2 min.
Oddaj książkę i stwórz bibliotekę dla chorujących! Ruszyła Wielka Zbiórka Książek

Oddaj książkę! Ruszyła Wielka Zbiórka Książek dla dzieci w szpitalach/ Pexels
Najnowsze
15.01.2021
Nie namawiaj córki do bycia bardziej śmiałą. „Próba zmieniania temperamentu na siłę może być szkodliwa”
15.01.2021
„Męska grypa” to nie wymysł. Winny jest prawdopodobnie testosteron
14.01.2021
Coraz więcej Polaków chce się zaszczepić przeciwko COVID-19 – wskazuje najnowszy sondaż
14.01.2021
Jak wychować pewne siebie dziewczynki? Radzi Mikołaj Foks [WIDEO]
13.01.2021
8 mitów na temat medytacji według Kasi Bem. Sprawdź, czy któryś z nich cię zaskoczy
Ruszyła właśnie szósta edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej stworzonej przez Fundację Zaczytani.org. „Wielka Zbiórka Książek” trwa od 8 września do 11 października. Książki trafią do dzieci, młodzieży i dorosłych w szpitalach, hospicjach i domach dziecka. Jak się przyłączyć?
Spis treści
Oddaj książkę – stwórz bibliotekę – zainspiruj innych!
Takie hasło przyświeca szóstej już edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej, w ramach której powstało 1300 punktów zbiórki. Zebrane książki zostaną podzielone na dziecięce, młodzieżowe i dla dorosłych. Następnie trafią do „Zaczytanych Bibliotek” stworzonych przez Fundację Zaczytani.org w szpitalach, hospicjach i domach dziecka.
Wielkiej Zbiórce towarzyszą także tematyczne wydarzenia, które zainaugurowali Katarzyna Pakosińska i Mateusz Damięcki. To oni w tym roku przekazali pierwsze książki. Przeczytali także fragment bajki edukacyjnej stworzonej przez fundację oraz Alior Bank.
W zeszłym roku w akcji udało się zebrać ponad 603 tys. książek, co pozwoliło na stworzenie 288 bibliotek w placówkach pomocowych.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Jak wesprzeć „Wielką Zbiórkę Książek”?
Aby wesprzeć ogólnopolską akcję wystarczy oddać książkę w jednym z punktów zbiórki. Nie będą przyjmowane jednak encyklopedie i podręczniki. Można także zgłosić się na wolontariat i zaangażować w sortowanie książek, które odbywa się w siedmiu większych miastach Polski (Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław). Fundacja zachęca także do dodawania zdjęć i informacji na temat akcji w mediach społecznościowych, by dotrzeć do jak największej liczby osób.
Zobacz także

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko – dlaczego warto pozwolić dziecku się brudzić?

Zespół zastępczy Munchausena – co to za choroba? Czym się różni od hipochondrii? Wyjaśnia Jolanta Zmarzlik, specjalistka ds. ochrony dzieci przed krzywdzeniem

„Jesteśmy fabryką cudów” – mówi Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes Fundacji Gajusz wspierającej rodziny i samotne matki w kryzysie
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

15.01.2021
Minął 13. miesiąc, od kiedy Julia nie opuściła domu. „Nie chcę ryzykować życiem”

13.01.2021
Hanka Grupińska: wydaje się, że świat ultraortodoksji żydowskiej jest bardziej otwarty i respektujący prawa kobiet niż polski kościół katolicki

09.01.2021
Helena Pyz: Oni wiedzą, że ja wiem, co to jest ból i strach. Mam za sobą te wszystkie przeżycia, a to bardzo pomaga

06.01.2021