Przejdź do treści

„Nigdy, przenigdy się nie poddawaj”. Kobiety, które przeszły raka, wspierają inne chore

3 kobiety, które mówią, w jakim wieku zaczeły chorowac na raka
"Nigdy, przenigdy się nie poddawaj". Kobiety, które przeszły raka, wspierają inne chore/ Archiwum prywatne
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Kobiety, które wygrały z rakiem, postanowiły dodać otuchy i siły tym, które obecnie zmagają się z chorobą. Opublikowały w mediach społecznościowych krótkie filmy, na których mówią o tym, co je spotkało. „Chcemy zebrać całą armię kobiet i wesprzeć walczące dziewczyny, żeby się nie poddawały” – mówi Alicja Czarnecka.

„Nigdy, przenigdy się nie poddawaj” – tak brzmi przekaz, jaki płynie dla kobiet chorych na nowotwór. Pomysłodawczynią tego manifestu rakowego jest Sylwia, autorka profilu na Instagramie @nachemii. Do niej dołączyła Alicja, mówiąca o swoim życiu po raku, na profilu @zycieporaku. Dziewczyny postanowiły za pomocą mediów społecznościowych wesprzeć kobiety, które właśnie zmagają się z tą chorobą. Na opublikowanych przez nie filmikach opowiadają, w jakim wieku zachorowały. Wymieniają także to, co rak im odebrał: włosy, rzęsy, brwi, piersi, jajniki, macicę. Jednak to nie pozwoliło im przestać być silnymi. Teraz głośno mówią innym: Nie poddawaj się! Bądź silna!

Razem z Sylwią chcemy wspierać kobiety, które właśnie zmagają się z chorobą. Chcemy zebrać całą armię i wesprzeć walczące dziewczyny, żeby się nie poddawały.  Zapraszamy do udziału w akcji także inne silne kobiety – mówi w rozmowie z nami Alicja Czarnecka.

 

Do akcji zaczęły dołączać także inne amazonki. Patrycja, która w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi oraz Karolina, u której wykryto siatkówczaka, gdy miała 1,5 roku.

 

 

Pragniesz dołączyć do akcji? Nagraj krótki film i opowiedz o tym, co cię spotkało. Publikując wideo w mediach społecznościowych, dodaj hasztag #nigdysieniepoddawajchallenge. Bądź silna!

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi

Temat raka jest nam bardzo bliski, dlatego starając się pomóc chorym kobietom, stworzyliśmy Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Od pisania artykułów o doświadczeniach kobiet odnośnie raka piersi, przeszliśmy do działania.

Instrukcja była tworzona wraz z kobietami, które przeszły raka piersi, ich rodzinami, znajomymi, z chirurgami, onkologiem, psychoonkologiem, a także fundacjami – Rak’n’Roll, Onkocafe, Alivia, Omea Life i Pełną Piersią.

Instrukcja ma być jak przyjaciółka, która przeszła już „drogę” raka piersi, a którą dziewczyny mają przed sobą. Podzieliliśmy ją na dwie części. W pierwszej znajdziesz porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej przeczytasz rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie.

Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi  jest darmowym e-bookiem, z którym możesz zapoznać się już dzisiaj. Wystarczy go pobrać z naszej strony.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.