Przejdź do treści

Głuchy pies zawładnął sercami jury! Ogłoszono zwycięzców największego na świecie konkursu fotografii psów

Fot. Denise Czichocki , ”Marzący Merlin”
Fot. Denise Czichocki , ”Marzący Merlin”
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Choroby oczu i wady wzroku - sprawdź najczęstsze dolegliwości
Choroby oczu i wady wzroku – sprawdź najczęstsze dolegliwości
Porodówka
„Położne dla Ciebie” – w czasie pandemii specjalistki chcą otoczyć szczególną opieką przyszłe i świeżo upieczone mamy
Pluskwa domowa - domowe sposoby na zwalczanie, gdy się pojawią
Pluskwa domowa – domowe sposoby na zwalczanie, gdy się pojawią
lekarka w masce ochronnej
Personel medyczny powinien mieć pierwszeństwo. Internauci propagują ideę #MedykBezKolejki
Czereśnie na talerzu
„Czysta 15-stka” i „Brudna 12-stka”. Które owoce i warzywa są najbardziej, a które najmniej zanieczyszczone? Mamy najnowsze listy na 2020 rok!

W myślach i w sercach ludzi na całym świecie psy zajmują naprawdę ważne miejsce – są codziennym kompanem, który potrafi zmienić ludzkie życie na lepsze – czytamy na stronie The Kennel Club. I całkowicie się z tym zgadzamy. A zwycięskimi zdjęciami z konkursu „Dog Photographer of the Year 2019” jesteśmy zachwyceni!

Ogłoszono zwycięzców konkursu „Dog Photographer of the Year 2019”, ujawniając wybór niesamowitych zdjęć przedstawiających najlepszego przyjaciela człowieka, czyli psa. Organizatorem konkursu jest The Kennel Club, czyli oficjalny brytyjski związek kynologiczny. Na międzynarodowy coroczny konkurs wpłynęło prawie 7 000 zgłoszeń z ponad 70 krajów z całego świata w tym z Brazylii, Kanady, USA, Chin, Rosji, Australii i Nowej Zelandii. Fantastyczne zwycięskie zdjęcia psów zostały wybrane w 10 kategoriach – Portret, Najlepszy przyjaciel człowieka, Pies podczas zabawy, Pies w pracy, Szczeniak, Staruszek, Pies asystujący, Pies uratowany, Kocham psy, ponieważ… (dla uczestników w wieku od 12 do 17 lat ) oraz Szczeniak Młodego Fotografa (dla uczestników w wieku 11 lat i mniej).

Szwajcarska fotografka Denise Czichocki została wybrana jako Zwycięzca Ogólny i zdobyła 1. miejsce w kategorii „Staruszek” za swoje zdjęcie pt.: „Marzący Merlin”. Jej kadr ukazuje 14-letniego zaadoptowanego Podengo, siedzącego wśród drzewa magnolii o różowych kwiatach. Wykonanie zdjęcia było dość trudnym zadaniem, ponieważ pies jest całkowicie głuchy.

Co zrobić, aby bieganie z psem było jeszcze przyjemniejsze?

Jako właścicielka psa nie mogłam przejść obok tego konkursu obojętnie. Zdjęcia pokazują nie tylko silną więź czworonogów z ludźmi, ale także ich terapeutyczną moc. W końcu pies to nie tylko codzienny kompan, ale nasz przyjaciel i lek na wszelkie smutki. Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta świetnie wyczuwają nasze emocje i poprawiają nastrój.

Ten konkurs wyraźnie pokazuje, jak wielu ludzi kocha psy i traktuje je tak, jak powinno – z szacunkiem.

1. miejsce w kategorii „Staruszkowie”. Denise Czichocki, Szwajcaria.
„Merlin jest 14-letnim psem uratowanym ze schroniska, który cieszy się życiem od dwóch lat w nowym domu w Szwajcarii. Nie było łatwo zrobić mu zdjęcia z powodu jego absolutnej głuchoty”

Fot. Denise Czichocki , ”Marzący Merlin”

1. miejsce w kategorii  „Najlepszy przyjaciel człowieka”. Cat Race, Wielka Brytania.
„Jest coś tak uniwersalnego w niewypowiedzianej więzi między małą dziewczynką a jej psem. Z tego powodu postanowiłem w tym momencie zrobić z nich portret – sylwetkę bez twarzy, która reprezentuje więź odczuwaną nie tylko przez Annie-May i Inkę, ale także przez całą masę miłośników psów na całym świecie. To ciepłe, rozmyte uczucie, które wzrasta, gdy wyciągamy rękę i klepiemy naszych owłosionych przyjaciół, jest niezaprzeczalnie jednym z najlepszych uczuć na świecie”

Fot. Cat Race, “Połączeni”

1. miejsce w kategorii „Psy uratowane i z organizacji charytatywnych”. Anne Geier, Austria.
„Moim zadaniem w życiu jest próba pokazania, jak piękne są psy i przekonanie niektórych ludzi, że uratowane psy są naprawdę niesamowite. Z tych powodów zawsze staram się pokazać na moich zdjęciach duszę psów. To zdjęcie przedstawia mojego psa Finna, które zrobiłam podczas wakacji w Dolomitach w zeszłym roku. W 2014 roku uratowaliśmy Finna z Rumunii. Od tego czasu wypełnia on nasze życie wielką miłością. Nigdy nie spotkałam psa, który miałby taką cierpliwość i spokój. To cudowny pies”

Fot. Anne Geier , “Finntastycznie”

1. miejsce w kategorii „Psy w trakcie zabawy”. Monica van der Maden, Holandia.
„Waylon uwielbia bawić się w błocie, a ja chciałam sprawić, by ludzie uśmiechnęli się na widok mojego zdjęcia. Mogę też powiedzieć, że Waylon nie był jedynym, który był brudny tego dnia …

Fot. Monica van der Maden, “Brudny pies”

1. miejsce w kategorii „Psy przewodnicy i z organizacji charytatywnych”. Angelika Elendt, Niemcy.
„Zdjęcie zostało zrobione podczas pracy psów asystujących w domu spokojnej starości. Ilekroć patrzyłam na tę starszą panią cierpiącą na depresję i demencję, była apatyczna i pogrążona we własnym świecie. Pod koniec wizyty Lilly położyła się na jej kolanach i nagle kobieta obudziła się z letargu: zaczęła głaskać psa i pochyliła się do niego. Po czym Lilly uniosła głowę i przycisnęła ją na chwilę do policzka – bardzo wzruszający i serdeczny moment, który udało mi się uchwycić na zdjęciu”

Fot. Angelika Elendt, “Pocieszyciel duszy”

1. miejsce w kategorii „Szczenięta”. Monica van der Maden, Holandia.
Byłam wraz z hodowcą i jego psami w centrum handlowym, gdzie bawiliśmy się świetnie podczas sesji zdjęciowej. Trudno jest fotografować parę szczeniąt razem, nie mówiąc już o całym miocie, szczególnie w centrum handlowym (!). Wszyscy chcieli głaskać szczenięta, ponieważ są słodkie i urocze. Ale kiedy Jose (hodowca) umieścił szczeniaki razem, te zaczęły się myć…”

Fot. Monica van der Maden, “Małe bliźniaki”

1. miejsce w kategorii „Pies w pracy”. Dorine Scherpel, Kanada. |
„Ten obraz przedstawia wszystko, czego oczekuje się od życia wiejskich psów na farmie. Ich zapał, niewinność i sposób w jaki z radością idą tam, gdzie mogą być potrzebne, czyni z nich najlepszych współpracowników”

Fot. Dorine Scherpel, “Lojalni pracownicy”

1. miejsce w kategorii „Portret”. Anastasia Vetkovskaya, Rosja.
„Uwielbiam pracować z chartami!
Są pięknymi psami, ale nie zawsze łatwo jest do nich podejść. Zabawki i smakołyki – zwykłe rekwizyty każdego fotografa zwierząt – są raczej bezużyteczne w tym przypadku (…)
Podoba mi się, jak uważne spojrzenie w oczy właściciela zwierzaka nadało temu zdjęciu wyjątkowe wrażenie”

Fot. Anastasia Vetkovskaya, “Kochana Saluki”

1. miejsce w kategorii „„Szczeniaki”, w sekcji zdjęć wykonanych przez osoby poniżej 11 roku życia. Sabine Wolpert, Stany Zjednoczone.
„Chciałam mieć psa odkąd pamiętam i na moje 7 urodziny dostałam szczeniaka, Georgie.
Zaczęłam zajmować się fotografią, kiedy miałem dziewięć lat. Uwielbiam rejestrować chwile, szczególnie te z Georgie. To zdjęcie jest tego doskonałym przykładem”

Fot. Sabine Wolpert, “Morski pies”

1. miejsce w kategorii „Kocham psy, ponieważ…”, w sekcji zdjęć wykonanych przez osoby między 12 a 17 rokiem życia. Mariah Mobley, Stany Zjednoczone.
Mieszkam z rodziną i naszymi trzema psami, Koby, Hunterem i Roxy. Zawsze kochałam zwierzęta, zwłaszcza psy, ponieważ są takie słodkie i zawsze cieszą się, że mnie widzą. Zaczęłam robić zdjęcia, kiedy byłam małą dziewczynką i od tego czasu to uwielbiam. Robienie zdjęć Koby’emu jest dodatkową zabawą, ponieważ jest psem mojej mamy, więc zna wiele fajnych sztuczek i uwielbia pozować przed kamerą. Zrobiłam mu wiele zdjęć, jak trzyma swoją zabawkę, gdy jest owinięty kocem. To jest moim ulubionym”

Fot. Mariah Mobley, “Psi czas spania”

Zobacz inne zdjęcia, które nas urzekły.

2. miejsce w kategorii „Pies asystujący”. Tracy Allard, Stany Zjednoczone.
„Miałam przyjemność poznać Bosco i współpracować z jego przewodnikiem, aby pomóc im zdobyć certyfikat Therapy Dogs International (…) Bosco obniża poziom stresu w każdym pokoju, w którym się znajduje, ale jest szczególnie magiczny w stosunku do dzieci, umożliwiając im rozładowanie napięcia”

Fot. Tracy Allard, „Leżenie w pracy”

Wyróżnienie w kategorii „Psy przewodnicy i z organizacji charytatywnych”. Luciana Veras, Brazylia.
Na tym obrazie staram się uchwycić całą interakcję, współudział i przyjaźń, które istnieją między Raulem a Gają. Psy asystujące są podzielone na kategorie, ale wszystkie są równie wyjątkowe i ważne w życiu tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy, towarzystwa i miłości”

Fot. Luciana Veras, „Przyjaciele na całe życie”

3. miejsce w kategorii „Psy uratowane”. Luciana Veras, Brazylia.
„Mike, adoptowany pies, który nosi blizny fizyczne i emocjonalne, oznaki znęcania się, których doznawał przez kilka lat. Mike zdecydował się zaufać i został adoptowany przez Milenę. Trauma spowodowana stanem życia przed adopcją sprawiła, że ​​był bardzo przestraszony i podejrzliwy. Mike w objęciach Mileny znalazł najlepsze miejsce na świecie”

Fot. Luciana Veras, „Spojrzenie, które obejmuje”

2. miejsce w kategorii „Pies w zabawie”. Zoltan Kecskes, Wielka Brytania.
Dziewczyna, którą widzisz na zdjęciu to Kathleen, a jej pies nazywa się Rebel. Kathleen w rzeczywistości jest trenerką, która uczy psy przeróżnych sztuczek”

Fot. Zoltan Kecskes, „Skaczmy razem!”

3. miejsce w kategorii „Najlepszy przyjaciel człowieka”. Michele Mccue, Kanada.
„W zeszłym roku powitaliśmy najnowszego członka naszej rodziny – Kat, nie zastanawiając się chwili. Zdjęcie zostało zrobione pewnego śnieżnego zimowego poranka, mój mąż przyszedł z porannych obowiązków na naszej farmie, aby usiąść po filiżankę herbaty, a Kat wskoczyła mu na kolana. Zamknęli oczy, nie poruszyli się, a ja złapałam za aparat. Trwało to kilka sekund, aż mój mąż przemówił, a Kat umyła mu twarz kilkoma psimi pocałunkami!”

Fot. Michele Mccue, „Spotkanie umysłów”

Wyróżnienie w kategorii „Pies asystujący”. Cat Topham, Wielka Brytania.
„Abraham jest psim terapeutą od prawie 4 lat, ponieważ chciałem oddać coś swojej społeczności. On uważa to za bardzo satysfakcjonujące zajęcie, szczególnie ciesząc się smakołykami i drapaniem brzucha!”

Fot. Cat Topham, „Psi terapeuta Abe”

Wyróżnienie w kategorii „Najlepszy przyjaciel człowieka”. Caz Harris, Wielka Brytania.
Mój mąż i ja adoptowaliśmy 5 psów, tak 5, ze schroniska w ciągu ostatnich 2 lat. Biorąc pod uwagę ilość owłosionych ciał, które mamy w naszym domu, naprawdę nie ma szans na spokojne pięć minut. Jestem pewien, że każdy z choć jednym psem wie, co się stanie, gdy zaszeleścisz paczką herbatników. Nigdy nie jesteś sam, kiedy masz jedzenie. Nie chcielibyśmy tego jednak zmienić w żaden sposób”

Fot. Caz Harris, “Ciche 5 minut”

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Niesamowite zdjęcia z porodów! Nowi zwycięzcy w konkursie Birth Photography Image Competition 2020. Jedną z finalistek jest polska fotografka!

JUREK OWSIAK PODCZAS 1. FINALU WIELKIEJ ORKIESTRY SWIATECZNEJ POMOCY

1. Finał WOŚP na archiwalnych zdjęciach. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już 27 lat!

Dzieci śmieją się i krzyczą, leżąc w łózku

Spodziewam się psa, oddam dzieci do adopcji! Rodzicielska prowokacja w ważnej sprawie. „Nie będzie dla nich już ani czasu ani miejsca, a chcemy się zachować odpowiedzialnie”

cellulit galeria

Cellulit – mamy go prawie wszystkie, więc po co się go wstydzić? Te dziewczyny przełamały wstyd i dumnie kroczą z pomarańczową skórką!

Poznaj historie silnych, niezależnych i odważnych kobiet na całym świecie. Zdjęcia z konkursu „Kobieta 2019” odpowiadają na pytanie „kim jest kobieta?”

Kobieta siedzi przy biurku i czyta coś na laptopie. Obok niej siedzi duży pies, którego głaszcze jedną ręką

10 błahych powodów, dla których jeszcze nie masz psa

„Głównym problemem w relacjach psio-ludzkich jest to, że mówimy w innych językach”. Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków, behawioryści psów, tłumaczą nam mowę czworonogów

„Nigdy nie widziałam, żeby kobiety takie jak ja były modelkami, więc zostałam jedną z nich”. Kobieta z chorobą rybiej łuski promuje ciałopozytywność. Jej zdjęcia znalazły się w Vogue Italia!

Pies jest nie tylko najlepszym przyjacielem człowieka, ale i członkiem rodziny. Traktujemy go jak dziecko

Trzy kobiety z sesji ciążowej. Mają na sobie zwiewne sukienki i pokazują brzuchy

Sesja ciążowa w eleganckiej i subtelnej odsłonie. Zdjęcia zapierają dech w piersiach!

Pomacaj się! I bądź zdrowa! Niezwykłe zdjęcia kobiet po raku piersi. „Utrata piersi to nie koniec kobiecości. Można być piękną także po chorobie!”

Zwracasz uwagę na to, co je twoje dziecko? Te zdjęcia pokazują, co jedzą dzieci z całego świata. Różnorodność jest niesamowita!

Ashley Graham inspiracją dla kobiet, które pokazują swoje pociążowe ciała

„Wiele przepłakałam, bo straciłam najważniejszą część wyglądu każdej kobiety. Teraz wiem, że nie jestem z tego powodu gorsza”. Kobiety pokazują, że mimo łysienia czują się atrakcyjne

Profile ciałopozytywne na Instagramie, które warto znać! Pokochaj swoje ciało. Te profile ci w tym pomogą

Piersią Zdrowiej! Zobacz najlepsze zdjęcia pokazane na Instagramie z okazji Światowego Tygodnia Karmienia Piersią

Kompleksy i historie, które kryją się za nimi. Seria zdjęć „Rock Your Body” pokazuje, jak odważna jest prawda

Ciało bogini za nic się nie wini. Dzięki akcji Aleksandry Domańskiej tysiące kobiet pokochało swoje ciało

Zdrowa żywność, bio i eko – czy masz świadomość, jak wygląda produkcja? Opowiada pracownica Inspekcji Weterynaryjnej

galeria weekendowa blizny szwy

Blizny na nogach, brzuchu, klatce piersiowej i rękach. Kobiety na Instagramie pokazują, że nie ma się czego wstydzić i dumnie pokazują blizny na plaży!

Masz zmarszczki? Pokochaj je! Te kobiety już to zrobiły i chwalą się zmarszczkami na Instagramie

Masz zaburzenia lękowe? Wydaje ci się, że nie jesteś nikomu potrzebna? Zobacz ilustracje, które powinna zobaczyć każda osoba z problemami zdrowia psychicznego

Zastanawiałaś się kiedyś, jak wyglądałoby twoje dzieciństwo, gdybyś urodziła się w innym państwie? Uğur Gallenkuş znów szokuje. Jego zdjęcia są skuteczniejsze niż tysiąc słów

Parodiują gwiazdy, modelki i celebrytów. Zobacz najlepszych Instagramerów, których warto obserwować

Najpopularniejsze

8 rzeczy, których organizm kobiety nie wybacza po 30-tce

Sandra Kubicka

Sandra Kubicka: nigdy już nie powiem, że jestem w stu procentach zdrowa, nawet jeśli kiedyś będę czuła się lepiej

„Wyjście z toksycznego związku nie łatwe, ale jest możliwe. I trzeba to zrobić. Dla siebie”. Dr Bogdan Stelmach o niezdrowych relacjach w parze

Co oznacza obniżona temperatura ciała i jakie są jej przyczyny? Kiedy spadek temperatury może być niebezpieczny?

Co oznacza obniżona temperatura ciała i jakie są jej przyczyny? Kiedy spadek temperatury może być niebezpieczny?

Masturbacja może być jeszcze przyjemniejsza. Co robić, aby przenieść doznania na wyższy poziom?

kobieta, którą bolą plecy

O czym świadczy ból pod łopatką? Charakter bólu, objawy i możliwe sposoby leczenia

cynk w migdałach

Cynk – gdzie go szukać? Poznaj 5 naturalnych źródeł cynku

Kobieta z grypą hiszpanką leży w łóżku

Grypa hiszpanka – przyczyny i objawy. Historia największej pandemii na świecie.

Mama zakleja plaster dziekcu. Na zdjeciu widoczne dłonie na drewnianym stole

Zastrzał – 7 domowych sposobów jak sobie z nim poradzić

Kobieta trzymająca się za plecy na dole z powodu bólu pleców

Co oznacza ból pleców na dole i jakie podjąć leczenie, by go uśmierzyć?

Kobieta pokazuje język, na nim jest zaznaczony czerwony punkt

Krosta na języku – przyczyny powstawania, leczenie. Skąd się bierze krosta na języku i jakie ma formy?

Ropiejące oczy kobiety

Ropiejące oczy u dzieci i dorosłych – przyczyny i metody leczenia

kobieta z bólem zęba

Ropień zęba – domowe sposoby na opuchliznę

kobieta, leżąca na łóżku, z bolącym brzuchem

Jak rozpoznać zakażenie owsikami? Czy pasożytów można pozbyć się domowymi sposobami?

sen

Co oznacza drętwienie rąk w nocy i podczas snu?

kobieta trzymająca się obiema rękami z okolice mostka

Co oznacza ból w mostku? Charakter i różne przyczyny dolegliwości