Przejdź do treści

Głuchy pies zawładnął sercami jury! Ogłoszono zwycięzców największego na świecie konkursu fotografii psów

Fot. Denise Czichocki , ”Marzący Merlin”
Fot. Denise Czichocki , ”Marzący Merlin”
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Co jeść podczas infekcji? Menu na cały dzień
Przeziębiłaś się? Dodaj te składniki do codziennej diety
Ważna zmiana w obowiązku noszenia masek
Ważna zmiana w obowiązku noszenia masek w pracy. Nie tylko biuro, ale też kuchnia i kantyna
Dlaczego kobiety łagodniej przechodzą COVID-19? Istotną rolę odgrywają hormony
Dlaczego kobiety łagodniej przechodzą COVID-19? Istotną rolę odgrywają hormony
Olbrzymie kolejki i tłumy w sklepach - tak wyglądał dzień otwarcia galerii handlowych. Gdzie reżim sanitarny?
Olbrzymie kolejki i tłumy w sklepach – tak wyglądał dzień otwarcia galerii handlowych. Gdzie reżim sanitarny?
Marilyn Monroe nie przepadała za ćwiczeniami, choć miała słabość do ciężarków, a wieczorem szła na lody z dużą ilością bitej śmietany. Jak wyglądała jej dieta i trening?

W myślach i w sercach ludzi na całym świecie psy zajmują naprawdę ważne miejsce – są codziennym kompanem, który potrafi zmienić ludzkie życie na lepsze – czytamy na stronie The Kennel Club. I całkowicie się z tym zgadzamy. A zwycięskimi zdjęciami z konkursu „Dog Photographer of the Year 2019” jesteśmy zachwyceni!

Ogłoszono zwycięzców konkursu „Dog Photographer of the Year 2019”, ujawniając wybór niesamowitych zdjęć przedstawiających najlepszego przyjaciela człowieka, czyli psa. Organizatorem konkursu jest The Kennel Club, czyli oficjalny brytyjski związek kynologiczny. Na międzynarodowy coroczny konkurs wpłynęło prawie 7 000 zgłoszeń z ponad 70 krajów z całego świata w tym z Brazylii, Kanady, USA, Chin, Rosji, Australii i Nowej Zelandii. Fantastyczne zwycięskie zdjęcia psów zostały wybrane w 10 kategoriach – Portret, Najlepszy przyjaciel człowieka, Pies podczas zabawy, Pies w pracy, Szczeniak, Staruszek, Pies asystujący, Pies uratowany, Kocham psy, ponieważ… (dla uczestników w wieku od 12 do 17 lat ) oraz Szczeniak Młodego Fotografa (dla uczestników w wieku 11 lat i mniej).

Szwajcarska fotografka Denise Czichocki została wybrana jako Zwycięzca Ogólny i zdobyła 1. miejsce w kategorii „Staruszek” za swoje zdjęcie pt.: „Marzący Merlin”. Jej kadr ukazuje 14-letniego zaadoptowanego Podengo, siedzącego wśród drzewa magnolii o różowych kwiatach. Wykonanie zdjęcia było dość trudnym zadaniem, ponieważ pies jest całkowicie głuchy.

Co zrobić, aby bieganie z psem było jeszcze przyjemniejsze?

Jako właścicielka psa nie mogłam przejść obok tego konkursu obojętnie. Zdjęcia pokazują nie tylko silną więź czworonogów z ludźmi, ale także ich terapeutyczną moc. W końcu pies to nie tylko codzienny kompan, ale nasz przyjaciel i lek na wszelkie smutki. Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta świetnie wyczuwają nasze emocje i poprawiają nastrój.

Ten konkurs wyraźnie pokazuje, jak wielu ludzi kocha psy i traktuje je tak, jak powinno – z szacunkiem.

1. miejsce w kategorii „Staruszkowie”. Denise Czichocki, Szwajcaria.
„Merlin jest 14-letnim psem uratowanym ze schroniska, który cieszy się życiem od dwóch lat w nowym domu w Szwajcarii. Nie było łatwo zrobić mu zdjęcia z powodu jego absolutnej głuchoty”

Fot. Denise Czichocki , ”Marzący Merlin”

1. miejsce w kategorii  „Najlepszy przyjaciel człowieka”. Cat Race, Wielka Brytania.
„Jest coś tak uniwersalnego w niewypowiedzianej więzi między małą dziewczynką a jej psem. Z tego powodu postanowiłem w tym momencie zrobić z nich portret – sylwetkę bez twarzy, która reprezentuje więź odczuwaną nie tylko przez Annie-May i Inkę, ale także przez całą masę miłośników psów na całym świecie. To ciepłe, rozmyte uczucie, które wzrasta, gdy wyciągamy rękę i klepiemy naszych owłosionych przyjaciół, jest niezaprzeczalnie jednym z najlepszych uczuć na świecie”

Fot. Cat Race, “Połączeni”

1. miejsce w kategorii „Psy uratowane i z organizacji charytatywnych”. Anne Geier, Austria.
„Moim zadaniem w życiu jest próba pokazania, jak piękne są psy i przekonanie niektórych ludzi, że uratowane psy są naprawdę niesamowite. Z tych powodów zawsze staram się pokazać na moich zdjęciach duszę psów. To zdjęcie przedstawia mojego psa Finna, które zrobiłam podczas wakacji w Dolomitach w zeszłym roku. W 2014 roku uratowaliśmy Finna z Rumunii. Od tego czasu wypełnia on nasze życie wielką miłością. Nigdy nie spotkałam psa, który miałby taką cierpliwość i spokój. To cudowny pies”

Fot. Anne Geier , “Finntastycznie”

1. miejsce w kategorii „Psy w trakcie zabawy”. Monica van der Maden, Holandia.
„Waylon uwielbia bawić się w błocie, a ja chciałam sprawić, by ludzie uśmiechnęli się na widok mojego zdjęcia. Mogę też powiedzieć, że Waylon nie był jedynym, który był brudny tego dnia …

Fot. Monica van der Maden, “Brudny pies”

1. miejsce w kategorii „Psy przewodnicy i z organizacji charytatywnych”. Angelika Elendt, Niemcy.
„Zdjęcie zostało zrobione podczas pracy psów asystujących w domu spokojnej starości. Ilekroć patrzyłam na tę starszą panią cierpiącą na depresję i demencję, była apatyczna i pogrążona we własnym świecie. Pod koniec wizyty Lilly położyła się na jej kolanach i nagle kobieta obudziła się z letargu: zaczęła głaskać psa i pochyliła się do niego. Po czym Lilly uniosła głowę i przycisnęła ją na chwilę do policzka – bardzo wzruszający i serdeczny moment, który udało mi się uchwycić na zdjęciu”

Fot. Angelika Elendt, “Pocieszyciel duszy”

1. miejsce w kategorii „Szczenięta”. Monica van der Maden, Holandia.
Byłam wraz z hodowcą i jego psami w centrum handlowym, gdzie bawiliśmy się świetnie podczas sesji zdjęciowej. Trudno jest fotografować parę szczeniąt razem, nie mówiąc już o całym miocie, szczególnie w centrum handlowym (!). Wszyscy chcieli głaskać szczenięta, ponieważ są słodkie i urocze. Ale kiedy Jose (hodowca) umieścił szczeniaki razem, te zaczęły się myć…”

Fot. Monica van der Maden, “Małe bliźniaki”

1. miejsce w kategorii „Pies w pracy”. Dorine Scherpel, Kanada. |
„Ten obraz przedstawia wszystko, czego oczekuje się od życia wiejskich psów na farmie. Ich zapał, niewinność i sposób w jaki z radością idą tam, gdzie mogą być potrzebne, czyni z nich najlepszych współpracowników”

Fot. Dorine Scherpel, “Lojalni pracownicy”

1. miejsce w kategorii „Portret”. Anastasia Vetkovskaya, Rosja.
„Uwielbiam pracować z chartami!
Są pięknymi psami, ale nie zawsze łatwo jest do nich podejść. Zabawki i smakołyki – zwykłe rekwizyty każdego fotografa zwierząt – są raczej bezużyteczne w tym przypadku (…)
Podoba mi się, jak uważne spojrzenie w oczy właściciela zwierzaka nadało temu zdjęciu wyjątkowe wrażenie”

Fot. Anastasia Vetkovskaya, “Kochana Saluki”

1. miejsce w kategorii „„Szczeniaki”, w sekcji zdjęć wykonanych przez osoby poniżej 11 roku życia. Sabine Wolpert, Stany Zjednoczone.
„Chciałam mieć psa odkąd pamiętam i na moje 7 urodziny dostałam szczeniaka, Georgie.
Zaczęłam zajmować się fotografią, kiedy miałem dziewięć lat. Uwielbiam rejestrować chwile, szczególnie te z Georgie. To zdjęcie jest tego doskonałym przykładem”

Fot. Sabine Wolpert, “Morski pies”

1. miejsce w kategorii „Kocham psy, ponieważ…”, w sekcji zdjęć wykonanych przez osoby między 12 a 17 rokiem życia. Mariah Mobley, Stany Zjednoczone.
Mieszkam z rodziną i naszymi trzema psami, Koby, Hunterem i Roxy. Zawsze kochałam zwierzęta, zwłaszcza psy, ponieważ są takie słodkie i zawsze cieszą się, że mnie widzą. Zaczęłam robić zdjęcia, kiedy byłam małą dziewczynką i od tego czasu to uwielbiam. Robienie zdjęć Koby’emu jest dodatkową zabawą, ponieważ jest psem mojej mamy, więc zna wiele fajnych sztuczek i uwielbia pozować przed kamerą. Zrobiłam mu wiele zdjęć, jak trzyma swoją zabawkę, gdy jest owinięty kocem. To jest moim ulubionym”

Fot. Mariah Mobley, “Psi czas spania”

Zobacz inne zdjęcia, które nas urzekły.

2. miejsce w kategorii „Pies asystujący”. Tracy Allard, Stany Zjednoczone.
„Miałam przyjemność poznać Bosco i współpracować z jego przewodnikiem, aby pomóc im zdobyć certyfikat Therapy Dogs International (…) Bosco obniża poziom stresu w każdym pokoju, w którym się znajduje, ale jest szczególnie magiczny w stosunku do dzieci, umożliwiając im rozładowanie napięcia”

Fot. Tracy Allard, „Leżenie w pracy”

Wyróżnienie w kategorii „Psy przewodnicy i z organizacji charytatywnych”. Luciana Veras, Brazylia.
Na tym obrazie staram się uchwycić całą interakcję, współudział i przyjaźń, które istnieją między Raulem a Gają. Psy asystujące są podzielone na kategorie, ale wszystkie są równie wyjątkowe i ważne w życiu tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy, towarzystwa i miłości”

Fot. Luciana Veras, „Przyjaciele na całe życie”

3. miejsce w kategorii „Psy uratowane”. Luciana Veras, Brazylia.
„Mike, adoptowany pies, który nosi blizny fizyczne i emocjonalne, oznaki znęcania się, których doznawał przez kilka lat. Mike zdecydował się zaufać i został adoptowany przez Milenę. Trauma spowodowana stanem życia przed adopcją sprawiła, że ​​był bardzo przestraszony i podejrzliwy. Mike w objęciach Mileny znalazł najlepsze miejsce na świecie”

Fot. Luciana Veras, „Spojrzenie, które obejmuje”

2. miejsce w kategorii „Pies w zabawie”. Zoltan Kecskes, Wielka Brytania.
Dziewczyna, którą widzisz na zdjęciu to Kathleen, a jej pies nazywa się Rebel. Kathleen w rzeczywistości jest trenerką, która uczy psy przeróżnych sztuczek”

Fot. Zoltan Kecskes, „Skaczmy razem!”

3. miejsce w kategorii „Najlepszy przyjaciel człowieka”. Michele Mccue, Kanada.
„W zeszłym roku powitaliśmy najnowszego członka naszej rodziny – Kat, nie zastanawiając się chwili. Zdjęcie zostało zrobione pewnego śnieżnego zimowego poranka, mój mąż przyszedł z porannych obowiązków na naszej farmie, aby usiąść po filiżankę herbaty, a Kat wskoczyła mu na kolana. Zamknęli oczy, nie poruszyli się, a ja złapałam za aparat. Trwało to kilka sekund, aż mój mąż przemówił, a Kat umyła mu twarz kilkoma psimi pocałunkami!”

Fot. Michele Mccue, „Spotkanie umysłów”

Wyróżnienie w kategorii „Pies asystujący”. Cat Topham, Wielka Brytania.
„Abraham jest psim terapeutą od prawie 4 lat, ponieważ chciałem oddać coś swojej społeczności. On uważa to za bardzo satysfakcjonujące zajęcie, szczególnie ciesząc się smakołykami i drapaniem brzucha!”

Fot. Cat Topham, „Psi terapeuta Abe”

Wyróżnienie w kategorii „Najlepszy przyjaciel człowieka”. Caz Harris, Wielka Brytania.
Mój mąż i ja adoptowaliśmy 5 psów, tak 5, ze schroniska w ciągu ostatnich 2 lat. Biorąc pod uwagę ilość owłosionych ciał, które mamy w naszym domu, naprawdę nie ma szans na spokojne pięć minut. Jestem pewien, że każdy z choć jednym psem wie, co się stanie, gdy zaszeleścisz paczką herbatników. Nigdy nie jesteś sam, kiedy masz jedzenie. Nie chcielibyśmy tego jednak zmienić w żaden sposób”

Fot. Caz Harris, “Ciche 5 minut”

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Magdalena Silska, OTOZ Animals Warszawa

„Dla niektórych zwierząt jest na piątkę z plusem, dla innych – na dwójkę z minusem”. Magdalena Silska z Warszawskiego Inspektoratu OTOZ Animals o „piątce dla zwierząt”

„Głównym problemem w relacjach psio-ludzkich jest to, że mówimy w innych językach”. Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków, behawioryści psów, tłumaczą nam mowę czworonogów

Krowa za bramą

Hodowla zwierząt wyrządza większe szkody dla klimatu niż auta, podaje raport Greenpeace

10 produktów, których nie powinnaś podawać swojemu psu

Coroczny problem wyrzucania zwierząt latem. Jak temu zapobiegać?

Zaszczep psa z myślą o bezpieczeństwie ludzi! Mama i stetoskop apeluje o rozsądek

Zaszczep psa z myślą o bezpieczeństwie ludzi! Lekarka apeluje o rozsądek

Ile „ludzkich” lat ma twój pies? Naukowcy mają lepszą metodę niż mnożenie przez 7

ciało kobiety z rozstępami

Rozstępy na udach – od czego powstają, jak się ich pozbyć

Choroba kociego pazura – na czym polega, jakie ma objawy i jak ją leczyć?

Choroba kociego pazura – na czym polega, jakie ma objawy i jak ją leczyć?

pszczoła

Ratujmy pszczoły przed suszą! Jak zrobić poidło, które im pomoże, a nie zaszkodzi?

Koronawirus a zwierzęta. "Czeka nas fala lęków separacyjnych i innych problemów związanych z rozstaniem, zarówno u psów, jak i kotów" - mówi dr weterynarii

Koronawirus a zwierzęta. „Czeka nas fala lęków separacyjnych i innych problemów związanych z rozstaniem, zarówno u psów, jak i kotów” – mówi dr weterynarii

Niesamowite zdjęcia z porodów! Nowi zwycięzcy w konkursie Birth Photography Image Competition 2020. Jedną z finalistek jest polska fotografka!

JUREK OWSIAK PODCZAS 1. FINALU WIELKIEJ ORKIESTRY SWIATECZNEJ POMOCY

1. Finał WOŚP na archiwalnych zdjęciach. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już 27 lat!

Dzieci śmieją się i krzyczą, leżąc w łózku

Spodziewam się psa, oddam dzieci do adopcji! Rodzicielska prowokacja w ważnej sprawie. „Nie będzie dla nich już ani czasu ani miejsca, a chcemy się zachować odpowiedzialnie”

cellulit galeria

Cellulit – mamy go prawie wszystkie, więc po co się go wstydzić? Te dziewczyny przełamały wstyd i dumnie kroczą z pomarańczową skórką!

Poznaj historie silnych, niezależnych i odważnych kobiet na całym świecie. Zdjęcia z konkursu „Kobieta 2019” odpowiadają na pytanie „kim jest kobieta?”

Kobieta siedzi przy biurku i czyta coś na laptopie. Obok niej siedzi duży pies, którego głaszcze jedną ręką

10 błahych powodów, dla których jeszcze nie masz psa

„Nigdy nie widziałam, żeby kobiety takie jak ja były modelkami, więc zostałam jedną z nich”. Kobieta z chorobą rybiej łuski promuje ciałopozytywność. Jej zdjęcia znalazły się w Vogue Italia!

Canicross – biegaj, ale z psem! Dlaczego warto?

Pies jest nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka, ale i członkiem rodziny. Traktujemy go jak dziecko

Trzy kobiety z sesji ciążowej. Mają na sobie zwiewne sukienki i pokazują brzuchy

Sesja ciążowa w eleganckiej i subtelnej odsłonie. Zdjęcia zapierają dech w piersiach!

Pomacaj się! I bądź zdrowa! Niezwykłe zdjęcia kobiet po raku piersi. „Utrata piersi to nie koniec kobiecości. Można być piękną także po chorobie!”

Zwracasz uwagę na to, co je twoje dziecko? Te zdjęcia pokazują, co jedzą dzieci z całego świata. Różnorodność jest niesamowita!

Ashley Graham inspiracją dla kobiet, które pokazują swoje pociążowe ciała

Najpopularniejsze

Masturbacja może być jeszcze przyjemniejsza. Poznaj sposoby masturbacji

Ból trzustki - kobieta trzymająca się za brzuch

Ból trzustki – jak boli trzustka i jak odróżnić ból trzustki od bólu żołądka?

Czym jest aborcja eugeniczna? Czy jest legalna w Polsce? Dlaczego budzi kontrowersje?

„Zdarzało się, że nie szłam do pracy, bo nie mogłam przestać się masturbować. Jestem uzależniona od seksu i miłości”

Para na kanapie

Seks analny – co to jest i jakie są najlepsze pozycje analne?

Kiedy występuje niskie ciśnienie i wysoki puls?

Niskie ciśnienie i wysoki puls – kiedy występują? Co to oznacza?

Dlaczego możesz nie mieć ochoty na seks? Zabójcy libido

Dlaczego możesz nie mieć ochoty na seks? Zabójcy libido

Co oznacza obniżona temperatura ciała i jakie są jej przyczyny? Kiedy spadek temperatury może być niebezpieczny?

Co oznacza obniżona temperatura ciała i jakie są jej przyczyny? Kiedy spadek temperatury może być niebezpieczny?

Płatki kwiatków na otwartej dłoni

Zastrzał – 7 domowych sposobów jak sobie z nim poradzić

Kobieta pokazuje język, na nim jest zaznaczony czerwony punkt

Krosta na języku – przyczyny powstawania, leczenie. Skąd się bierze krosta na języku i jakie ma formy?

kobieta, którą bolą plecy

O czym świadczy ból pod łopatką? Charakter bólu, objawy i możliwe sposoby leczenia

białe plamy na paznokciach

Białe plamy na paznokciach – co oznaczają i jak się ich pozbyć?

Orgazm - jak go osiągnąć? 10 sposobów na lepszy orgazm

Orgazm – jak go osiągnąć? 10 sposobów na lepszy orgazm

Truskawki - produkty bogate w błonnik

Błonnik – w czym jest go dużo? Sprawdź, jakie owoce i warzywa są bogate w błonnik

kobieta, leżąca na łóżku, z bolącym brzuchem

Jak rozpoznać zakażenie owsikami? Czy pasożytów można pozbyć się domowymi sposobami?

Co oznacza drętwienie rąk w nocy i podczas snu?

Co oznacza drętwienie rąk w nocy i podczas snu?