w stresie, ułatwia zasypianie oraz pogłębia sen” – mówi dr Grażyna Pająk

Joga powięziowa

„Na zajęciach jogi powięziowej masz czas, żeby zastanowić się, co się dzieje w twoim ciele, a ciało jest nośnikiem tego, co w głowie i w sercu” – mówi Patrycja Adaszewska, trenerka jogi powięziowej.

Zainteresują cię również:

„W Polsce kobiety stawiają sobie bardzo wysokie wymagania wobec tego, jak mają wyglądać. Są niezwykle urodziwe, a mimo to, mają bardzo dużo kompleksów” – mówi Natalia Zawada, projektantka i właścicielka marki STARSEEDS

„Drażni mnie terror ciałopozytywności, z pozytywności obdzierany” – blogerka szczerze o body positive

archiwum prywatne

Wrzuciłam do sieci swoją fotkę, na której jestem bez makijażu. Zrobiłam to, bo jestem dla siebie ważna

Kompleksy i historie, które kryją się za nimi. Seria zdjęć „Rock Your Body” pokazuje, jak odważna jest prawda

„Jeśli jesteś kobietą, musisz ciągle udowadniać swoją wartość. Może to mnie nauczyło pracować intensywniej niż inni? Choć taka sytuacja doprowadza mnie do wściekłości” – mówi Agnieszka Sierotnik

„Kiedy szłam z kimś do łóżka, zasłaniałam swoje rozstępy. Dopiero po długim czasie zrozumiałam, że moi partnerzy i partnerki nie zwracają na to żadnej uwagi” – mówi Katarzyna, która polubiła swoje niedoskonałości

„Polki pozwalają, żeby bez końca dokładać im obowiązków. A zdrowy egoizm jest po to, żeby czasem powiedzieć nie” – mówi Karolina Cwalina-Stępniak, autorka książki „#girlstalk Dziewczyny, rozmowy, życie”

Ula Chincz

Ula Chincz: siwych włosów nie zamierzam się wstydzić i nie zamierzam ich przykrywać!

Katarzyna Bosacka

Katarzyna Bosacka: jestem dumna z moich zmarszczek, bo ciężko sobie na nie zapracowałam

„Podnieść piersi? Ale dla kogo? Mi się podoba i tylko to się liczy” – pisze piosenkarka Tanerélle na Twitterze

https://www.instagram.com/iamhalsey/

Halsey z niewydepilowanymi pachami na okładce muzycznego czasopisma. „Jesteśmy z ciebie dumni” – piszą fani

meryl streep

Meryl Streep: kiedy skończyłam czterdzieści lat, dostałam trzy oferty zagrania czarownicy

„Przecież wiadomo, że gruba dziewucha nie może mieć przystojnego faceta. A jak ma, to na bank jest feedersem!” – mówi Ewa Zakrzewska, modelka plus size

Paulina Kitlas-Śliwińska: nie ma powodu, by nie uważać grubych ciał za piękne

brene brown

Brené Brown: Odwagi! Wyjdź na scenę i nie wstydź się być wrażliwa. Nawet jak przegrasz, to wygrasz

Kryzys wieku średniego dotyka wiele osób. Blogerka Agata Komorowska dzieli życie na 10-tki, by pokazać, na co tracimy czas

Swietłana Aleksiejewa: używam moich blizn, aby pomagać innym

Dziewczyno – rozbierz się i pochwal się sobie. Dzisiaj wieczorem koniecznie zrób to ćwiczenie

„Jak to możliwe, że nie mam rąk i nogi, a mam chłopaka i pracę, kiedy ona jest zdrowa i ładna, a tego nie ma” – mówi w rozmowie z Hello Zdrowie Aldona Plewińska, modelka inna niż wszystkie

Jestem Niesamowita - Agnieszka Sienkiewicz, Ewelina Lisowska, Maxineczka

„Jestem niesamowita” – akcja pokazująca, że kobiety potrafią mówić o sobie w superlatywach

Wyjdź ze swojej głowy! Ile razy myślałeś o osobie spotkanej w windzie, ale bałeś się odezwać? Spot reklamujący obuwie świetnie pokazuje, co tracimy będąc nieśmiałymi

„Nierealistyczne uwielbienie dla siebie skutkuje odpychającym dla innych poczuciem, że wszystko się takiej osobie należy”. O samoakceptacji mówi nam psycholog Katarzyna Wawer-Dziedziak

„Weź się wyluzuj!”. Tylko jak? Oto kilka rad, dzięki którym nauczysz się „odpuszczać”

Różnorodność i piękno, czyli body positive w obiektywie. Zobacz galerię świetnych modelek promujących ciałopozytywność

Najpopularniejsze

Masturbacja może być jeszcze przyjemniejsza. Co robić, aby przenieść doznania na wyższy poziom?

Lekarz siedzi przy biurku i wypisuje długopisem skierowania

Jak długo ważne są skierowania na badania lekarskie? Najważniejsze informacje, o których warto pamiętać.

Kobieta pokazuje język, na nim jest zaznaczony czerwony punkt

Krosta na języku – przyczyny powstawania, leczenie. Skąd się bierze krosta na języku i jakie ma formy?

kobieta, którą bolą plecy

O czym świadczy ból pod łopatką? Charakter bólu, objawy i możliwe sposoby leczenia

Mama zakleja plaster dziekcu. Na zdjeciu widoczne dłonie na drewnianym stole

Zastrzał – 7 domowych sposobów jak sobie z nim poradzić

Kobieta krzywi się z powodu bólu spowodowanego złamanym palcem

Jak rozpoznać złamanie palca – czyli objawy złamanego palca u ręki i stopy?

kobieta z bólem zęba

Ropień zęba – domowe sposoby na opuchliznę

kobieta, leżąca na łóżku, z bolącym brzuchem

Jak rozpoznać zakażenie owsikami? Czy pasożytów można pozbyć się domowymi sposobami?

spuchnięta powieka - kobieca powieka

Spuchnięta powieka – przyczyny i leczenie opuchlizny. Domowe sposoby na opuchnięte powieki.

Regeneracja organizmu po odstawieniu alkoholu. Sprawdź, jakie są efekty, kiedy zrezygnujesz z weekendowego drinka

paznokcie

Paznokcie mówią wiele o twoim zdrowiu. Sprawdź, jakie ostrzeżenia mogą ci wysyłać

https://www.istockphoto.com

To, co wydalamy, wiele mówi o stanie naszego zdrowia. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o… kupie

Kobieta trzymająca się za plecy na dole z powodu bólu pleców

Co oznacza ból pleców na dole i jakie podjąć leczenie, by go uśmierzyć?

dłonie

Drętwienie palców u rąk – skąd się bierze i co oznacza?

„Każdy orgazm jest czymś pięknym, jednak ten rodzaj orgazmu jest wyjątkowy”. Seksuolożka o kobiecym wytrysku

grupy inwalidzkie - człowiek na wózku inwalidzkim

Grupy inwalidzkie – rodzaje i przywileje. Dlaczego już nie nadaje się grup inwalidzkich?